دسته ها
سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹

معرفی بهترین راه های کسب درآمد در سفر

  • ساناز براتی
  • ۱۱ مرداد ۱۳۹۹
  • ۰

برای کسب درآمد در سفر روش های مختلفی وجود دارد، روش هایی مثل فرشندگی، کار در کشتی یا هاستل ها، سفرنامه نویسی، عکاسی و … وجود دارند که می توانند در طول سفر به شما برای تامین هزینه هایتان کمک کنند.

سفر کردن یکی از تفریحات عالی و لذت بخش به همراه تجربیات جدید است، یکی از دغدغه های افراد علاقه مند به سفر تامین هزینه های آن است، اغلب افراد فکر می کنند که برای شروع سفر باید حتما از قبل پس اندازهایی داشته باشند اما اینگونه نیست و شما می توانید با بکارگیری برخی راهکارها هزینه های خود را در طول سفر تامین کنید.

راهکارهای کسب درآمد در سفر

سفر کردن موضوعی است هیجان انگیز، که در برخی موارد نیاز به هزینه کردن ندارد و شما می توانید برای اینکه بتوانید بیشتر سفر نمایید در طی سفر خود کسب درآمد نمایید. مشاغل بسیاری وجود دارند که در حین سفر می توانند درآمد زا باشند که شما می توانید با کمی زحمت به آنها دست یابید فقط باید بدانید که به چه موضوعی علاقه مند هستید و در چه کاری تبحر دارید. در این مطلب شما را با برخی از روش ها و شغل های کسب درآمد در سفر آشنا می سازیم.

راه های کسب درآمد در مسافرت

  • بلج

آموزش زبان

آموزش زبان یکی از شغل های محبوب بین انگلیسی زبانان است، تدریس زبان انگلیسی کار ساده و آسان برای کسانی است که به آن مسلط هستند و در عین حال یکی از بهترین شغل ها در طول سفر است. آموزش زبان علاوه بر کسب درآمد یک فرصت برای کسانی است که می خواهند زبان را با کمترین هزینه یاد بگیرند. البته شاید در طی سفر بتوانید کسانی را پیدا کنید که به زبان فارسی علاقه مند باشند و از این راه کسب درآمد نمایید.

فروشندگی در طول سفر

برخی از افراد وجود دارند که در فرشندگی تبحر بالایی دارند و می توانند اقلام مختلفی را در هر مکانی بفروشند، با کمک این توانایی می توانید اجنساس مختلفی را در مکان ها و کشورهایی که توریست زیادی دارند بفروشید و هزینه سفر خود را تامین کنید. می توانید اجنساس پر فروش را از یک منطقه یا شهر با قیمت مناسب خریداری کنید و در شهر و یا منطقه ای دیگر به توریست ها و یا افراد دیگر به قیمتی معقول بفروشید.

روش های مختلف برای کسب درآمد در سفر

کار در هاستل ها

هاستل ها مکان هایی هستند مثل خوابگاه که به افراد یک تخت و امکانات محدودی را ارائه می دهند. در هاستل ها همواره به دنبال افراد جدید و فعال هستند که بتوانند برخی از کارها را برای آنها انجام دهند. کار در هاستل به طور معمول چند ساعت در روز است و امکان دارد که از شما بخواهند تا ریسپشن یا نظافت چی اتاق ها باشید و یا هر دو کار را به شما پیشنهاد دهند و در ازای آن جای خواب و وعده غذایی و حتی مقدار کمی حقوق به شما بدهند. در ایران شاید هاستل خیلی کم وجود داشتت هباشد اما در کشورهای دیگر مثل استانبول به راحتی می توانید آنها را پیدا کنید.

مشاغل آنلاین

برخی از مشاغل آنلاین وجود دارند که شما می توانید آنها را در هر جایی که باشد با دسترسی به اینترنت انجام دهید و در طوا سفر خود کسب درآمد نمایید. مشاغلی مانند طرراحی سایت، برنامه نویسی، فتو شاپ، ادیت عکس، عکاسی، ترجمه، نویسندگی، مشاوره، مهندسی و … جز کارهایی هستند که می توانید با انجام آنها در طول سفر درآمدزایی کنید.

