دسته ها
شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱

یازده ویژگی زوج های خوشبخت و نکاتی برای افزایش خوشبختی در زندگی مشترک

 • سحر هودانلویی
 • ۴ دی ۱۴۰۰
 • ۰

هر شخصی در طول زندگی به فردی از نظر احساسی وابستگی به خصوصی دارد و در رابطه با حفظ این رابطه نیز تلاش بسیاری می کند. گفتنی می باشد که این دسته از افراد به اصطلاحی، در مراحل زندگی موفق هستند که از این رو به معرفی ویژگی زوج های خوشبخت برای افرادی که می خواهند تغییری اساسی در زندگی خود ایجاد کنند، پرداخته ایم.

بسیاری از ما معتقدیم که هیچ رابطه کاملی وجود ندارد. این به این دلیل است که ما به عنوان انسان، خودمان را خیلی خوب می شناسیم که قادر به اشتباه کردن هستیم و تا زمانی که خیلی دیر نشده است، قادر به قدردانی از داشته های خود نیستیم. با این حال، این دلیلی نیست که چرا ما باید ایمان خود را به قدرت عشق و توانایی آن در ایجاد احساس کامل و سرزندگی بیشتر از دست دهیم. در ادامه این مطلب با ما همراه شوید تا با ویژگی زوج ها خوشبخت آشنا شوید.

حقیقت این است، اگرچه ما هرگز نمی‌توانیم کمال را در یک داستان عشقی واقعی پیدا کنیم، اما همیشه می‌توانیم خوشبختی و رضایت را در آن بیابیم. بسیاری از زوج‌ ها تلاش کرده‌ اند و موفق شده‌ اند به این مرحله در رابطه خود برسند. اگر می خواهید بدانید که آیا رابطه شما پتانسیل رشد و رسیدن به این مرحله عالی را دارد یا خیر، در ادامه این مطلب با ما همراه شوید.

ویژگی زوج های خوشبخت چگونه پدیدار می شود؟

آشنایی با ویژگی زوج های خوشبخت

در اینجا برخی از ویژگی های یک زوج خوشبخت و موفق وجود دارد که پیشنهاد می کنیم با آموزش آن ها تغییری اساسی در زندگی دو نفره خود ایجاد نمایید.

 • دید روشن و خوش بینانه ای نسبت به آینده دارند

زوج های موفق دیدگاه روشن و مثبتی نسبت به آینده دارند. این به این دلیل است که آن ها می دانند که کسی آنجا خواهد بود تا دست آن ها را در طول زندگی بگیرد و معتقدند که هیچ چیز نمی تواند آن را سلب نماید. عشق می تواند باعث شود مردم احساس قوی و شکست ناپذیری کنند و به کمک قدرت آن کسی دیگر را همراهی کنند تا در نهایت دنیا را از منظری رنگارنگ تر و خوش بینانه تر ببیند.

 • مشکلات رابطه را با هم حل می کنند

زوج های خوشبخت عاری از مشاجره و دعوا نیستند، اما چیز متفاوتی دارند به این صورت که آن ها به خوبی ارتباط برقرار می کنند و می دانند چه زمانی گوش کنند و چه زمانی صحبت کنند. آن ها به راحتی مشاجرات را از طریق بحث های سازنده و سالم حل می کنند و اجازه نمی دهند افراد دیگر به جای آن ها تصمیم بگیرند.

 • زمان خوشی را در کنار یکدیگر می گذرانند

آن ها قرار های منظمی دارند و حتی مجبور نیستند فقط برای برنامه ریزی یک وعده غذایی عالی با هم منتظر سالگرد یا هر مناسبت خاص دیگری باشند. در واقع، چیزی به نام رفتن به قراری برای مناسبت خاصی وجود ندارد، آن ها فقط این کار را انجام می دهند و به هر کجا که بخواهند می روند. هیجان آن ها در کنار یکدیگر چیزی است که رابطه آنها را هیجان انگیزتر می کند و جایی برای کسالت باقی نمی گذارد.

