دسته ها
چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹

سفر هوایی با نوزاد و توصیه هایی که باید جدی بگیرید

  • سمیه نیک فرجام
  • ۲۶ مرداد ۱۳۹۹
  • ۰

سفر هوایی یکی از راحت ترین و پرطرفدارترین شیوه های سفر است اغلب مسافران برای سفرهای دور دست خود از هواپیما استفاد می کنند اما سفر هوایی با نوزاد ممکن است کمی برای مادران دشوار باشد با این وجود که مزیت های بیشتری نسبت به سایر روش های مسافرتی دارد. به این منظور قصد داریم تا نکاتی کاربردی را برای مادران در اولین سفرهای هوایی ارائه کنیم که در طول پرواز کمک کننده خواهد بود.

برای اینکه یک سفر هوایی راحت همراه با فرزند خود داشته باشید باید برخی از نکات ضروری را رعایت کنید با توجه به اینکه این روزها سفرهای هوایی یکی از راحت ترین شیوه های سفر هستند و می توانند در کمترین زمان ممکن شما را به مناطق مختلفی از دنیا ببرد اکثر افراد از این شیوه برای سفرهای خود استفاده می کنند این شیوه مسافرتی ممکن است برای برخی از افراد دارای معایبی باشد که شامل والدینی که فرزند دارند می باشد. خانواده هایی که فرزندان خردسال دارند در طول سفر خود سختی هایی را دارند که خستگی بیشتری برای آن ها دارد با توجه به اینکه مهمانداران هواپیما تجربه های مختلفی از سفرهای خود داشته اند با در اختیار گذاشتن این تجربه ها کمک می کنند تا سختی های سفر برای والدین دارای فرزند خردسال کمتر شود. در این میان نکات ضروری وجود دارند که رعایت کردن آن شرایط سفر کردن هوایی را برای شما راحت تر و امکان پذیرتر خواهد کرد برای اینکه بتوانید یک سفر راحت داشته باشید باید به این نکات توجه کنید و مورد توجه داشه باشید به عنوان مثال: برای اینکه سفر راحت و بدون دردسری داشته باشید بهتر است زمان پروازتان را برای ساعت های اولیه روز تدارک ببینید تا فرزند شما راحت تر باشد و دچار بی خوابی و بدخوابی نباشد.

نحوه سفر هوایی با نوزاد:

برنامه ریزی داشن برای سفر آرامش ویژه ای را به شما می دهد و شما نیز برای سفر هوایی خود باید یک برنامه ریزی درست داشته باشید تا رد طول سفر با مشکلات غیر منتظره مواجه نوشید در دست داشتن وسایل ضروری که می دانید برای شما نیاز است می تواند راحتی سفر را برای شما داشته باشد. اگر کودک شما نیز در طول سفر همراهتان است باید وسایلی که راحتی او را مهیا می کند داشته باشید وسایل خواب، بازی، دارو و … مهم ترین وسایل ضروری هستند که نباید آن ها را فراموش کنید.

سفر نوزاد با هواپیما

هیجان خود را کنترل کنید:

ممکن است برنامه سفر کمی شما را پریشان و هیجان زده کند بنابراین بهتر است برای راحتی و آرامش خودتان و فرزندتان استرس و هیجان خود را کنترل کنید تا مدیریت بهتری بر روی کارها داشته باشید همین حفظ آرامش به کودک شما نیز منتقل می شود و سفر هوایی با نوزاد را برای شما راحت تر خواهد کرد. این هیجان ممکن است در زمان اوج یا فرود هواپیما نیز ایجاد شود و کودک شما را دچار مشکل کند در این زمان خودتان نیز باید کنترل کافی بر روی شرایط و خودتان داشته باشید تا بدون مشکل سفرتان خاتمه یابد در صورتی که در طول پرواز مشکلاتی برای شما ایجاد می شود و یا هواپیما در چاله های هوایی با مشکل مواجه می شود نیز باید سعی کنید خودتان را کنترل نمایید. اگر ترس از هواپیما دارید می توانید با مطالعه مقاله در لینک اطلاعات بیشتری را در این مورد کسب کنید و ترس خود را کنترل نمایید در این مقاله مطالعه می کنید که چگونه با ترس از پرواز با هواپیما غلبه کنید.

