دسته ها
دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱

آیا می خواهید در برابر بیماری های مزمن و همه گیر ایمن باشید؟

 • فرهاد هاشمی
 • ۴ شهریور ۱۴۰۰
 • ۰

وقتی بیماری شیوع پیدا می کند، تمامی افراد به دنبال راهکار های مناسب برای جلوگیری از ابتلا به آن بیماری هستند. مطالعات نوین نشان می دهند بهترین راهکار برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های مزمن تقویت سیستم ایمنی بدن است. به همین دلیل خرید قرص تقویت سیستم ایمنی بدن یکی از مواردی است که تمامی انسان ها در طول زندگی خود باید توجه ویژه ای به آن داشته باشند. بهتر است بدانید پیروی از رژیم غذایی سالم حاوی ویتامین ها و مواد معدنی می تواند بدن انسان ها را در برابر ابتلا به بیماری ایمن سازد. در این میان، استفاده از مکمل های مناسب نیز می تواند بسیار اثربخشی باشد و سد دفاعی بدن را در برابر ورود انواع آلودگی ها محکم سازد.

آیا می خواهید در برابر بیماری های مزمن و همه گیر ایمن باشید؟

روش کارکرد سیستم ایمنی بدن بسیار پیچیده می باشد. این سیستم برخلاف ارگانهای دیگر تنها از یک عضو واحد ساخته نشده است و مجموعه ای از عوامل با یکدیگر کار می کنند تا بتوانند از بدن در برابر ورود ویروسها و باکتری ها محافظت کنند.

آیا قرص های تقویت سیستم ایمنی بدن واقعا اثر گذار هستند؟

شاید بگوییم یکی از سوالاتی که همه روزه می شنویم در این زمینه است که آیا قرص های تقویت سیستم ایمنی بدن واقعا تاثیر گذار هستند! پاسخ به این سوال قطعا مثبت است! وقتی آلودگی وارد بدن انسان می شود، بدن انسان در شرایط هشدار قرار می گیرد و تلاش می کند این اخطار را به تمامی ارگان های بدن برساند. در اینجا گلبول های سفید وارد عمل می شوند و آلودگی را در بر می گیرند تا آن را از بین ببرند.

 اگر شما از قبل ویتامینها، مواد معدنی، پروتئین ها و مواد مغذی دیگری را که بدن به آنها نیاز دارد مصرف کرده باشید، قدرت سیستم ایمنی بدن بسیار بالا می رود و ویروس و یا باکتری خطرناکی که وارد بدن شما شده است قدرت خود را از دست می دهد و ممکن است شما یک بیماری خطرناک را با یک تب ساده و یا شاید خستگی یک روزه پشت سر بگذارید. دلیل این امر مصرف قرص تقویت سیستم ایمنی بدن است!

آیا می خواهید در برابر بیماری های مزمن و همه گیر ایمن باشید؟

آیا با مصرف این مکمل ها بدن کاملا ایمن می شود؟

بهتر است در همینجا به شما اعلام کنیم که مصرف این مکمل ها تنها راهکاری برای ارتقا سلامتی است. اما این امر بدین معنا نیست که شما باید راهکارهای دیگر را فراموش کنید. برخی از موارد وجود دارند که اگر رعایت نشوند کیفیت و اثربخشی این مکمل ها را کاهش می دهند. این راهکارها به شرح زیر هستند:

 • عدم استعمال دخانیات
 • خواب کافی
 • ورزش منظم
 • پیروی از رژیم غذایی سالم و عدم استفاده از فست فود و غذاهای آماده
 • کاهش استرس و اضطراب
 • وزن متعادل

یکی از مواردی که در بحث تقویت سیستم ایمنی بدن نادیده گرفته می شود، خواب کافی است. باید بدانید مطالعات متعددی به اثرات کیفیت خواب بر سلامتی پرداخته اند و همگی آنها بر این امر تاکید می ورزند عدم خواب کافی سیستم دفاعی بدن انسان را ضعیف می سازد و خطر ابتلا به بیماری های عفونی را افزایش می دهد. مطالعه ای بر این امر تاکید می ورزید خطر ابتلا به بیماری های عفونی در افرادی که به اندازه کافی نمی خوابند دو برابر بیشتر از افرادی است که خواب کافی دارند!!

استفاده از قرص های تقویت سیستم ایمنی بدن برای چه افرادی الزامی است؟

همانطور که می دانید تمامی افراد از کودکان تا بزرگسالان برای حفظ سلامتی خود و کاهش خطر ابتلا به بیماری های مزمن باید استفاده از مکمل های مناسب را شروع کنند. اما برخی از افراد بیشتر در معرض ابتلا به بیماری های مزمن قرار دارند. این افراد به شرح زیر هستند:

 • کودکان
 • افراد مسن
 • زنان باردار
 • افرادی که از بیماری های مزمن مانند سرطان رنج می برند
 • افرادی که سابقه ابتلا به بیماری های عفونی را دارند

اگر این افراد را در میان دوستان و یا خانواده خود می شناسید، به آنها توصیه کنید، هرگز استفاده از قرص های تقویت سیستم ایمنی بدن را فراموش نکنند! 

آیا می خواهید در برابر بیماری های مزمن و همه گیر ایمن باشید؟

برای تقویت سیستم ایمنی بدن مدیتیشن کنید!

شاید برای شما جالب باشد که بدانید یکی از راهکارهایی که می تواند تنش و استرس را از سلولهای بدن شما دور سازد و بدن شما را در برابر ابتلا به بیماری های مزمن قوی سازد مدیتیشن است. وقتی شما به طور اصولی مدیتیشن می کنید، مغز خود را در حالت آرامش قرار می دهید و این موضوع اهمیت بسیار زیادی در کارکرد درست تمامی ارگان های بدن دارد. به همین دلیل تمامی کارشناسان سلامتی بر این امر تاکید می ورزند که افراد روزانه ۱۰ دقیقه مدیتیشن کنند. اگر در طول روز گرفتار هستید، می توانید مدیتیشن را به ساعت پایانی روز و قبل از خواب انتقال دهید. در این شرایط می توانید استرس و تنش روزانه را از خود دور کنید و خواب راحتی را تجربه کنید.

جمع بندی

تا بدینجا تلاش کردیم تا اطلاعات مناسبی را در مورد قرص های تقویت سیستم ایمنی بدن در اختیار شما قرار دهیم و بهتر است بدانید این مکمل ها سد دفاعی بدن را قوی می سازند و اجازه نمی دهند بدن انسان درگیر بیماری های شدید و مزمن شود. کودکان، میانسالان، زنان باردار و کسانی که به بیماری سرطان و یا بیماری های عفونی مبتلا هستند بیشتر از افراد دیگر به این مکمل ها نیاز دارند.

برای اینکه مکمل های با کیفیت را تهیه کنید، تنها باید به مراکز معتبر فروش مراجعه کنید. سایت داروخانه آنلاین مرکز معتبری است که مکمل هایی با کیفیت بالا را به فروش می رساند و تمامی مکمل ها دارای تاییدیه وزارت بهداشت هستند. همچنین، شما می توانید در زمان خرید از مشاوره های رایگان این مرکز بهره مند شوید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.