دسته ها
جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

همه چیز درباره لیفت شقیقه و مراقبت های بعد از عمل

 • شقایق ایران دوست
 • ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
 • ۰

در این مطلب هر آنچه که درباره لیفت شقیقه لازم است بدانید را برایتان بیان می کنیم و شما می توانید با مطالعه مطالب تمامی مزایا و معایب این عمل جراحی زیبایی را دانسته و با آگاهی بیش تر تصمیم بگیرید.

لیفت شقیقه یکی از عمل هایی می باشد که برای از بین بردن مشکلات بسیار زیادی مخصوصا شل شدن و افتادگی پوست انجام می شود. جالب است بدانید که این عمل باعث از بین رفتن چین و چروک دور چشم نیز می شود و شما می توانید با انجام این عمل جراحی چندین مشکل صورت خود را از بین ببرید.

اطلاعاتی درباره لیفت

اطلاعاتی درباره لیفت شقیقه

بسیاری از افرادی که این کار را انجام می دهند سن بالا دارند ولی افرادی هم هستند که در سن کم دچار افتادگی پوست اطراف چشم هستند و دوست دارند ظاهر خود را تغییر دهند. در هر صورت برای انجام این عمل تنها رضایت شما کافی نمی باشد و پزشک متخصص باید تشخیص دهد که این عمل برایتان مفید است و می تواند افتادگی های پوست را در ناحیه چشم و ابرو ها از بین ببرد یا باید از عمل بلفاروپلاستی و لیفت ابرو استفاده کنید. باید بدانید که این جراحی غیر تهاجمی می باشد و با بی حسی انجام می شود و افرادی که دوست ندارد بی هوشی را در حین جراحی های زیبایی تجربه کنند می توانند از این روش استفاده کنند.

مزایای لیفت

 • از بین بردن چین و چروک اطراف چشم ها و ابرو ها در سن بالا
 • از بین بردن افتادگی پوست
 • ایجاد تغییرات وسیع در اطراف چشم ها و حالت آن ها
 • دائمی بودن از مزایای بسیار بزرگ این جراحی است.
 • عدم نیاز به تمدید

معایب

 • عدم تقارن ابرو ها
 • آسیب دیدن اعصاب حسی
 • فرو رفتگی در بخش هایی از پوست مانند ابرو ها
 • تاری دید

نکته :  جالب است بدانید که این مشکلات در صورتی برایتان ایجاد می شود که از یک متخصص خوب کمک نگیرید و در صورت یک متخصص ماهر و کاربلد می توانید این معایب را به صفر برسانید.

 • قاصدک 24
 • کالا چیو

 لیفت شقیقه

افراد مناسب

برای هر نوع عمل جراحی زیبایی افرادی هستند که بهترین کاندید معرفی می شوند و پزشک با بررسی آن ها بلافاصله پیشنهاد یک نوع عمل جراحی می دهد. افرادی که برای لیفت شقیقه مناسب اند را در ادامه برایتان بیان می کنیم.

 • این عمل دارای محدودیت سنی نمی باشد ولی به افراد زیر ۲۳ سال هرگز توصیه نمی شود که از آن استفاده کنند زیرا ماندگاری این روش کاهش می یابد.
 • افرادی که دارای افتادگی و شل شدگی پوست در اطراف چشم ها می باشند.
 • افرادی که دوست ندارند چین و چروک های پیشانی خود را از بین ببرند.
 • افرادی که نمی خواهند از لیفت ابرو استفاده کنند.
 • افرادی که هیچ نوع بیماری خاص نداشته باشند و بتوانند این عمل را انجام دهند.

موارد استفاده

شاید برایتان جالب باشد که بدانید از لیفت شقیقه برای چه مواردی استفاده می شود و به عبارت دیگر این عمل جراحی می تواند چه مشکلاتی را از بین ببرد.

افتادگی در ابرو ها

افرادی که افتادگی بسیار زیادی در ناحیه ابرو دارند و دوست ندارند از لیفت ابرو استفاده کنند و ظاهر خود را غیر طبیعی جلوه دهند بهتر است از لیفت شقیقه استفاده کنند. در واقع با استفاده از این روش برای همیشه مشکل افتادگی ابرو های خود را از بین برده و چندین سال جوان تر به نظر می رسند.

افتادگی پلک ها

اگر پلک های افتاده و بی حال دارید و این مشکل باعث می شود که شما همیشه ظاهری پیر تر از سن طبیعی خود داشته باشید یکی از پیشنهادات دکتر زیبایی به شما این عمل جراحی می باشد زیرا این روش بهتر از جراحی پلک می باشد و نیازی به ظریف کاری بسیار زیادی ندارد.

از بین بردن چین و چروک

اگر دوست دارید از یک روشی استفاده کنید که علاوه بر از بین بردن چین و چروک اطراف چشم صورت شما طبیعی تر جلوه کند می توانید از این نوع لیفت استفاده کنید و بدون جراحی های سنگین و هزینه بر صورتی جوان و زیبا تری داشته باشید.

انواع لیفت

انواع لیفت

زمانی که می خواهید لیفت انجام دهید باید از روش های انجام این کار نیز اطلاعاتی داشته باشید. جالب است بدانید که این نوع لیفت در دو صورت مختلف انجام می شود.

