دسته ها
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱

انواع روش های پرورش میگو و میزان بازدهی و درآمد آن

  • ملیحه بال افکن
  • ۱۴ دی ۱۴۰۱
  • ۰

توجه داشته باشید که میگو از دسته آبزیان پرطرفدار و محبوب است که از سال ها پیش در کشور ما تولید می شود و در این مطلب سعی داریم به بیان شرایط لازم و مورد نیاز برای پرورش میگو بپردازیم با ما همراه باشید.

به طور کلی میگو از دسته جانوران آبزی محسوب می شود که جز شاخه بندیان و رده سخت پوستان قرار گرفته و به دلیل تنوع زیادی که دارند اغلب در آب های شور و شیرین و همچنین گرم و سرد جهان یافت می شوند و بیش از ۳۰۰ گونه از آن ها در سراسر جهان قابل مشاهده است. در صورت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه پرورش میگو در ادامه این مطلب همراه ما شوید.

آشنایی با چگونگی پرورش میگو

بهتر است بدانید که سابقه پرورش میگوها در جهان به روش سنتی دارای قدمت بسیار زیادی می باشد و در واقع سابقه آن به صد سال پیش باز می گردد که برای اولین بار در کشور های آسیای جنوب شرقی و کشور هایی همچون تایلند، ویتنام، فیلیپین، هند و چین این کار توسط مردم ساحل نشین به روش سنتی انجام می شد ولی از سال ۱۹۶۳ پس از اینکه توانستند میگوها را به صورت مصنوعی تکثیر کنند این حرفه به صورت صنعتی رونق پیدا کرد و به تدریج در تمامی کشور های ساحلی گسترش پیدا یافت. به طور کلی هم اکنون در همه کشور های آسیایی و آمریکایی از قبیل بنادر، پرو، مکزیک، پاناما و هندراس به صورت وسیعی توسعه یافته است. در کشور ما نیز از سال ۱۳۶۴ مطالعات و تحقیقات بر روی میگو ها انجام شد و برای اولین بار در کشور مرکز تکثیر و پرورش میگوها در روستای کلاهی از توابع شهرستان میناب در سال ۱۳۷۱ کار خود را آغاز و کارشناسان زیادی را تربیت کرده است.

چگونگی پرورش میگو

روش های پرورش دادن میگوها:

توجه داشته باشید که اصولا در مدیریت استخر میگوهای آب شیرین دو روش پرورش بسیار رایج از جمله پرورش دسته ای و پرورش مداوم وجود دارد که در ادامه سعی داریم هر کدام را به صورت مجزا بیان کنیم:

پرورش دسته ای:

به طور کلی روش دسته ای این امکان را می دهد که جانوران تا اندازه بازاری متوسط یا تا هنگام تخلیه استخر به دلایل مختلفی مانند کمبود آب و پایین بودن درجه حرارت فضا رشد کنند و سپس تمامی محصولات با یکدیگر برداشت خواهند شد.

پرورش مداوم:

این روش بدین گونه است که معمولا در طول سال یک مرتبه با تراکمی بسیار بیشتر از روش دسته ای به میگودار کردن استخر می پردازند  اغلب پس از ۵ الی ۷ ماه بسته به میزان رشد و اندازه قابل فروش محلی جانوران در فواصل زمانی معینی دست چین می شوند. بهتر است بدانید که معمولا استخر ها را به صورت کامل هر ماه یک مرتبه برای جلوگیری از آلودگی پره کشی می کنند.

روش های پرورش میگو

  •  بلیط کیش
  •  مبل و میز

تغذیه میگو ها:

به طور کلی کشت تجارتی موفق میگوها نیاز به غذای مکمل دارد و از آنجایی که نوع این غذا بسیار متنوع است موادی که در ادامه بیان شده را در خود جای داده است: مواد خام جانوری یا گیاهی، مخلوط های غذایی تهیه شده در کنار استخر و غذاهای متنوع. البته در برخی از مناطق نیز از برنج و محصولات فرعی برنج به صورت ترکیبی با غذاهای دیگر استفاده می شود. توصیه کلی برای تعیین مقدار تغذیه میگوها در طول روز وجود ندارد زیرا این مقدار بسته به اندازه و تعداد میگوها و خاصیت غذا دارد. به طور کلی بهترین راهنمایی برای مجریان استخر تغذیه تا حد تقاضا است و از آنجایی که غذا به صورت معمول در اطراف منطقه تغذیه به ویژه در محل های کم عمق پخش می شود ممکن است در برخی از موارد نیز غذا به منطقه تغذیه در چند متری کناره محدود شود که در هر دو مورد نیز مجری اسخر می تواند مقدار غذای مصرفی را مشاهده کند. بدین ترتیب اگر هیچ غذایی در روز بعد باقی نماند مقدار غذا را باید افزایش دهد ولی اگر مقدار زیادی غذا بماند لازم است از مقدار آن بکاهد و یا حتی به مدت یک روز تغذیه را قطع کند.

تغذیه مورد نیاز میگوها

مجوز های لازم برای پرورش:

به طور کلی آغاز به کار پرورش میگوها همانند شروع هر کسب و کار دیگری نیاز به دریافت مجوزهایی دارد و برای شروع چنین کاری بیشترین سروکار را با اداره شیلات استانی که در آن مستقر می باشید خواهید داشت. همچنین سازمان دامپزشکی نیز ایستگاه دیگری است که امروزه هیچ مجوز لازمی را برای راه اندازی کسب و کار شما صادر نمی کند.