درآمدزایی در سفر

بازی در فیلم سینمایی

شاید عجیب باشه اما ممکن است در طول سفر بتوانید فیلم بازی کنید. به عنوان مثال در کشور هند در شهر مومبای گفته شده اگر در خیابان کولابای بایستید امکان دارد پیشنهاد بازی در یک فیلم بالیوودی را به شما بدهند و بازیگر شوید! شاید اینگونه پیشنهادات خیلی پردرآمد نباشد و می تواند تا حدودی هزینه های سفرتان را تامین کند.

میوه چینی

در برخی موارد می توانید با کار در مزارع و باغ های مکان هایی که به آنجا سفر می کنید با میوه چینی و یا فروش میوه ها کسب درآمد کنید. این قبیل کارها بیشتر پاره وقت هستند و در فصول خاصی وجود دارند، استفاده از مسافرها برای کار در باغ به صرفه تر است زیرا به بیمه و حقوق زیادی احتیاج ندارند و ساعتی هم کار می کنند. علاوه بر این میوه چینی بسیار مفرح است و در کنار اینکار می توانید درآمد داشته باشید.

سفرنامه نویسی در وبلاگ

شاید سفرنامه نویسی شغلی ساده نباشد ولی با داشتن مهارت نویسندگی می توانید اطلاعات و تجربیات خود را در طول سفر در اختیار افراد علاقه مند قرار دهید. انتشارات بیشتر به دنبال افرادی هستند که اطلاعات مختلفی از سفر را دسته اول ارائه می نمایند. ماجراها و داستان های شما در سفر می تواند برای برخی از افراد جذاب باشد و روشی نیز برای درآمدزایی در سفر است.

روش های به دست آوردن درآمد در سفر

نگهداری از خانه

داشتن یک مکان مجانی برای اقامت چیزی است که هیچ عکس از آن نمی گذرد. می توانید در طول سفر در خانه فردی اقامت کنید که خودش در آنجا حضور ندارد و در عوض اقامت خود از خانه مراقبت نمایید و کارهای منزل را انجام دهید. کارهایی مثل مراقبت از گل و گیاه و یا حیوانات خانگی و مراقبت از خانه برای سرقت نشدن. اینکار مسئولیت بالایی نیاز دارد و در عین حال هیجان انگیز است.

آرایشگری در سفر

آرایشگری شغلی است که با ابزاری کم می توانید آن را در همه جا انجام دهید فقط باید در این کار تبحر داشته باشید، هاستل یکی از مکان هایی است که می توانید اینکار را انجام داده و تبلیغ نمایید. می توانید با سفر به شهرهای مختلف به هاستل ها و یا مکان های دیگر بسپارید که برایتان مشتری پیدا نمایند و تا حدودی بتوانید در سفر خود درآمد داشته باشید.

کسب درآمد در سفر و راهکارهای آن

ماساژ

در تمام جهان افراد عاشق ماساژ وجود دارند و همواره به دنبال افراد ماساژور هستند که البته در کارشان تبحر داشته باشند. اگر می توانید ماساژ بدهید و با قوائد آن آشنایی دارید با کمی تخفیف می توانید مشتری های زیادی را در طول سفر داشته باشید و از این را در سفر کسب درآمد نمایید.

کار کردن در کافه ها یا رستوران ها

افرادی هستند که با نوشیدنی و مخلوط کردن آنها با هم آشنایی دارند و یا در آشپزی و یا آشنایی با غذاها تبحر دارند. این افراد می توانند در طول سفر خود در کافه ها یا رستوران ها کار کنند و همچنین اگر روابط عمومی بالایی داشته باشند می توانند به عنوان بار تندر کار نمایند و درآمد داشته باشند.

