دسته ها
چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰

آموزش دکوپاژ مو آسان برای انواع موهای بلند و کوتاه

 • ندا خوشرو
 • ۲۵ شهریور ۱۴۰۰
 • ۰

در این مطلب آموزش دکوپاژ مو برای خانم ها و دختران جوان را در اختیار شما همراهان عزیز و گرامی قرار خواهیم داد که امیدواریم با توجه به مراحل ذکر شده بتوانید اطلاعات لازم را در این زمینه بدست آورید.

دکوپاژ روشی برای ایجاد تغییر رنگ در پایه موها محسوب می شود که هدف اصلی آن ایجاد رنگی متضاد نسبت به رنگ قبلی موها است و به کمک این روش می توان رنگدانه های رنگی را از روی سطح موها پاک نمود. توجه داشته باشید که برای دکوپاژ کردن موها بهتر است مطالب مربوط به آموزش دکوپاژ مو ها را مطالعه نمایید تا بتوانید تبحر لازم را در این زمینه بدست آورید.

آموزش دکوپاژ مو های بلند و کوتاه

دکوپاژ کاربردی مشابه با دکلره را دارد ولی در این روش از متد ملایم تری استفاده می شود و علاوه بر این دکوپاژ دارای عوارض دکلره مو نیست و آسیب جدی را به موها وارد نمی کند و نسبت به دکلره ضعیف تر است و زمانی که شما موهایتان را رنگ می زنید و نتیجه رنگ مو تیره تر از رنگ مد نظرتان می شود می توانید به کمک دکوپاژ رنگ موهایتان را به راحتی تغییر بدهید همچنین می توانید به کمک این روش موهایتان را یک درجه روشن تر کنید.

دکوپاژ مو

بررسی انواع دکوپاژ مو

تکنیک دکوپاژ با روش های مختلفی انجام می شود که این روش ها عبارتند از :

دکوپاژ موها با روش های مختلف

 • نهال بیبی شاپ
 • بلیط کیش

۱.دکوپاژ طبیعی موها

بهترین روش برای دکوپاژ استفاده از مواد طبیعی می باشد و شما می توانید با ترکیب کردن کفیر و روغن و سودا موهایتان را روشن تر کنید.

۲. دکوپاژ به کمک محلول اسیدی

محلول اسیدی از انواع روش های ارزان برای دکوپاژ کردن موها به شمار می رود و این ترکیب ملایم است و می تواند تناژ موها را یک یا دو درجه تغییر نماید و شما نباید انتظار زیادی را از این روش داشته باشید.

۳. دکوپاژ عمیق

در این روش برای از بین بردن رنگ موها از پودرهای شیمیایی نظیر پودر دکلره استفاده می شود و این روش ممکن است آسیب زیادی را به موها وارد نماید و آن ها را خشک و شکننده نماید. برای ترمیم موهای دکوپاژ شده توسط این روش باید از کراتینه مو و پروتئین تراپی مو استفاده کرد. این روش کم هزینه است و می توان به کمک آن رنگ موهای تیره را به روشن تغییر داد.

نحوه دکوپاژ موی سر

نحوه دکوپاژ کردن مو توسط پودر دکلره

۱. با پیروی از فرمولی ساده شما می توانید به راحتی رنگ موهایتان را تغییر بدهید و برای پیاده سازی این روش به اکسیدان شش درصد و پودر دکلره و مقداری نرم کننده نیاز دارید. از نرم کننده برای جلوگیری از گره خوردن موها استفاده می شود همچنین نرم کننده باعث می شود تا موها درخشان تر به نظر برسند.

نحوه دکوپاژ کردن موی سر

۲. اکسیدن شش درصد و پودر دکلره و نرم کننده را به مقداری مساوی با یکدیگر ترکیب نمایید و حجم ترکیب نهایی محلول باید طبق اندازه موها باشد. قبل از استفاده از مواد ابتدا باید موهایتان را بشویید سپس خیسی موهایتان را بگیرید و ترکیب مواد را روی موهایتان بمالید و برای این کار بهتر است از برس مخصوص استفاده نمایید و ترکیب مواد را از قسمت ساقه به موها بزنید سپس باقی مانده موها را به ترکیب مواد آغشته نمایید.

نحوه دکوپاژ کردن موی سر

۳. موهایتان را به کمک کلاه نایلونی به مدت ۷ تا ۱۰ دقیقه بپوشانید و در طول این مدت موهایتان را مدام چک کنید تا رنگ ریشه موها باز شود و بعد از این که موها رنگ باز کردند آن ها را به خوبی بشویید. در این مرحله می توانید رنگ موی مورد نظرتان را روی موهای خود بزنید.

مراحل دکوپاژ موی سر

دکوپاژ رنگ موی فانتزی

۱. اگر شما تمایل دارید بعد از استفاده از رنگ موی فانتزی تغییری در رنگ موهای خود ایجاد نمایید می توانید ابتدا موها را دکوپاژ کنید سپس رنگ موی مورد نظر خود را روی سطح موها بزنید.