استفاده از آندوسکوپ

آندوسکوپ یکی از وسیله هایی می باشد که با استفاده از آن عمل جراحی انجام می دهند و برش کاری لیفت شقیقه را با این دستگاه انجام می دهند و با استفاده از چند لوله  و فیبر نوری و دوربین مشکل پوستی شما را از بین می برند. در واقع زمانی که از این روش استفاده می کنید ممکن است پوست را از ماهیچه جدا کنند و بافت های اضافی را به طور کلی بردارند. معمولا افرادی که از این روش استفاده می کنند از نتایج کار بسیار راضی اند و دیگر نیازی به تراشیدن بخشی از مو های آن ها نمی باشد.

استفاده از بیهوشی

بیهوشی یکی از بخش های هر نوع عمل جراحی می باشد و در عمل هایی که برای زیبایی می باشد کم تر از بیهوشی استفاده می شود و متخصصان سعی می کنند بیش تر از بی حسی استفاده کنند. در انجام این نوع لیفت خیلی کم از بیهوشی استفاده می شود و پزشک بیش تر برای لیفت پیشانی از بیهوشی استفاده می کند.

روش های انجام لیفت

مراحل انجام عمل

ابتدایی ترین کاری که می توانید برای این عمل انجام دهید این است که جلسات مشاوره را بگذرانید و بعد از آن مراحلی که بیان کردیم را به ترتیب طی کنید.

 1. انجام آزمایشات قبل از عمل
 2. ناشتایی ۱۲ ساعته قبل از عمل
 3. تزریق بی حسی قبل از شروع عمل
 4. استفاده از آندوسکوپ و شروع عمل جراحی

نکته : این عمل ممکن است ۲ ساعت طول بکشد و بعد از آن نیازی به بستری ندارید و می توانید به خانه بروید.

مراقبت های بعد از عمل

بعد از این که لیفت شقیقه انجام دادید باید مراقبت های لازم را انجام دهید تا این عمل شما نتیجه بخش باشد و نیاز دوباره به جراحی پیدا نکنید.

استفاده از آنتی بیوتیک

یکی از کار هایی که باید بعد از هر نوع جراحی انجام شود این است که فرد جراحی شده از آنتی بیوتیک استفاده کند. در واقع آنتی بیوتیک ها به شما این امکان را می دهد تا از ایجاد عفونت ها جلوگیری کنید. باید دارو های خود را تا زمانی که پزشک برایتان تعیین می کند استفاده کنید و آن ها را سر خود قطع نکنید.

پانسمان کنید.

یادتان باشد که تا ۳۰ ساعت ابتدایی باید بخش هایی از صورت که جراحی شده است را پانسمان کنید. در نظر داشته باشید که این پانسمان به شما کمک می کند تا از عفونت ها در محل جراحی شده جلوگیری کرده و بعد از دو روز می توانید به حمام بروید ولی یادتان نرود که از شامپو های قوی استفاده نکنید و سعی کنید مو هایتان را با یک شامپوی مناسب و ملایم مانند شامپو بچه بشویید.

 

کاهش فعالیت

سعی کنید بعد از انجام این نوع لیفت فعالیت های خود را محدود کنید و تا حد الامکان ورزش نکنید. سعی کنید به طور ناگهانی از جای خود بلند نشوید و این کار را به آرامی انجام دهید.

استفاده از کمپرس سرد

اگر کبودی و تورم دارید می توانید از کمپرس سرد استفاده کنید هرچند که این عمل از لا به لای مو ها انجام شده است و این گونه عوارض قابل دیدن نمی باشد.

عدم حضور زیر نور خورشید

اشعه های خورشید می تواند برای زخم های شما مضر باشد بنابراین سعی کنید مو های خود و محل جراحی را با یک شال و روسری و یا یک کلاه آزاد بپوشانید.

مدل خوابیدن را اصلاح کنید.

بعد از لیفت شقیقه لازم است تا خوابیدن خود را اصلاح کنید و سعی کنید هنگام خواب به پشت خوابیده و به هیچ عنوان دو هفته ابتدایی را روی پهلو نخوابید. سعی کنید ملحفه های خود را هر دو روز یک بار تا زمانی که زخم هایتان خوب شود بشویید تا دچار عفونت نشوید.

لیفت شقیقه

عوارض مهم

یادتان باشد که هیچ نوع عملی بدون عارضه نیست ولی برخی از افراد ترجیح می دهند تا این مشکلات را تحمل کرده و زیبا تر شوند. در ادامه عوارضی که بعد از انجام لیفت به سراغ شما می آید را برایتان بررسی خواهیم کرد.

 • درد و سوزش و قرمزی در بخش های مختلفی از پوست سر
 • اگر عمل با بیهوشی انجام شود ممکن است دچار سرگیجه و تهوع بسیار زیاد شوید.
 • بی حسی موقتی بعد از انجام عمل در بخش هایی مانند پیشانی و شقیقه
 • عفونت های شدید در بخش جراحی شده

نکته : یادتان باشد که این عارضه ها برای همه افراد ایجاد نمی شود ولی احتمال بوجود آمدن آن ها برای هر فردی وجود دارد بنابراین قبل از انجام هر نوع عمل زیبایی باید با مشکلاتی که بعد از آن برایتان ایجاد می شود آشنایی کامل داشته باشید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.