زمان مناسب برای پرواز:

ممکن است برای سفر خود شب را انتخاب کنید اما شب زمان خواب کودک است و ممکن است در طول سفر بیشتر اذیت شود بنابراین تا حد ممکن باید زمان های مناسبی را برای سفر خود انتخاب کنید ساعت های اولیه روز زمان مناسبی برای این کار می تواند باشد. همچنین نباید پیش از موعد مقرر در فرودگاه حاضر شوید معطل شدن و دیر پرواز کردن هواپیما هم موجب خستگی شما و هم نوزاد خواهد شد جالب است بدانید که اولین پروزا نوزاد باید یک و نیم ماه بعد از تولد او باشد انجام سفرهای زودهنگام به محض تولد نوزاد ممکن است مشکلاتی برای او ایجاد کند بنابراین نباید عجله کنید و با احتیاط پیش بروید.

سفر هوایی با نوزاد

داشتن همراه:

اینکه در طول سفر کسی همراه شما باشید و به شما کمک کند می تواند اهمیت داشته باشد در صورتی که هیچ همراهی ندارید می توانید در طول سفر از مهماندارها و دیگران کمک بگیرید کمک دیگران می تواند برای شما موثر باشد و مشکلات شما را در طول سفر کمتر کند. برای اینکه سفر هوایی راحت تری با نوزاد داشته باشید بهتر است تا رودربایستی را کنار بگذارید و از دیگران در این زمینه کمک بگیرید.

از گوش فرزندتان محافظت کنید:

در طول پرواز  و سفر هوایی با نوازد به دلیل برخورد با چاله های هوایی که وجود دارند ممکن است افراد و کودکان حاضر در هواپیما مشکلاتی همچون گرفتگی گوش و باد گرفتگی داشته باشند این مشکل برای نوزاد سنگین تر است و ممکن است بیشتر او را آزار دهد برای رفع این مشکل به بزرگ ترها توصیه می شود تا آدامس بجوید و یا با مکیدن آب نبات باد گرفتگی های گوش را کاهش دهند. اما برای رفع این مشکل ها در نوزادان باشد باید در حین پرواز به نوزاد شیر بدهید و یا با مکیدن پستانک این مشکل را در او کاهش دهید رعایت این نکته ضروری موجب آرامش نوزاد خواهد شد.

سفر هوایی

بازی کردن با نوزاد:

همراه داشتن لوازم بازی در حین پرواز به کودک کمک می کند تا سرگرم شود همچنین والدینی که حوصله و آرامش بیشتری دارند با بازی کردن با نوزاد خود آرامش بیشتر به او بدهند و با آغوش گرم خود کودک را سرگرم می کنند. همچنین برای برخی از نوزادان نیز خواب عمیق کمک کننده خواهد بود جای گرم و آغوش گرم شما کمک می کند تا نوزاد با آرامش بیشتری به خواب رود بنابراین همراه داشتن وسایل مورد نیاز برای خواب راحت نوزاد به شما کمک خواهد کرد.

اولین سفر نوزاد با هواپیما

رزرو بلیط مناسب:

در سفر هوایی با نوزاد برای اینکه آرامش بیشتری داشته باشید باید در زمان روزو بلیط ها دقت بیشتری داشته باشید شما می توانید با رزرو یک صندلی برای نوزاد خود سفری راحت تر داشته باشید بنابراین در صورت لزوم می توانید این کار را انجام دهید. همچنین رزرو مکان مناسب در هواپیما  مکانی که برای شما راحت تر است در طول سفرتان کمک کننده خواهد بود و باید به این نکته نیز توجه کنید.

در طول این سفر هوایی ممکن است اتفاقات متعددی رخ دهد که باید با آرامش بیشتری با آن ها رو به رو شوید ممکن است تغییرات دمایی که در طول سفر و یا از شهری به شهر دیگر زخ می دهد شما را پریشان کند بنابراین خودتان را برای این تغییرات دمایی باید بیشتر آماده کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.