۲. ابتدا رنگ مو فانتزی را خنثی نمایید سپس رنگ موی مورد نظرتان را بزنید. از دکوپاژ می توانید برای موها با رنگ نارنجی و صورتی و آبی و سبز و … استفاده کنید.

نحوه دکوپاژ کردن مو

نحوه دکوپاژ موی حنا شده

۱. روغن زیتون و روغن نارگیل و روغن آرگان را با یکدیگر ترکیب نمایید سپس این ترکیب را روی موهای خود بزنید و موهایتان را به کمک کلاه رنگ بپوشانید و گرم نمایید.

۲. مدت زمان مکث این ترکیب روی موها بین ۲ تا ۳ ساعت می باشد و اگر تمایل دارید نتیجه بهتری را بگیرید می توانید این ترکیب را مدت زمان بیشتری روی موها قرار بدهید.

۳. توجه داشته باشید که برای از بین  بردن رنگ حنا از روی موها باید روش ذکر شده را تکرار نمایید و بعد از این که رنگ حنا تعضیف شد می توانید از دکوپاژ برای از بردن بردن باقی مانده رنگ از روی موها استفاده نمایید.

آموزش دکوپاژ مو

نحوه دکوپاژ رنگ موی مشکی

رنگ موی مشکی از انواع رنگ هایی است که برای حذف آن باید صبوری زیادی را به خرج داد و شما می توانید برای از بین بردن رنگ موی مشکی از روی سطح موها آن ها را دکوپاژ نمایید. مراحل دکوپاژ کردن موی مشکی عبارتند از :

۱. اکسیدن دو و شامپو و پودر دکلره سفید را به مقدار مساوی با یکدیگر ترکیب نمایید و مواد را هم بزنید تا ترکیبی یکدست ایجاد شود.

۲. به کمک برس ترکیب را روی موهای خود بزنید و سعی کنید این کار را از ساقه موها شروع نمایید و در نهایت نیز روی سطح همه موها را بپوشانید.

۳. مدت زمانی را مکث نمایید تا رنگ موهای شما تغییر کند و در طول این مدت موهایتان را چک نمایید و بعد از اینکه تغییر رنگ موهای شما به حد خاصی رسید می توانید موهایتان را بشویید. توجه داشته باشید که برای از بین بردن رنگ مو مشکی نیاز به تکرار دارید ولی نیازی نیست مدت زمان مکث را زیاد نمایید.

۴. در انتها نیز می توانید از تقویت کننده های مناسب نظیر روغن جوجوبا استفاده نمایید که مصرف این مواد باعث تقویت موها می گردد.

دکوپاژ رنگ مو مشکی

بررسی مزایای دکوپاژ موها

 • عملکرد و تاثیر زیاد در تغییر رنگ موها
 • دارای آسیب و عوارض کمتر نسبت به دکلره
 • دارای محدودیت رنگ پذیری نمی باشد.

بررسی عوارض دکوپاژ

 • تغییر در حالت طبیعی موها
 • خشکی موها
 • ایجاد موخوره
 • ایجاد هر گونه حساسیت و التهاب

دکوپاژ کردن مو چیست ؟

نکات طلایی برای دکوپاژ موی سر

۱. توجه داشته باشید که باید حدالامکان از مواد شیمیایی نظیر مش و رنگ و دکوپاژ کمتر استفاده نمایید همچنین دقت در میزان مصرف مواد دکوپاژ از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.

۲. توجه داشته باشید که پیاده سازی روش های مختلف دکوپاژ باعث صدمه و رساندن آسیب جدی به موها می گردد.

۳. بعد از انجام دکوپاژ موها بیش از حد خشک می شوند و دچار موخوره می گردند از این رو بهتر است بعد از انجام دکوپاژ و قبل از رفتن به حمام ساقه موهای خود را به کمک روغن زیتون و روغن بادام یا روغن نارگیل چرب نمایید و بعد از گذشت ۳۰ دقیقه موهایتان را به خوبی بشویید. توجه داشته باشید که در زمان شستشوی موها نباید آن ها را چنگ بزنید زیرا با شسته شدن کامل روغن از روی موها آن ها دوباره خشک می شوند و در نتیجه دچار موخوره می گردند.

دکوپاژ موی سر چیست ؟

۴. برای شستشوی موهایتان بهتر است از شامپوی بدون سولفات استفاده نمایید زیرا این نوع شامپوها به دلیل نداشتن سولفات و انواع نمک کمترین آسیب را به موها وارد می کنند.

۵. قبل از رنگ زدن موهایتان بهتر است از انتخاب رنگ موی خود مطمئن شوید تا مجبور نشوید برای تغییر رنگ موها از روش هایی نظیر دکلره و دکوپاژ و … استفاده نمایید.

نحوه دکوپاژ موی سر

در این بخش از رنگ مو مجله آرگا با مراحل آموزش دکوپاژ موها آشنا شدید که امیدواریم از مطالعه این مطلب نهایت بهره را برده باشید و اطلاعات لازم را بدست آورده باشید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.