دسته ها
چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹

نحوه درست کردن ماسک کف دریا و فواید آن برای سلامت پوست

 • سحر هودانلویی
 • ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
 • ۰

برای داشتن پوستی روشن و بدون هیچ کک و مکی، باید از ماسک های روشن کننده ای که در این مطلب بیان می شود، استفاده کنید. همچنین با آشنایی ماسک کف دریا می توان به خوبی از پوستی زیبا و درخشنده بهره مند شد.

برای این که از خواص این معجزه پوست بهره مند شوید، بهتر است در ابتدا با خود این موارد آشنا شوید. برخی از موارد درخشان کننده پوست، محصولات دارویی و  طبی است که برخی پزشکان به بهره مند شدن از آن ها به بسیاری از خانم ها توصیه می کنند.

کف دریا چگونه به وجود می آید

آشنایی با کف دریا

در ابتدای آشنایی با این ماده طبیعی و استفاده از ماسک کف دریا، قابل به ذکر است که ماهی های مرکب که از انواع گونه های جانوری می باشد، در بسیاری از اقیانوس و دریا ها می توان آن را پیدا کرد. این ماهی ها به نام های سر پاور و خساک معرفی می شوند، و از انواع ماهی های بی مهره می باشد. از دلایلی که به این نوع ماهی ها مرکب می گویند، به این دلیل است که در زمان احساس خطر از خود مرکبی سیاه رنگ ترشح می کنند. گفتنی است که این ماهی ها از خانواده اختاپوس ها می باشند.

در عصر امروز چیزی که پزشکان اهل طب سنتی با آن آشنایی دارند، غضروفی  می باشد که در بدن ماهی گفته شده وجود دارد. بعد از مرگ ماهیان مرکب تمامی اعضای بدن آنها در آب تجزیه شده و توسط دیگر ماهیان خورده می‌شود، به جز قسمت غضروفی پشت ماهی های مرکب که هواداری در بین دیگر ماهیان نداشته و به خاطر سبکی بر روی آب شناور می شود، از آن به عنوان معجزه زیبایی پوست استفاده می کنند. بسیاری از مردم فکر می کنم که این قسمت سفید رنگ به دلیل نامش بر کف ساحل دریا ها وجود دارد، اما قابل ذکر است که این ناحیه، قسمتی از ماهی مرکب می‌باشد که بعد از مرگ بر روی آب آمده و توسط افراد باتجربه جمع آوری و سپس به کف دریا تبدیل می شود.

آشنایی با کف دریا

معرفی خواص کف دریا

ماهی های مرکب تا به اینجا با آن آشنایی پیدا کردید، اغلب در آب‌های شور و آزاد زندگی می‌کنند. تعداد این ماهی ها در دنیا بسیار بوده و گفتنی می باشد که به خاطر میزان مرگ و میر شان می توان مقدار بسیاری از کف دریا از آنها بدست آورد. در گذشته های بسیار دور افراد بومی سواحل دریای از غضروف این ماهی ها برای درمان زخم و ضدعفونی کردن جای سوختگی و زخم های خود استفاده می کردند. آن‌هایی که کف دریا ها را جمع آوری می کرده اند، بعد از خشک کردن به عنوان پودر برای مصارف درمانی استفاده می کردند. در حقیقت می توان از قدرت این ماهی ها به عنوان یک معجزه طلایی که همواره همراه دریانوردان می باشد، نام برد که از آن بهره های بسیاری می توانند ببرند.

قابل ذکر است که کف دریا مقادیر بسیاری از کلسیم و دیگر مواد معدنی وجود دارد. در عصر امروز بسیاری از افراد با خواص کف دریا به خوبی آشنا هستند و برخی از آنها که به صورت آزمایشگاهی اثبات شده و به عنوان داروهای صنعتی تولید می‌شود، و مورد استفاده عموم قرار می‌گیرد.

چگونگی تهیه ماسک کف دریا

برای تهیه این ماسک می توانید مراحل که در ادامه بیان می‌شود، به صورت پی در پی انجام دهید. برای بهره مند شدن از خواص کف دریا می توانید آن را به عنوان ماسک تهیه و مورد استفاده قرار بدهید.

 1. در مرحله اول بهتر است کف دریایی تهیه شده را به خوبی پودر کنید، توجه کنید که بعد از این عمل پودر تهیه شده باید به مانند پودر قند باشد.
 2. در این رابطه بهتر است از گل انار فارسی استفاده کنید، و آن را بعد از ساییدن الک کنید. قابل ذکر است که این پودر تهیه شده از گل انار فارس نیز باید به همان اندازه که پودر کف دریا نرم و لطیف شده است، بشود.
 3. در این زمان باید به میزان مساوی از این دو پودر را با یکدیگر ترکیب و هم بزنید. به طوری که پودر های شما ظاهری یک دست پیدا کند.
 4. در این زمان پودر تهیه شده را کنار بگذارید و هر بار که قصد تهیه ماسک دارید، از آن به میزان مورد نیاز خود بردارید و کمی با ماست ترکیب کنید.
 5. در این لحظه قابل ذکر است که ماسک تهیه شده نباید خیلی سفت و یا خیلی شل باشد.
 6. حال نوبت آن رسیده است که ماسک را بر روی پوست صورت، دست، گردن و یا سینه خود قرار دهید و اجازه دهید که در حدود نیم ساعت بر روی پوست بماند، و عمل مربوط به خود را انجام دهد.
 7. این ماسک نیز همانند دیگر ماسک ها و باید بعد از مصرف از روی پوست پاک شود و در صورت لزوم نیز شستشو داده شود.