کسب درآمد در مسافرت

آموزش موسیقی و اجرای خیابانی

اگر در موسیقی استعداد دارید و با ساز بخصوصی آشنایی دارید می توانیدد در طی سفر آن را به دیگران آموزش دهید. همچنین می توانید با اجراهای خیابانی و یا خواندن آهنگ مردم را سرگرم کنید و درآمدی داشته باشید. این مورد علاوه بر کسب درآمد گزینه ای سرگرم کننده و نشاط آور می باشد. همچنین اگر هنر دیگری مثل شعبده بازی دارید می توانید با آن کسب درآمد کنید و مردم را سرگرم کنید.

به دست آوردن درآمد در سفر

آموزش رقص

آموزش رقص در سفر برای کسانی که در رقصیدن ماهر هستند گزینه خوبی برای درآمدزایی می باشد. با آموزش اصولی رقص می توانید درآمد خوبی داشته باشید.

کار در ساختمان سازی

برخی افراد هستند که در کارهای ساختمانی هنرهایی دارند و می توانند در ساخت و ساز کمک کنند، در این مورد می توانید کاری پاره وقت پیدا کنید زیرا کارهای بزرگ و صنعتی به مجوز کار احتیاج دارند. اما کارهای کوچک را به راحتی می توانید انجام دهید و درآمد داشته باشید.

روش های مختلف درآمدزایی در سفر

نگهداری از کودکان

افرادی که با کودکان ارتباط خوبی دارند می توانند در منزل به نگهداری از کودکان برای چند ساعت بپردازند و در عوض اینکار جای خواب و غذا دریافت کنند.

آموزش ورزش

می توانید با یاد دادن هر ورزشی که در آن موفق هستید درآمدزایی کنید. با آموزش شنا، ورزش های رزمی، ژیمناستیک، موج سواری، شیرجه و همچنین یوگا می توانید در طول سفر برای خود درآمدزایی کنید.

به دست آوردن درآمد در سفر

تور لیدر

بسیاری از شرکت های مسافرتی به دنبال افراد پر انرژی با روابط عمومی بالا هستند که درباره مکان های دیدنی اطلاعاتی داشته باشند. با حقوق کمتر از سایرین می توانید در تور لیدرها کار بگیرید و علاوه بر دیدن مکان ها درآمد نیز داشته باشد فقط باید کمی مطالعه درباره مکان دیدنی مورد نظر داشته باشید.

کسب درآمد در مسافرت ها

فروش صنایع دستی

اگر در ساختن چیزی استعداد دارید می توانید در هر جاییی آن را بسازید و بساط کنید. در طول سفر در هر جایی می توانید صنایع دستی ساخته شده خود را بفروشید. بخصوص در مکان هایی که ساخته هایی شما کمتر استت می توانید فروش خوبی داشته باشید. می توانید درر کشورهای خارجی چیزهایی از ایران را بفروشید و در بازار های خارجی بساط کنید.

کار روی کشتی کروز

کار کردن درر یک کشتی تفریحی مورد علاقه افراد بسیاری است که در حال سفر هستند. می توانید در حین سفر درآمدزایی کنید و غذا و اقامت رایگان داشته باشید. فرقی نمی کند که شما در کشتی خدمات رسان رستوران باشید یا کارمند فروشگاه و یا در بخش سرگرمی کار کنید، فرصت های زیاد شغلی برای کار در کشتی های کروز وجود دارند که می توانید انجام دهید.

انواع روش های کسب درآمد در مسافرت

کار داوطلبانه

برخی از سازمان ها و ارگان ها وجود دارند که متقاضیان و داوطلبان را از سراسر کشور و یا کشورهای مختلف جمع می نمایند. این شرکت ها در ازای جای خواب و غذا از شما می خواهند تا کارهای بخصوصی را انجام دهید و یا در یک پروژه خاص شرکت نمایید. در این مورد ممکن است قبل از کار آموزش هایی نیز به شما داده شود.