 • بلیط کیش
 • قاصدک 24

چگونه می توان به اهداف مشترک رسید؟

 • از اهداف فردی یکدیگر حمایت می کنند

زوج‌های موفق رویا هایی با هم دارند و حتی اگر مسیرهای حرفه‌ ای جداگانه‌ ای را دنبال کنند، به عنوان پناهگاه، منبع قدرت و الهام برای یکدیگر هستند. آن ها همیشه رشد و موفقیت را انتخاب می کنند، حتی اگر به معنای گذراندن موقت زمان دور از یکدیگر باشد

 • از هدف واقعی خود در زندگی آگاه هستند

آن ها آن قدر یکدیگر را می شناسند که بفهمند واقعا می خواهند در زندگی چه کاری انجام دهند. زمانی که می خواهند به چیزی دست یابند می توانند جاه طلب و خوش بین باشند و این چیز خوبی است. آن ها بزرگ ترین اهداف را برای خود و زندگی شان در نظر می گیرند و همواره بر این بارور هستند تا وقتی که دستان یکدیگر را گرفته اند با حمایت از یکدیگر می توانند به هر چیزی که فکر می کنند در زندگی برسند.

همچنین ویژگی زوج های خوشبخت این است که پیروزی های بزرگ یا کوچک را در کنار یکدیگر جشن گرفته و بابت آن بسیار خوشحال هستند.

 • بیش از حد به دست و پای یکدیگر نمی پیچند

آن ها مرحله ای را پشت سر گذاشته اند که باید همیشه از نظر فیزیکی کنار هم باشند. آن ها مجبور نیستند هر ساعت با هم صحبت کنند و به یکدیگر اعتماد دارند که آنقدر قوی هستند که بتوانند از خودشان مراقبت کنند. همچنین این زوج خوشبخت به این نتیجه رسده اند که بخش شخصی از زندگی خود را دارند و عشق آن ها به یکدیگر آنقدر قوی است که لازم نیست نگران اتفاق بعدی باشند.

نحوه ابراز علاقه در رابطه چگونه است؟

 • با احساسات بیهوده، یکدیگر را آزرده نمی کنند

احساساتی مانند حسادت، ناامنی می‌ تواند به یک رابطه آسیب بزنند که از این رو زوج‌ های شاد به این نتیجه رسیده اند که فکر کردن به این گروه از موضوعات منفی به اتلاف وقت و انرژی آن ها منجر می شود. از دیگر ویژگی های زوج خوشبخت می توان به این اشاره داشت که همیشه با یکدیگر و در یک جبهه می جنگند تا در کنار هم به پیروزی برسند.

همچنین آن ها بهترین دوستان و شیرین ترین عاشقان هستند. رابطه آن ها فقط بر اساس عشق و علاقه نیست و این دسته از زوج ها بهترین دوستان یکدیگر هستند چرا که در کنار یکدیگر می توانند خود واقعی شان باشند. همچنین به خوبی عمیق ترین افکار خود را بدون تردید یا ترس از طرد شدن به اشتراک می گذارند.

 • نقاط ضعف و قوت یکدیگر را می شناسند

آن ها همدیگر را خیلی خوب می شناسند و به نقص های خود اعتراف کرده اند. زوج های خوشبخت بدترین و بهترین قسمت های زندگی یکدیگر را می دانند و آن ها را با جان و دل پذیرفته اند. این یک فکر آرامش بخش است که کسی در آنجا بدون توجه به عیب های شما همچنان شما را دوست خواهد داشت و زوج هایی که در یک رابطه شاد هستند به اندازه کافی خوش شانس هستند که این احساس ارزشمند امنیت را داشته باشند.

همچنین دیگر ویژگی زوج های خوشبخت آن است که ترس از دوری و طولانی شدن مسافت ندارند، زیرا آن ها از قبل این احساس امنیت و آرامشی را دارند که مهم نیست چه اتفاقی می افتد. چون در هر کجای دنیا که باشند، به قول هایی که به یکدیگر داده اند عمل می کنند. آن ها به آینده ای شاد اعتقاد دارند و برای ایجاد هر چالش در زندگی، لحظات را به کام خود تلخ نمی کند.