کف دریا چیست

آشنایی با خواص درمانی کف دریا

بعد از آشنایی با تهیه ماسک زیبایی پوست بهتر است، در ادامه این مطلب با خواص درمانی و تاثیری که بر روی پوست و دیگر نواحی بدن می‌گذارد، آشنا شوید.

 • درمان کک و مک و درخشانی پوست

برای پاکسازی کک و مک از صورت و درخشانی آن بهتر است، مقداری آب لیموترش تازه را با مقداری کف دریا حل کنید، و هر شب مقداری از آن را بر روی پوست صورت خود بمالید. بعد از قرار دادن ماست به مدت ۱۰ دقیقه بر روی پوست بهتر از آن را با آب ولرم شستشو دهید، و این معجزه پوست را به مدت چهل روز برای بهبودی کامل تکرار کنید.

 • درمان لک های دور کردن، سینه و دست ها

برای از بین بردن لکه های دور گردن، سینه و حتی دست ها می توانید مقداری از نرم شده کف دریا را با مقدار دیگر از ساییده گل انار به صورت ماسک و سپس ترکیب آن ها با ماست بر روی لکه های مورد نظر خود قرار دهید و نیم ساعت بعد آن را شستشو دهید.

 • لاغری و تناسب اندام

جالب است بدانید که با کمک گرفتن از کف دریا می‌توانید به لاغری و تناسب اندام به روش که در ادامه بیان می‌شود، دست پیدا کنید. برای از بین بردن چربی های زیر پوست بدن باید کف دریا نرم شده را در سرکه انگور حل کنید، و سپس آن را با قرار دادن بر روی ناحیه مورد نظر و ماساژ در طی گذشت زمان به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید.

 • حاوی کلسیم بسیار و مناسب برای پرندگان

از کف دریا می‌توان برای پرندگانی که مدت طولانی در قفس مانده اند و حال نیاز شدید به کلسیم دارند، استفاده کرد. استفاده از کف دریا برای پرندگان درون قفس هنگامی که نوک های شان را با آن می سابند به هضم غذای خود کمک بسیار می کنند. همچنین قابل ذکر است که در پرنده ماده سبب تقویت پوست تخم می شود.

 • شیر به همراه کف دریا

برای دارا بودن پوست زیبا و سالم بهتر از هر دو هفته یک بار پوست خود را با مخلوطی از آن پودر و شیر که به صورت ماسک تهیه کرده‌اید، بر روی صورت خود قرار دهید ،و بخور ملایمی در حدود ۱۵ دقیقه به آن دهید. بعد از بخور می‌توانید به صورت دورانی آن را ماساژ دهید و اگر جوش و یا لک دارید و یا حتی پوست شما خشک شده است می توانید از سفید آب قلع و سفید آب به صورت یک قاشق غذاخوری استفاده کنید. همچنین استفاده از شیر کم چرب نیز بسیار مناسب می باشد.

معرفی انواع ماسک کف دریا

 •  ماست به همراه کف دریا

از مناسب ترین ماسک برای از بین بردن لک های صورت که به مرور زمان بر اثر عوامل محیطی به وجود آمده است، می‌توان به کف دریا همراه با ماست اشاره کرد. در این ماسک می توانید از کف دریا و ماست به صورت یک قاشق غذاخوری کمک بگیرید. در این فرایند باید کف دریا را به خوبی نرم و ساییده کنید و سپس با ماست ترکیب کنید. هنگامی که حالت خمیری شکل به خود گرفت، می‌توان آن را بر روی پوست به مدت ۲۰ دقیقه بگذارید و سپس با آب ولرم شستشو دهید. از این ماسک می توانید برای شفافیت و درخشندگی پوست کمک بگیرید.

 • سفید آب به همراه کف دریا

در این نوع از تهیه ماسک زیبایی پوست می توان مقداری سفید آب را با زینک اکساید روی، آرد نشاسته و کف دریا که هرکدام به میزان یک قاشق چای خوری می باشد، را با عسل و گلاب به صورت ۳ قاشق چای خوری است با مقداری آب ترکیب کنید. در این زمان می‌توانید ماسک مناسب برای شفافیت و لکه بری پوست تهیه کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.