دسته ها
چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱

نکات سفر با دوچرخه و لوازم مورد نیاز برای این نوع مسافرت

 • سمیه نیک فرجام
 • ۲۳ خرداد ۱۴۰۱
 • ۰

سفر با دوچرخه یکی از تجربه های ویژه برای توریستان می باشد. در اینگونه از سفرها داشتن تجهیزات، و انتخاب مسیر درست اهمیت زیادی دارد. برای این سفر باید دوچرخه جاده ای مناسبی را انتخاب کنید و این مطلب را مطالعه کنید.

همانطور که می دانید، دوچرخه سواری یکی از تجربه های لذت بخش برای افراد است. شاید یکی از رویاهایی که شما نیز به آن فکر می کنید، سفر با دوچرخه باشد. خیلی ها تصور می کنند، این کار دشوار است، و گاهی غیر ممکن اما با رعایت برخی از اصول و نکات مهم می توانید تجربه لذت بخش از مسافرت خود داشته باشید. برای این منظور بهتر است، تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

دوچرخه سواری در سفر

اصول و نکات سفر با دوچرخه

پیش از هر چیز باید بدانید، که دوچرخه ها دارای انواع مختلفی هستند. به عنوان مثال برای صخره نوردی و کوهنوردی باید دوچرخه های به خصوص داشته باشید، همچنین دوچرخه های جاده ای نیز با ویژگی هایی که دارند، می توانند برای مسافرت گزینه مناسبی باشند.

 • بلیط کیش
 • تصفیه آب خانگی

سفر با دوچرخه

چه مسافتی باید طی شود؟

همه افراد وقت آزاد برای مسافرت های دوچرخه ای ندارند، به همین منظور اطلاع از زمان و مسافت عامل مهمی است، که باید به آن توجه کنید. اغلب مسافرت های دوچرخه ای دو هفته ای بوده بنابراین از قبل باید این برنامه ریزی را داشته باشید. اما اگر کمبود زمان دارید، باید بدانید، که مکان های نزدیک را برای مسافرت باید انتخاب کنید. بنابراین به خوبی مسافتی که باید طی کنید، را شناسایی کرده و بعد بر حسب زمان برنامه ریزی کنید.

نکات مسافرت با دوچرخه

مقصد کجاست؟

در اینگونه از سفرها مقصد نیز عامل مهمی خواهد بود. مسیری که طی می کنید، باید به قدری جذاب باشد، که شما را به ادامه مسیر ترغیب کند. همچنین مسیرهای صعب العبور را باید شناسایی کنید. مسیرهای مختلفی در کشورمان وجود دارند، که می تواند شما را برای این کار ترغیب کند. سعی کنید، مکان هایی که بیشتر به آن ها علاقه مند هستید، برای سفر انتخاب کنید. از سویی بررسی شرایط آبو هوایی آن منطقه نیز عامل مهم دیگری است، که باید به آن توجه داشته باشید.

 • مبل و میز
 • چکاد بام

دوچرخه جاده ای برای سفر

بررسی آمادگی جسمانی:

هر فردی توانایی اینگونه از سفرها را ندارد. اغلب این سفرها برای افرادی توصیه می شود، که دارای ورزش های روزانه و یا حداقل هفتگی می باشند. همچنین افرادی که از قبل تجربه رکاب زنی دارند، از پس اینگونه سفرها بر می آیند. اگر علاقه زیادی به این سفر دارید، باید روزانه رکاب زنی داشته باشید، و تجربه خود را در این زمینه بالا ببرید. حفظ استقامت در طی سفر نیز اهمیت زیادی دارد.

مسافرت رفتن با دوچرخه

موارد مورد نیاز در طی سفر:

در اینگونه از سفرها باید مکانی برای استراحت داشته باشید. حالا یا قصد هتل گردی و یا کمپ زدن باید از پیش در این زمینه نیز برنامه ریزی کنید. همراه داشتن وسایل ضروری و مورد نیاز در طی این سفر نیز بسیار مهم می باشد. پیش از هر چیز باید لباس های مخصوص و راحتی داشته باشید. کلاه، شورت، کفش های دوچرخه سواری، پیراهن مخصوص، عینک آفتابی مخصوص، کلاه ایمنی، پیراهن ضد آب، شلوار ساق بلند، بادگیر، دستکش، دستمال، حوله سبک، سویشرت، لوازم شخصی، کیف مناسب، جعبه کمک های اولیه و … از ضروری ترین لوازم هستند.

در سفر با دوچرخه باید لوازم لازم دوچرخه را نیز همراهتان داشته باشید. تلمپه بادی، پره چرخ یدک، تیوب یدکی، لوازم پنچرگیری، روان ساز، سیم دنده و بسیاری از لوازم دیگر که فکر می کنید، در طی سفر به آن ها نیاز دارید.

در پایان برای اطلاع از این سفر با وسایل نقلیه و معایب سفر با تور می توانید از این لینک ها بازدید نمایید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.