برخی از اپلیکیشن های کمک کننده برای درآمدزایی در سفر

علاوه بر موارد گفته شده در بالا برخی از اپلیکیشان ها وجود دارند که می توانند به شما در یافتن کسب کار و درآمد کمک کنند. در ادامه با بعضی از این موارد آشنا می شویم:

  • FOAP: با استفاده از این اپلیکیشن می توانید در حین سفر با عکس هایی که می گیرد درآمد کسب کنید. این اپ کمک می نماید تا عکس هایتان را به برخی از شرکت های بزرگ و معروف مانند Visit Sweden Garnier، Heineken از عکس های مختلف در فروشگاه دیجیتال خود استفاده می نمایند. عکسهایتان را می توانید مستقیم از گوشی آپلود نمایید و هر زمان که یک شرکت عکستان را خرید بابت آن حدود ۵ دلار دریافت نمایید. بهترین گزینه این آپلیکیشن این است که با استفاده از آن می توانید یک عکس را به چند کمپانی بفروشید و از هرر کدام ۵ دلار بگیرید. اپ FOAP همچنین یک قسمت میشن دارد که درخواست کمپانی های مختلف برای یک عکس خاص را در آن قرار می دهد. زمانیکه برنده میشن درخواستی شوید می توانید ۱۰۰ دلار درآمد داشته باشید.

کسب درآمد در سفر به راه های مختلف

  • Roadie: اگر در یک سفر زمینی به سر می برید با کمک این اپلیکیشن می توانید با حمل در آمریکا درآمد داشته باشد. برای جابجایی های محلی می توانید پول بگیرید و درآمدزایی کنید و از سفر خود لذت ببرید.
  • Airmule: اپلیکیشن فوق تا حدودی به اپ رودی شبیه است با این تفاوت که در سفرهای هوایی کمک می کند تا اگر شما جایی در چمدان خود دارید می توانید وسائل افراد دیگر را جابجا کنید. همچنین می توانید یک چمدان خالی همراه داشته باشید تا بار جابجا کنید و به این روش در سفر درآمدزایی کنید. البته این سرویس در حال حاضر بین مسیرهای آمریکا، انگلیس، چین در دسترس می باشد.

کسب درآمد در سفر و مسافرت

  • Swagbucks Watch: منتظر ماندن قسمتی از سفر است، فرقی ندارد که شما چگونه سفر می کنید مطمئنا در طول مسیر مقداری از وقت تان صرف انتظار کشیدن می شود. در این زمان ها شما می توانید با کمک ایت اپلیکیشن و برخی از اپ های مشابه با تماشای تبلیغات یا آموزش های آشپزی و … امتیاز دریافت کنید. با بیشتر شدن امتیازها می توانید آن را با کارت هدیه تعویض کنید و درآمد داشته باشید.
  • Field Agent: این اپلیکیشن در کشورهای آمریکا، کانادا، رومانی، انگلیس، آفریقای جنوبی و استرالیا در دسترس افراد خواهد بود. این اپ شما را به کمپانی هایی که به محقق بازار نیاز دارند وصل می کند. اپلیکیشن Field Agent به روش سرویس مکان یابی منطقه اطرافتان را بررسی می نماید و به این طریق کارهای سریع و سبکی مانند پیدا کردن قیمت در مغازه ها را پیشنهاد می دهد که حدود ۲ تا ۱۲ دلار دستمزد خواهد داشت.

روش های کسب درآمد در سفر

صحبت نمودن با افراد مختلف در طول سفر و توضیح دادن نیت تان از سفر و شرایط خود می تواند برای پیدا کردن کار مناسب و درآمد به شما کمک کند و بتوانید کاری پاره وقت پیدا کنید. مسلما بومیان می توانند خیلی بهتر به جویندگان کار در سفر کمک نمایند. همه ما می توانیم با کمی تلاش و پیگیری شغل هایی را برای داشتن درآمد در سفر پیدا کنیم. ملاک مهم در این مورد علاقه شخصی افراد است و فردی که تصمیم به کار در سفر داشته باشد باید با سختی های آن نیز آشنا شود.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.