دسته ها
یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰

قوانین خرید عطر و نکات مهم در استفاده از آن

 • سحر هودانلویی
 • ۷ مهر ۱۴۰۰
 • ۰

یکی از راه های جذب افراد، خوش بویی است که پیروی از قوانین منحصر در این رابطه از اهمیت به سزایی برخوردار است. برای آشنایی کامل با قوانین خرید عطر در ادامه این مطلب با ما همراه شوید.

یکی از بهترین حس های پنج گانه ای که خداوند به ما داده حس بویایی است که می توان با بوییدن بهترین حس را تجربه کرد. عطر ها دارای بهترین رایحه های دنیا هستند و مشام هر فردی را نوازش می‌کنند. در ادامه مطلب با ما همراه شوید تا قوانین خرید عطر را به خوبی بررسی نمایید.

آشنایی با قوانین خرید عطر

به طور کلی عطر ها از ترکیبات معطر مختلف، اسانس های روغنی، نگه دارنده و ثابت کننده و الکل تشکیل می‌شوند. اما روغنی و اسانسی که در عطر ها موجود است را می توان از تقطیر گل های مختلف، گیاهان، سبزیجات، علف های خوشبو به دست آورد. قوانینی برای انتخاب عطر و خریدن آن وجود دارد که در ادامه با این قوانین بیشتر آشنا می شوید.

 • عطر با نت پایانی گرم و قوی

برای خرید عطر و ادکلن مناسب فصل پاییز و زمستان بیشترین توجه باید به روی لایحه نت پایانی آن باشد. بهترین انتخاب برای این فصل ها گرم و قوی است، رایحه هایی مثل نعناع، مشک، چوب و وانیل بهترین ها برای فصل های سرد است. هر عطری دارای سه رایحه است که به آن نت اولیه، میانی، پایه یا پایانی می گویند.

نحوه خرید عطر برای باندان

 • قاصدک 24
 • کالا چیو

اولین بویی که پس از زدن عطر به مشام ما می رسد و بسیار سبک و تازه است را نت اولیه می نامند که خیلی زود هم بوی آن از بین می رود، عطرهایی که از بوی مرکبات برای رایحه آن ها استفاده شده است جزو این نت ها به شمار می روند. آن بویی که بعد از بین رفتن رایحه اول به مشام می رسد نت میانی یا به اصطلاحی همان قلب عطر است، که عطر گل هایی چون بنفشه و رزماری در این دسته قرار دارند. رایحه پایه یا پایانی، اصلی ترین و قوی ترین رایحه یک عطر به شمار می رود که مدت زمان طولانی تری باقی می ماند.

 • عطر و ادکلن شیرین

به نظر برخی افراد عطر های شیرین بسیار قوی و تندی دارند، اما این را بدانید برای فصل سرما این عطرها بهترین انتخاب هستند، می شود گفت که هیچ جایگزینی بابت عطر های شیرین و گرم در فصل سرما وجود ندارد. عطرهایی که با رایحه ی دسر، شکلات، کارامل، وانیل هستند بسیار مناسب فصل سرما هستند. از این رو به شما پیشنهاد می کنیم برای فصل سرما از برندهای دیور و پرادا کندی استفاده کنید.

 • از عطرهای تند نترسید

عطر و ادکلن های که بوی تندی دارند بسیار پیچیده و رمز آلود هستند. عطرهایی با رایحه تند و شرقی یکی از بهترین انتخاب ها برای فصل سرما هستند. عطرهایی که با رایحه ای از دارچین، زیره، زنجبیل و جوز هندی هستند بدی تندی دارند که پیشنهاد ما این است برای خرید این گونه عطر حتما از برند شانل استفاده کنید.

 • دنیای چوبی عطرها

یکی از بهترین انتخاب ها برای بانوان و آقایان در فصل سرما رایحه چوب است که معمولا خشک و زمینی است و بویی نزدیک به عطر مشک دارد. رایحه هایی مانند چوب صندل، بلوط، نعناع و چدار جزو رایحه های پرطرفدار شرقی به حساب می آیند، و مناسب فصل های سرما هستند.

قوانین خرید عطر در زمستان چگونه است؟

موارد قابل توجه برای انتخاب و خرید عطر

یک سری مواردی وجود دارند که به هنگام خرید عطر بهتر است آن ها را در نظر داشته باشید و بعد با توجه به این موارد بهترین خرید و انتخاب را داشته باشید.

 • دلیل خرید عطر اصل چیست؟

واضح می باشد که جواب آن کیفیت بالاتر نسبت به محصولات دیگر و استفاده از مواد طبیعی و مرغوب است. برخی فکر می‌کنند دلیل گرانی عطر های اصل برند و مارک بودن آن است اما در واقع برندهایی که کار آن ها فقط تولید عطر است همیشه از بهترین و با کیفیت ترین بوها و رایحه ها برای تولید استفاده می‌کنند و به هیچ عنوان از مواد های شیمیایی برای تولید عطر استفاده نمی کنند.

برخی تولید کنندگان عطرهای فیک و تقلبی چون بتوانند تولید بیشتری داشته باشند، از رایحه های بی کیفیت و مواد شیمیایی زیاد در تولید عطرهایشان استفاده می‌کنند. گاهی برخی افراد با استفاده از این عطرها، اثر لک بر روی لباسشان باقی می ماند، و حتی برخی باعث قرمز شدن و حساسیت در پوستشان می‌شود. از این رو زمانی که می خواهید خرید عطر داشته باشید از حتما از فروشنده بپرسید که آیا عطر مورد نظر شما برای روی پوست و روی لباس طراحی شده است یا خیر.

قوانین خرید عطر چیست

 • مواد ضد حساسیت و آلرژی

وقتی یک برند عطر بسیار معروف است، حتما بدانید که تمام نکات یک عطر مرغوب در آن رعایت شده است.
در عطر های لوکس، بدون شک بهترین مواد اولیه کار شده و در ساخت و طراحی این گونه عطر ها حتما از مواد ضد آلرژی استفاده شده است.

 • نحوه تشخیص عطرهای تقلبی و اصلی

یکی از ضروری ترین نکات در قوانین خرید عطر این است که حتما شما از مرکز معتبر فروشگاهی خرید کنید. یکی از راه های مهم تشخیص عطر اصل از عطر فیک و تقلبی، چک کردن بارکد و شماره منبع آن از سایت رسمی آن برند است.

همچنین بایستی در قوانین خرید عطر حتما به قیمت عطر توجه کنید. عطر اصل قاعدتاً همیشه از عطر تقلبی گران تر است، چون عطر اصل یک خرید لوکس است و هیچ ارز دولتی ندارد و حتی اگر شما عطر اصل را به طور قانونی وارد کشور کنید، دارای قیمت زیادی است.
برای خرید عطر های اصل و لوکس چون از طریق واردات وارد کشور می‌شود باید ۷۰ درصد گمرک و ۳۰ درصد سود فروشنده را شما پرداخت کنید.

 • موجودی عطرها در بازار خرید

عطرهای فیک و تقلبی همیشه در بازار فراوان هستند، اما برند های اصلی و لوکس به دلیل کیفیت بالاتر تعداد محدود تری تولید دارند.

قوانین خرید عطر به چه صورت است؟

خرید عطر بر اساس موقعیت اجتماعی

ممکن است خرید عطر بر اساس موقعیت اجتماعی صورت پذیرید که در این مورد باید به مولفه های زیر توجه داشته باشید و آن ها مدنظر قرار دهید.

 • شغل

طبق قوانین خرید عطر شما باید در هر موقعیتی از عطر مناسب استفاده کنید. مثلا عطری که شما در محل کارتان از آن استفاده می‌کنید باید رایحه ای صمیمی و ملایم داشته باشد و زدن عطر تلخ و گرم اصلا برای یک کارمند بانک مناسب نیست، چون در دیدار نخست اولین احساس از بوی عطر طرفین است که به وجود می آید و چقدر بهتر است که بویی تند و زننده نداشته باشد.

 • میهمانی

عطری که شما می‌خواهید در میهمانی ها استفاده کنید، به نوع آن میهمانی بستگی دارد. در میهمانی های رسمی سعی کنید از عطری با رایحه گرم استفاده کنید. در میهمانی های معمولی و خودمانی به شما پیشنهاد می کنیم که از عطرهایی با رایحه ملایم و خنک استفاده کنید. همچنین در میهمانی هایی که در فضای باز تشکیل می‌شود، از عطرهایی با رایحه تلخ و گرم استفاده کنید چون این عطرها در فضا پخش شده و بسیار ملایم خواهند شد. و در پایان نیز عطرهایی با رایحه تلخ، حس قدرت و غرور شما را به دیگران القاء می کنند.

 • خرید عطر بر اساس سن

یکی از قوانین خرید عطر که باید خیلی به آن توجه کنید سن شماست. معمولاً روی شیشه های مخصوص عطر سن پیشنهادی درج شده است، که به آن بایستی توجه کنید. معمولاً عطر های ملایم، خنک، میوه ای، گلی و برگی برای افراد با سن پایین استفاده می شود و عطرهایی با رایحه ادویه ها و چوب برای افراد با سن بالاتر پیشنهاد می شود.

نکاتی در رابطه با خرید عطر

نکات پایانی

 1. برخی افراد با بوی عطر شما را قضاوت می‌کنند و به شناخت می‌رسند پس در انتخاب عطر به این نکته توجه بسیاری کنید
 2. .برای خرید عطر از مشاوره های فروشنده عطر گوش کنید.
 3. حتما برای خرید عطر اطلاعات اولیه نسبت به عطری که می‌خواهید را داشته باشید، چون برخی همیشه از یک عطر استفاده می‌کنند و عقیده آن ها بر این است که همه او را با این بوی عطر می شناسند.
 4. زمان خرید عطر نظر خودتان بیشتر مهم است تا دیگران، برای لذت بردن خودتان از عطر حتما دائماً عطر خود را تجدید کنید و گاهی هم برای تنوع عطر خود را عوض کنید.
 5. در فصل گرما به هیچ عنوان سراغ عطر های گرم نروید.
 6. عطر خود را به طور دورانی بر روی دستتان نزنید، چون ماندگاری عطر از بین می رود.
 7. هنگام خرید عطر همان لحظه چندین مدل عطر را نبویید، هیچ عجله ای در هنگام خریدن عطر نکنید.
 8. عطر خود را در معرض نور و گرما قرار ندهید، چون باعث تغییر بوی آن می‌شود، برای نگهداری عطر خود را درون یخچال قرار دهید، چون سبب ماندگاری بیشتر آن می‌شود.

و در پایان نیز اگر از مطالعه این مطلب لذت بردید، پیشنهاد می کنیم با کلیک به روی دیگر مطالب مرتبط همانند تشخیص عطر و ادکلن اصل و تشخیص ادکلن تقلبی اطلاعات خود را در زمینه قوانین خرید عطر بالا ببرید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.