دسته ها
شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

مراحل تمیز کردن گلس گوشی و تبلت بدون آسیب رساندن به آن ها

  • شقایق ایران دوست
  • ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • ۰

در این مطلب به شما آموزش می دهیم که چگونه لکه های چرب و کهنه را از روی گلس گوشی خود پاک کنید. یادتان باشد که باید این کار را به آرامی انجام دهید تا مشکلی برای صفحه نمایش گوشی ایجاد نشود.

تمیز کردن گلس گوشی و تبلت یکی از کار هایی می باشد که باید حداقل هر دو روز یک بار انجام دهید در غیر این صورت کثیفی صفحه نمایش شما باعث می شود تا گوشی شما کند شود و یا عملکرد خوبی نداشته باشد.

تمیز کردن گلس

تمیز کردن گلس

برای بهتر نگهداشتن گلس گوشی باید احتیاط بسیار زیادی به خرج دهید و سعی کنید در انتخاب گلس دقت بسیاری به خرج بدهید زیرا برخی از گلس ها بعد از مدتی خاصیت خود را از دست می دهند و دیگر عملکرد سابق را ندارند. بیش تر لکه ها و اثر انگشت های شما روی صفحه نمایش می ماند و حالتی چرب و بدی به خود می گیرد که شما می توانید با تکنیکی ساده آن را تمیز کنید که در ادامه روش انجام این کار را برایتان بیان می کنیم.

تهیه وسایل

برای تمیز کردن گلس گوشی و تبلت نیازمند یک دستمال میکروفایبر هستید و باید بتوانید آب مقطر تهیه کنید. در نظر داشته باشید که استفاده از دستمال کاغذی و یا دستمال توالت برای تمیز کردن گوشی اصلا پیشنهاد نمی شود زیرا می تواند باعث ایجاد خط و خش روی گلس شود. یادتان باشد که می توانید برای این کار از یک دستمال عینک هم استفاده کنید.

  •  قاصدک 24

گوشی خود را خاموش کنید.

قبل از انجام کاری ابتدا باید گوشی را خاموش کنید تا از بروز حادثه پیشگیری کنید و به راحتی بتوانید لکه های روی گوشی را مشاهده کنید و آنها پاک کنید زیرا بسیاری از لکه در صفحه روشن قابل مشاهده نمی باشند.

تمیز کردن ابتدایی

سعی کنید برای بار اول پارچه میکروفایبر را به صورت خشک بر روی صفحه نمایش بکشید تا بتوانید آن را به خوبی پاک کنید و لکه هایی که پاک می شود را از بین ببرید.

تمیز کردن نهایی

اگر بعد از مرحله قبل لکه ها بر روی صفحه نمایش باقی مانند بهتر است چند قطره آب مطر را بر روی دستمال بریزید و دستمال را در دستتان طوری قرار بدهید که بتوانید تنها روی لکه ها را تمیز کنید.

نکته : در نظر داشته باشید که نباید بیش از حد از آب استفاده کنید زیرا ممکن است به دستگاه خود آسیب برسانید.

خشک کردن

بعد از این که لکه های روی گلس را از بین بردید باید با قسمت خشک پارچه تمامی بخش های نم دار را خشک کند تا آب به بخش های درونی گوشی شما نفوذ نکند.

تمیز کردن گوشی با راهکار های اصولی

نکات مهم

در واقع شما با دانستن روش اصولی تمیز کردن گوشی و تمیز کردن صفحه نمایش می توانید به راحتی و بدون آسیب دیدن گوشی خود آن را تمیز کنید. در ادامه نکاتی بیان می کنیم که با استفاده از آن ها می توانید از گلس گوشی خود نیز به خوبی مراقبت کنید و به راحتی آن را تمیز کنید.

  • سعی کنید به آرامی گلس را تمیز کنید تا به صفحه نمایش آسیبی نرسانید.
  • از محلول های دارای آمونیاک برای تمیز کردن گلس استفاده نکنید.
  • آب را بر روی گوشی نریزید و آن را بر روی دستمال اسپری کنید.
  • از دستمال های نرم استفاده کنید.
  • گوشی خود را الکل تمیز نکنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.