همچنین بایستی پروانه بهره برداری صنعتی را نیز از سازمان صنعت، معدن و تجارت دریافت نمایید. از دیگر سرمایه گذاری هایی که در حوزه پرشد و تکثیر و نگهداری میگوها انجام می شود مربوط به احداث واحد های فرآوری میگوها و تولید محصولاتی مانند میگوی سوخاری و ناگت میگو است. توجه داشته باشید که راه اندازی کارخانه تولید غذای میگوها نیز از دیگر کسب و کار هایی است که می توان در این زمینه انجام داد.

به طور کلی راه اندازی سیستم حمل و نقل بهداشتی میگوها از مزرعه تا واحد های فرآوری و فروشگاه ها از دیگر زمینه های مستعد برای سرمایه گذاری در این حوزه است. بهتر است بدانید که در تمامی زمینه های بیان شده دریافت پروانه کسب و بهره برداری صنعتی از سازمان های یادشده کاملا ضروری می باشد.

شرایط مراقبت از میگوها

میزان سرمایه مورد نیاز برای این کار

بعد از انجام عملیات اجرایی برای شروع بهره برداری، لازم است میگو های تازه متولد شده را از کارگاه های تکثیر میگو که اغلب در نزدیکی مزارع قرار دارند، خریداری نمایید، مثلا برای یک مزرعه با مساحت ۲۰ هکتار، ۵/۳ میلیون بچه میگو نیاز است.

با توجه به قیمت فعلی آن, جمعا بالای ۵۰ میلیون هزینه در بر خواهد داشت و در طی دوره ۵۵ تن غذا نیاز است که با توجه به قیمت فعلی بازار برای غذا, چیزی حدود ۲۲۰ میلیون تومان از سرمایه در گردش خود را باید به تامین غذای آن اختصاص دهید که می توان این حجم غذا را در طول دوره و یا به شکل یکجا در ابتدای دوره انبار کرد به این صورت که در یک دوره چهار ماهه پرورش میگوها ۱۰ درصد این غذا در ماه اول و به ترتیب در سه ماه بعدی، ۲۵ درصد، ۳۰ درصد و ۳۵ درصد به مصرف خواهد رسید.

با توجه به دوره آماده سازی یک ماهه و نیز یک ماه دوره استراحت و فروش، در نهایت طول دوره ۶ ماه به طول می انجامد، برای تامین نیروی کار نیز به ۶ کارگر نیاز خواهید داشت که حدود ۸۰ میلیون از سرمایه تان برای تامین حقوق و مزایای آنها اختصاص می یابد، تقریبا ۲۰ میلیون نیز بابت هزینه آب، برق و سوخت در طول دوره باید پرداخت شود، به منظور احداث یک مزرعه ۲۰ هکتاری به حداقل ۷۰۰ میلیون سرمایه نیاز خواهید داشت، البته برخی مزارع را می توان با سرمایه ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون نیز خریداری کرد که در چنین شرایطی می توانید از وام بانکی ۲۵۰ میلیونی استفاده کنید.

همه چیز درمورد میگو

شرایط بازاری میگو:

بهتر است بدانید که شرایط بازاری پرورش میگو در حال حاضر در سطح کشور به صورت مزارع ۲۰ هکتاری طراحی شده است که دارای ۱۶ هکتار مفید می باشد. جالب است بدانید کشور های اصلی پرورش دهنده میگو مانند تایلند، چین، ویتنام و مکزیک از پتانسیل ایران در زمینه پرورش میگو بهره مند نیستند. به طور کلی در شرایط مناسب ایران توان صادرات تا ۲ میلیارد دلار میگو را دارد که این رقم در سال گذشته ۵۰ میلیون دلار بوده و پیش بینی می شود که امسال این رقم به ۶۵ میلیون دلار افزایش پیدا کند. با توجه به اینکه این توان تولیدی و صادراتی در کشور موجود است با انجام محاسباتی متوجه خواهیم شد که در این بخش شرایط بسیار ایده آلی فراهم می باشد. توجه داشه باشید اگر بخواهیم به افق ۲ میلیارد دلاری صادرات میگو در جهان برسیم بایستی ۳۰۰ هزار تن میگو تولید کنیم که معادل ۱۰ درصد از سهم تولید جهانی باشد.

اصول صید کردن میگو

چگونگی صید میگو:

توجه داشته باشید پس از اینکه حدود ۴ الی ۵ ماه از زمان پرورش میگو در استخر گذشت با باز کردن دریچه خروجی و قرار دادن تور برداشت در مقابل دریخچه خروجی میگو ها را کم کم صید کنید و بلافاصله آن را در آب یخ خیلی سرد قرار دهید تا میگوها تازه بمانند و رنگشان تیره و سیاه نشود. توصیه می شود که میگوها را با ماده متا بی سولفیت سدیم شستشو دهید و سپس در جعبه های مخصوص همراه با یخ قرار دهید و به وسیله کامیون سردخانه دار به کارخانه های عمل آوری و بسته بندی منتقل کنید.

پس از برده شدن میگوها به کارخانه در آنجا مجدد میگو را شستشو می دهند و در دستگاه های مخصوص سایزبندی میگوها در اندازه های مختلف جداسازی می کنند و در جعبه های مقوایی شکل قرار می دهند و سپس برای انجماد به سردخانه انتقال می دهند. پس از این عمل میگوها برای فروش آماده هستند و می توان آن را در بازار به فروش رساند یا اینکه به کشور های خارجی صادر نمود.

در صورت تمایل برای آشنایی با روشهای پرورش ماهی پرت و پرورش ماهی دیسکس می توانید در اینجا کلیک کنید.

دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو تا عید

‎ نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۱۲ کیلو لاغری با دمنوش گیاهی تا عید، همین الان میتونین مشاوره رایگان بگیرین.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *