دسته ها
پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰

معیارهای پیدا کردن همسر مناسب و ایده آل

 • زهره گنج بخش
 • ۲۵ آبان ۱۴۰۰
 • ۰

پیدا کردن همسر مناسب ممکن است دغدغه ی بسیاری از افراد باشد. در بخش اطلاعاتی را در مورد همسر مناسب در اختیار شما خواهیم گذاشت. امیدواریم خواندن این مطلب برای شما مفید واقع شود.

بسیاری از افراد برای داشتن یک زندگی ایده آل به فکر پیدا کردن همسر مناسب می باشند. دختران و پسران ممکن است دغدغه این موضوع را داشته باشند و خودشان حق دارند که همسر مناسب و ایده آل خود را انتخاب نمایند. برای یافتن همسر مناسب در ابتدا باید ملاک ها و معیارهای خود را بشناسند. در ادامه بیشتر راجع به این موضوع مطالبی را بیان خواهیم کرد.

پیدا کردن همسر ایده آل و مناسب

ملاک های پیدا کردن همسر مناسب

شاید برای شما هم سوال باشد که برای یافتن همسر مناسب باید عاشق بود؟ در جواب به این سوال باید گفت که برگزیدن همسر نیازمند فکر کردن با دید باز است و باید از رو عقل باشد. عاشق شدن قبل ازدواج مانعی نخواهد داشت ولی نباید احساسات شما به حدی باشد که مانع از منطقی فکر کردن شما شود. اگر احساسات زیاد خود را دخیل کنید نمی توانید کاستی ها و ضعف شخص مقابل خود را دیده و آگاه شوید. در نتیجه شاید این ازدواج به شکست منتهی شود. عشق و احساسات افراطی مانع تصمیم گیری درست می شود. حال در ادامه راه های پیدا کردن همسر مناسب را بیان خواهیم کرد.

 • تصفیه آب خانگی آکواجوی
 • بلیط کیش

در ابتدا اولویت های خود را مشخص کنید

برای ازدواج کردن هر فردی در ذهن خود ایده آل ها و ملاک های مشخصی دارد. توصیه می شود که برای واضح تر کردن این ملاک ها آن ها را در یک کاغذ لیست کنید. اینکار در پیدا کردن همسر ایده آل به شما کمک فراوانی خواهد کرد و راحت تر اینکار را انجام خواهید داد. اگر به مرور زمان برخی از  معیار های شما تغییر می کند آن را نیز در لیست خود تغییر دهید.

یافتن همسر مناسب و خوب

در جلسه خواستگاری به درستی خود را معرفی کنید

توجه داشته باشید که یک از مهم ترین قدم در ازدواج کردن آشنایی یا همان جلسه خواستگاری می باشد. در جلسات خواستگاری از جذابیت رفتاری خود سخن بگویید تا طرف مقابل خود را بتوانید جذب کنید. توجه داشته باشید که هرگز نقش بازی نکنید. لیستی از ویژگی های مثبت و خوب خود پیدا کنید و آن ها را در نظر داشته باشید. می توانید برای یافتن ویژگی های مثبت خود از نزدیکان تان کمک بگیرید.

اعتماد به نفس خود را بالا ببرید

توجه کنید که هم زنان و هم مردان برای ازدواج به دنبال افرادی هستند که از اعتماد به نفس خوبی برخوردار باشند. پس برای یافتن همسر مناسب اعتماد به نفس خود را تقویت کنید. علاوه بر این داشتن اعتماد به نفس شخصیت شما را جذاب تر خواهد کرد. برای تقویت اعتماد به نفس خود نباید هرگز خود را با دیگران مقایسه کنید بلکه روی نقاط قوت خود تمرکز کرده و برای بهتر شدن آن ها تلاش کنید.

پیدا کردن همسر ایده آل

فعالیت های اجتماعی خود را افزایش بدهید

یکی از راهکار های یافتن همسر خوب ایجاد ارتباط با دیگران و بیشتر کردن فعالیت های اجتماعی می باشد. باید شما مهارت های ارتباطی خود را تقویت کنید. برای اینکه بتوانید همسر مناسب خود را پیدا کنید باید با افراد جدیدی آشنا و در ارتباط باشید. در این بین شاید بتوانید همسر ایده آل خود را بیابید. پس بهتر است دامنه ی رابطه خود را گسترش دهید.

 • قاصدک 24
 • مبل و میز

طبق ایده آل ها و ملاک های ذهنی خود به دنبال افرادی باشید که آن ها دارا باشند. مثلا اگر آرام بودن همسر برایتان معیار است باید دنبال فردی باشید که آرامش داشته و کششی به فعالیت های  هیجانی نداشته باشد. پس در مرحله ی اول انگیزه و دلایل ازدواج خود را بدانید.

به آراسته بودن خود توجه داشته باشید

یکی از معیار هایی که افراد توجه زیادی به آن برای ازدواج نشان می دهند، داشتن ظاهری مناسب می باشد. لازم نیست در زیبایی های خود اغراق کنید. همین قدر که به ظاهر و سلامتی خود اهمیت دهید، باعث افزایش جذابیت ظاهری شما خواهد شد.

همسر مناسب و راه کار هایی برای یافتن آن

آگاهی خود را راجع به ازدواج بالا ببرید

این را بدانید که ازدواج مسئله ای است که ابعاد بسیار زیادی دارد. پس لازم است در این زمینه و در ایجاد رابطه عاطفی اطلاعات خود را بیشتر کنید. با دقت در ابعاد مختلف ازدواج شما می توانید همسر ایده آل خود را انتخاب کنید و در این زمینه موفق ظاهر شوید. برای آگاهی در این زمینه روانشناس بهترین گزینه می باشد. روانشناسان با بررسی  ابعاد ازدواج به شما آگاهی های لازم را خواهند داد و شما را در این امر کمک می کنند.

به اطرافیان خود اطلاع دهید که می خواهید ازدواج کنید

دوستان و خانواده افرادی هستند که دلسوز شما می باشند و حسن نیت دارند. پس یکی دیگر از معیارهای پیدا کردن همسر مناسب این است که به اطرافیانی که از نظر شما مورد اعتماد هستند بگویید که قصد ازدواج کردن دارید. ممکن است آن ها فردی را بشناسند که مناسب باشد و شما را با او آشنا کنند.

راهکارهایی برای پیدا کردن همسر خوب

در آخر به این نکته توجه کنید که یک فرد نمی تواند تمام ویژگی های مثبت را در خود داشته باشد همانطور که شما نمی توانید تمام ویژگی ها مثبت را داشته باشید. پس بهتر است ویژگی های همسر مناسب را امتیاز بندی کرده و فردی که طبق ایده آل های شما بیشترین امتیاز را گرفته است را به عنوان همسر خود انتخاب کنید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.