دسته ها
دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰

سن مناسب تراشیدن موی نوزاد

 • شقایق ایران دوست
 • ۱۷ دی ۱۴۰۰
 • ۰

در این مطلب شما را با تراشیدن موی نوزاد و این که چرا این کار اشتباه است آشنا می کنیم. برای پیشگیری از مشکلات بعدی بهتر است تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

بسیاری از نوزادان زمانی که متولد می شوند دارای موهای بسیار کم پشت هستند از این رو ممکن است والدین آن ها تصمیم به تراشیدن موی نوزاد بگیرند. با این حال بهتر است سعی کنید این کار را انجام ندهید زیرا موهای اولیه نوزاد از یک زمانی به بعد خودشان می ریزند و باورهای قدیمی در مورد این که موهای نوزاد را بتراشید تا پر پشت تر شود یکی از غلط های بسیار رایجی است که تا کنون نیز رواج داشته است.

تراشیدن موی نوزاد

 • تصفیه آب خانگی آکواجوی
 • بلیط کیش

همه چیز درباره تراشیدن موی نوزاد

جالب است بدانید که میزان رویش موها در هر فردی بستگی به ژنتیک او دارد و اگر فکر می کنید که می توانید با تراشیدن موی نوزاد خود رشد آن ها را چند برابر کرده و یا آن ها را پر پشت تر سازید کاملا در اشتباهید. نوزادانی که متولد می شوند معمولا موهای بسیار نازک و کرک مانندی دارند و تا سه سالگی موها آن ها ضخیم تر خواهد شد ولی میزان رشد موها تا این سن بسیار کم است.

بر اساس بسیاری از تحقیقاتی که صورت گرفته است اغلب افراد اعتقاد دارند که بافت مو یک مسئله کاملا ژنتیکی می باشد و با گذر زمان خود را نشان می دهد بنابراین کودکی که تا سه سالگی موهای بسیار نرم و کم پشت دارد بدین معنا نیست که در بزرگسالی نیز چنین است.

برای پر پشت شدن موهای فرزندتان راه های دیگری نیز وجود دارد که می توانید به راحتی از آن ها استفاده کرده و این کار غلط را انجام ندهید. برای مثال شما می توانید زیر نظر پزشک به کودک خود شربت زینک بدهید و یا بدون هیچ هزینه ای پوست سر نوزاد را هر روز ماساژ دهید تا با افزایش جریان خون به این ناحیه بتوانید فولیکول های مو را تقویت کرده و در نهایت با گذر زمان موهای آن ها را پر پشت تر سازید.

سن مناسب برای کوتاه کردن موی نوزاد در خانه

 • قاصدک 24
 • مبل و میز

سن مناسب کوتاه کردن موی نوزاد

در نظر داشته باشید که تراشیدن موی نوزاد در هر حالتی اشتباه می باشد با این حال تا یک سالگی اصلا نیازی به این کار نمی باشد و بعد از این سن شما می توانید به راحتی موهای نوزاد خود را کوتاه کرده و اصلاح کنید. با این حال بهتر است تا زیر ۴ سالگی اصلا فرمی به موهای نوزاد ندهید و اجازه بدهید رشد طبیعی خود را داشته باشد و تنها در صورت نیاز می تواند مقداری از آن ها را که منجر به اذیت شدن کودک می شود را کوتاه کنید.

روش مناسب کوتاه کردن موی نوزادان

یکی از سخت ترین کار هایی که می توانید در طی زندگی خود انجام دهید کوتاهی موی نوزاد می باشد. نوزادان معمولا تحرک بسیار زیادی دارند و برای این که بتوانید موهای آن ها را کوتاه کنید باید دقت و حوصله بسیار زیادی به خرج دهید. توصیه ما به شما این است که این کار را در خانه انجام دهید. ابتدا برای این که بتوانید موی نوزاد را کوتاه کنید او را به شکم بخوابانید و موهای پشت سرش را مرتب کنید. بهتر است موهای نوزادان را خیس نکنید زیرا زمانی که خشک است شما می تواند متوجه میزان کوتاهی و بلندی آن شوید.

بهتر است از کوتاه کردن بیش از حد موی نوزاد خود جلوگیری کنید تا اگر آن را خراب کردید امکان درست کردن مجدد برایتان راهم باشد. اگر کودک شما سن بالای دو سال دارد و موهایی پر حجم تر دارد بهتر است او را برای کوتاهی موهایش به آرایشگاه برید تا بتوانید این کار را بهتر انجام داده و موهای او را بهتر کوتاه کنید. برای این که بتوانید موهای فرزندان خود را زیبا تر جلوه دهید هر دو الی سه ماه یک بار بهتر است دو سانتی متر از موهایشان را کوتاه کنید.

روش مناسب کوتاه کردن موی نوزاد در خانه

برخی از افراد به دلایل مذهبی و اعتقاداتی که دارند دوست دارند موهای نوزاد خود را در هفته های ابتدایی از ته بتراشند. بهتر است این کار را تا حد امکان انجام ندهید با این حال اگر دوست دارید این کار را انجام دهید باید سعی کنید زمانی که نوزاد در حال خوردن شیر است و یا زمانی که خواب می باشد این کار را انجام دهید در غیر این صورت حرکت های سر نوزاد می تواند خطرناک بوده و مشکلات بسیار زیادی را نظیر بریدگی و خراش برایش ایجاد کند. در ادامه می توانید با کلیک بر روی لینک کم پشتی موی نوزاد و نحوه گرفتن ناخن نوزاد  اطلاعات بیش تری در این زمینه ها به دست بیاورید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.