معرفی ویژگی زوج های خوشبخت

 • ریسک پذیر هستند

دیگر ویژگی زوج های خوشبخت آن است که در زندگی ریسک می کنند، چرا که می‌دانند حتی اگر اشتباه کنند، همیشه با آغوش‌ گرم و آرامش‌ بخش از طرف شخصی که دوستشان دارند، مورد استقبال قرار می‌گیرند. آن ها متوجه می‌شوند که ریسک کردن آنقدر ها هم که به نظر می‌رسد ترسناک نیست، زیرا کسی است که همواره مواظب آن ها است، کسی که همیشه به آن ها قدرت و پناهی می‌دهد که در پایین‌ ترین نقطه به آن نیاز دارند.

 • رابطه سالمی با دیگران دارند

آن ها یک سیستم پشتیبانی قوی پشت سر خود دارند و همیشه افراد را در زندگی خود راه می دهند. این یک نکته مهم است زیرا برخی از زوج‌ ها تمایل دارند دیگران را کنار بگذارند و ترجیح می‌دهند در دنیای کوچک خود زندگی کنند. گاهی اوقات این روش زندگی سالم نیست، زیرا انسان ها موجوداتی اجتماعی هستند و ما باید در کنار افراد دیگر باشند.

تا در نهایت واقعیت های مختلف را تجربه کرد  و با دیدگاه های مختلف آشنا شد و بتوان به طور کامل زندگی کرد. رسیدن به این رابطه عالی به بلوغ و احساس تعهد قوی نیاز دارد، اما اگر چنین شراکتی دارید، بدانید که یکی از خوش‌ شانس‌ ترین افراد جهان هستید. برخی از زوج ها تعریف خاص خود را از شاد بودن و موفقیت در روابط خود دارند، اما آنچه در میان ویژگی های موجود در این روابط مشترک است حول یک ایده اصلی می چرخد و آن عشق است.

 • نکاتی که باید در نظر داشته باشید

معرفی نشانه های زوج خوشبخت

تعریف زیبایی از عشق داشته باشید:

به طور کلی مردم ایده های متفاوتی در مورد رابطه عاشقانه خود دارند. حتما گفتگو هایی داشته باشید که معنای عشق را برای شما مشخص کند تا بتوانید آنچه را که آرزوی آن را دارید نشان دهید.

متعهد شوید:

هر روز متعهد شوید و این تعهد را نشان دهید.

علایق خود را به وضوح معرفی کنید:

شغل، سرگرمی‌ها و زمینه‌ های مورد علاقه‌ای داشته باشید که هر فرد را سرزنده نگه دارید.

هیجان را تجربه کنید:

حس ماجراجویی را در خود زنده نگه دارید، چیزهای جدید را امتحان کنید و ریسک پذیری را در زندگی تان افزایش دهید.

گوش دهید:

عمیقا به صدا و نجوا های اطراف گوش کنید.

چگونه می توان از ازدواج موفق برخوردار شد؟

سوال بپرسید:

در مورد شگفتی کودک، رابطه و شریک احساسی خود کنجکاو باشید.

پرسشگر باشید:

سؤالاتی بپرسید که علاقه خالصانه شما را نشان می دهد.

درمانگر عمل کنید:

همه زخم های گذشته را التیام ببخشید.

چیز های جدید یاد بگیرید:

همواره به یادگیری و رشد ادامه دهید. وقتی جالب بمانید شریک زندگیتان به شما علاقه مند خواهد شد. همچنین داشتن یک شغل جالب، سرگرمی ها و سایر زمینه های مورد علاقه، هر فردی را سرزنده نگه می دارد. و بنابراین، آن ها خود محیطی شاد برای شریک خود به ارمغان می آورند.

