دسته ها
جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰

راتا یک فینگر فود ساده برای تولد

  • فرهاد هاشمی
  • ۷ تیر ۱۴۰۰
  • ۰

فینگرفود نوعی از غذا است که به تازگی به منوهای ایرانی اضافه شده و طرفداران زیادی در مهمانی‌ها، جشن‌های تولد و ایونت‌های رسمی پیدا کرده است. شاید شما این نوع از غذاها را با نام کاناپه یا راتا بشناسید. در واقع کاناپه ( راتا ) به غذاهایی می‌گویند که انواع پنیر، شیرینی جات، سبزیجات یا محصولات غذایی دیگر را روی پایه نان یا بیسکویت قرار می‌دهند و با ظرافت خاصی به مشتری ارائه می‌کنند. محبوب‌ترین آن‌ها راتا مرغ و کرفس ، راتا مرغ و شوید و راتا سبزیجات است. با دیدن فینگرفودها نمی‌توان در برابر وسوسه خوردن آنها مقاومت کرد؛ باید آنها را مزه کرد تا طعم شیرین هنر را در آشپزی چشید.

راتا یک فینگر فود ساده برای تولد

اگر به دنبال این هستید که برای تولد یا مهمانی خود یک سینی پر از مزه‌های زیبا، متنوع و خوش طعم تهیه کنید، راتا انتخاب مناسبی است. در سایت مزبار فروشگاه اینترنتی محصولات پذیرایی، تنوع زیادی از راتا وجود دارد که همچنین می‌توانید با انتخاب یک یا چند نوع از آن‌ها میز خوشمزه‌ای برای مهمانان خود طراحی کنید. مزبار برای تهیه فینگر فود‌ها و سینی‌های مزه از بهترین و تازه‌ترین مواد اولیه استفاده می‌کند. در لیست فینگر فود مزبار شما می‌توانید انواع فینگر فودها را مشاهده و انتخاب کنید.

راتا یک فینگر فود ساده برای تولد

راتا چیست؟

فینگر فود راتا از دو بخش غذایی انواع و اقسام نان به اضافه انواع و اقسام گوشت تا پنیر و سس و شیرینی جات تشکیل شده است. به عبارت بهتر بخش پایه فینگر فود راتا شامل انواع و اقسام نان‌هایی است که دوست دارید پایه غذای فینگر فود راتای شما باشد مثل؛ نان تست یا شاید هم بیسکویت که پایه راتا را تشکیل می‌دهند و در ادامه بخش دوم فینگر فود شما است که میتواند بر روی نان با انواع و اقسام گوشت یا انواع و اقسام پنیر و پوره و مرغ طعم دار اضافه شود.

کاناپه از فرانسه تا کشورهای دیگر

به روایت تاریخ در اواخر قرن ۱۸ میلادی در فرانسه، برای دیدن مسابقه سالانه فوتبال افراد در یک اتاق برای دیدن مسابقه دور هم جمع می‌شدند. برای پذیرایی آن‌ها میان وعده‌هایی شامل برش‌های نازکی از نان که روی آن‌ها پوشیده از سبزیجات یا پنیر بود را به صورت سرد سرو می‌کردند. بعدها بخاطر اینکه این سنت سالانه با یک اتاق پر از افرادی که روی کاناپه نشسته بودند، برگزار می‌شد، به این نوع از غذاها کاناپه canapé گفتند. به مروز زمان این غذا با اسم‌های متفاوت به آشپزخانه کشورهای دیگر راه پیدا کرد. در اسپانیا، آمستردام، ایتالیا و چندین کشور دیگر رستوران‌هایی که تحت عنوان رستوران‌های خاص با نام فینگر فود افتتاح شده‌اند. در ایران هم کاناپه را با نام راتا می‌شناسند.

راتا یک فینگر فود ساده برای تولد

راتا را سرد بخوریم یا گرم؟

بسیاری از افراد در کافه‌ها، میهمانی‌ها و مراسم های مختلف سرو انواع فینگر فود ها را ترجیح می‌دهند و دلیل این کار نیز بیشتر راحتی استفاده از این سرویس غذایی است. محبوبیت راتا هم به علت سرد سرو شدن آن است.

دنیای غذاهای فینگر فودی هیچ وقت شما را محدود نمی‌کنند، در واقع شما می‌توانید دنیایی از طعم‌ها  را در یک سینی مزه با انواع فینگر فود سرد بچشید و نگران سرد شدن غذای خود در طول مهمانی نباشید. در این شیوه پذیرایی، سعی می‌شود تا مزه‌ها محدود نشوند بلکه به‌صورت مکمل در کنار هم قرار بگیرند. مشتری فینگر فود ترجیح می‌دهد از سرویس غذایی متنوع و در عین حال با کیفیت و غنی استفاده کند. مشتری یا مهمان دوست دارد که در یک دستش خوردنی باشد و در دست دیگرش نوشیدنی‌اش. به همین دلیل است که پیشنهاد می‌شود تا یک سینی مزه با انواع فینگر فود سرد انتخاب کنید تا تجربه‌های جدیدی از طعم و چشیدن غذا داشته باشید.

چند نوع راتا داریم؟

تنوع در راتا ها تمامی ندارد و مزه‌های آن می‌تواند شهر به شهر متنوع باشد. در واقع دستمان برای تهیه کاناپه (راتا) باز است. در مزبار انواع راتا ها با مزه های مختلف با تازه‌ترین مواد اولیه مختص به ذائقه‌های متفاوت موجود است. چند نمونه از این غذاها شامل راتا ژیگو، راتا مرغ و شوید، راتا سیب‌زمینی پیازچه، راتا مرغ و پسته، راتا مکزیکی، راتا مرغ و بادام، راتا میگو، راتا بیکن و … می‌شود که دست شما را برای پذیرایی از مهمانانتان باز گذاشته و متناسب با هر ذائقه به راحتی می توانید انتخاب کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.