دسته ها
یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹

اگر با بی توجهی همسرتان مواجه شده اید این مقاله را بخوانید

  • شقایق ایران دوست
  • ۲۷ مهر ۱۳۹۹
  • ۰

اگر همسرتان به شما بی توجهی می کند این مطلب را از دست ندهید. در این مطلب راه کار هایی ارائه شده است که می توانید برای بی توجهی همسرتان به کار برده و دوباره زندگی خود را گرم کنید.

ممکن است در روابط زناشویی شما هم مشکلاتی بوجود بیاید و رابطه شما به سردی گرایش پیدا کند و نسبت به یک دیگر بی توجه شوید. در واقع بی توجهی همسر ممکن است مشکلات بسیار زیادی را برای شما در زندگی ایجاد کند که از این مشکلات می توان به خیانت و طلاق اشاره کرد.

   بی توجهی همسر

چگونه با بی توجهی به همسر مقابله کنیم؟

بی توجهی به همسر یکی از دلایل شایع طلاق زود هنگام می باشد. این بی توجهی ها و سرد شدن ها می تواند دلایل بسیار زیادی داشته باشد. برخی از این دلایل می تواند ناراحتی طرف مقابل از شما، کم کارش شما در روابط و یا حتی گاها بی دلیل باشد.

روش های مقابله با بی توجهی

برخی از افراد نمی دانند که با بی توجهی های طرف مقابل خود باید چگونه برخورد کنند از این رو در ادامه تکنیک هایی را برای این کار بیان خواهیم کرد.

صادق باشید

بهتر است با خودتان صادق باشید. انتظاراتی که از زندگی خود دارید را باید بتوانید در تنهایی برای خود بیان کنید.  شاید این مشکل از طرف همسر شما نباشد و شما هم مانند دیگران همه چیز را به وی ربط ندهید. گاها ممکن است مشکلاتی داشته باشید که زیاد به آن ها اهمیت نمی دهید ولی همین بی اهمیتی های شما منجر به سردی روابط شما شده است.

شناسایی نیاز ها

اگر رفتار شما و همسرتان با یکدیگر سرد شده است و فکر می کنید که در حق شما بی توجهی می کند بهتر است نیاز های خود را بشناسید.  انتظارات و نیاز های افراد دیروز با افراد امروز متفاوت می باشد و بسیاری از افراد دوست دارند همسرشان علاوه بر همسر بودن با آن ها دوست هم باشد ولی این مورد را همسر خود نمی گویند و فکر می کنند که همسرشان نسبت به آن ها بی توجه شده است. در بیش تر اوقات نمی شود که نیاز های خود را به همسرتان ربط بدهید و او را تحت فشار قرار بدهید. می توانید با توجه به فاز زندگی خود یک دوست پیدا کنید و در عین حال باید بدانید که او نمی تواند همه کار برای شما انجام دهد. بهتر است کار هایی که در توان او هست را از وی انتظار داشته باشید.

مقابله با بی توجهی طرف مقابل

به همسرتان بگویید.

صادق بودن با همسر و گفتن انتظارات به وی می تواند یکی از مهم ترین راه کار هایی باشد که بی توجهی ها را از بین می برد و روابط را گرم و صمیمی می کند. تقریبا بیش تر افراد نمی توانند ذهن خوانی کنند و نیاز های شما را پیدا کنند بنابراین نیاز است تا صادقانه هر آن چه را که از همسرتان انتظار دارید با او در میان بگذارید.

پیدا کردن مشکلات

گاها ممکن است مشکلاتی در زندگی وجود داشته باشد که شما از آن بی خبر هستید. ممکن است کاری کرده باشید که همسرتان از شما دلخور شده باشد و می خواهد که با بی توجهی شما را تنبیه کند.

نکات مهم برای حل مشکلات زندگی

در نظر داشته باشید که هر مشکلی که برای شما پیش می آید به طلاق فکر نکنید و سعی کنید با فکر کردن راه حلی برای مشکلات خود بیابید و سعی نکنید که با قضاوت های نادرست زندگی که با هزاران امید و آرزو ساخته شده را از بین ببرید. در ادامه نکاتی را برای شما عنوان می کنیم که می توانید با استفاده از آن ها کیفیت زندگی خود را بالا ببرید.

  1. کوتاهی خود را گردن دیگری نیندازید.
  2. کاستی های خود را بپذیرید.
  3. برای رفع کاستی های خود تلاش کنید.
  4. گفتوگوی موثر با همسرتان داشته باشید.
  5. برای رفع بی توجهی همسر خود باید از تهدید و لحن منفی خودداری کنید.
  6. هرگز در حین دعوا بی حرمتی نکنید.
  7. سعی کنید حد و مرز های بین خودتان را حفظ کنید و هرگز آن ها را زیر پا نگذارید.

سعی کنید مشکلات خود رادر خانه حل کنید و دیگران را با خبر نسازید.

در ادامه می توانید با  کلیک بر روی لینک های مقابل سایر مقالات آرگا را در زمینه روانشناسی خانوده ، ازدواج با مرد مطلقه و مهار عصبانیت همسر را مشاهده کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.