به حریم شخصی احترام بگذارید:

با گذراندن زمان جدا از یکدیگر به حریم خصوصی شریک خود احترام بگذارید.

حمایت از اهداف یکدیگر برای موفقیت در ازدواج

قوی باقی بمانید:

در طول بخش های سخت شراکت دست از کار نکشید.

صداقت و اعتماد شکل دهید:

در زندگی خود این ویژگی زوج های خوشبخت را در نظر داشته باشید و همواره صادق و قابل اعتماد باشید.

به قول ها عمل کنید:

توافق ها را حفظ کنید. وفاداری و ماندن سر قول ها بسیار تاثیر گذار است.

هوای یکدیگر را داشته باشید:

مدارا کنید و کاستی‌های شریکتان را بپذیرید.

به نقاط قوت بپردازید:

بر روی دارایی‌ها و نقاط قوت شریکتان تمرکز کنید.

 بر روی نکات منفی مشاجره تمرکز نکنید:

گفتنی است که مشاجره‌ ها می‌ توانند نشاط‌ آور و هیجان‌انگیز باشند. کسانی که از تعارض اجتناب می کنند می توانند در نتیجه مسطح کردن رابطه، احساسات را سرکوب کنند. توجه داشته باشید که نا امیدی‌ها، آسیب‌ها و نارضایتی‌ها باید در نظر گرفته شوند. تنها در این صورت است که زوج می توانند برای برآورده شدن نیازهای خود مذاکره کنند شور و اشتیاق را در زندگی آغاز می کنند و به نسبت ضریب عاشقانه را بالا نگه می دارد اما توجه داشته باشید که این کار باید بدون تهدید یا خشونت بیش از حد صورت گیرد.

عشق و تعهد در رابطه چگونه به وجود می آید

ببخشید:

مایل به بخشش تخلفات گذشته باشید.

به باور های یکدیگر احترام بگذارید:

باورهای خود را بررسی کنید تا ببینید آیا باور های محدود کننده ای وجود دارد که ممکن است از داشتن یک شخصیت عالی کاسته شود.

راز خاصی را در زندگی دو نفره تان ایجاد نکنید:

سعی کنید که زندگی بدون راز یا دروغ داشته باشید.

تامین خواسته ها:

 آنچه را که نیاز دارید به همسرتان بگویید.

زیبا باقی بمانید:

جذابیت ظاهری و باطنی خود را حفظ کنید.

شوخ باشید:

 طنز با تازگی و غیر منتظرگی همراه است و در نهایت سبکی و سرگرمی را به ارمغان می آورد.

آشنایی با خصوصیات افراد عاشق

رابطه جنسی صمیمی داشته باشید:

رابطه جنسی خود را برای حداکثر لذت پیش ببرید. عشق ورزی در جایی از خانه می تواند خاطرات خوشی به همراه صمیمت عاطفی و جنسی برایتان در پی داشته باشد.

قدردان نعمت های زندگی تان باشید:

به خاطر کار هایی که شریک زندگی شما برای تامین نیاز های زندگی می کند، ابراز قدردانی کنید.

و در پایان از این مطلب معرفی ویژگی زوج های خوشبخت گفتنی می باشد که خصوصیات گفته شده برای زوج هایی که می خواهند زندگی خوبی را در کنار پاتنر احساسی شان داشته باشید، پیشنهاد می شود. همچنین اگر فکر می کنید موارد دیگری وجود دارد که می توانید با کمک آن به خودتان اعتبار بدهید، حتما این کار را انجام دهید. و اگر نگرش‌ها و رفتارهایی وجود دارد که به‌ عنوان حوزه‌ هایی که باید آن‌ها را بهبود ببخشید، حتما به آن‌ ها توجه کنید.

همچین برای مطالعه دیگر مطالب مرتبط به همراه تیم روانشناسی مجله آرگا می توانید به روی لینک های رفع اختلاف نظر بین زوج ها و نشانه های ازدواج موفق کلیک کنید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.