دسته ها
جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

ضدعفونی میوه و سبزیجات و توصیه هایی که باید جدی بگیرید

  • ملیحه بال افکن
  • 8 آوریل 2020
  • ۰

همانطور که می دانید امروزه به دلیل شیوع ویروس کرونا شستشو و ضدعفونی میوه و سبزیجات و سایر مواد غذایی بسیار مورد توجه قرار گرفته و در این مطلب به بیان آن خواهیم پرداخت با همراه باشید.

همانطور که می دانید با شیوع ویروس کرونا حساسیت های فراوانی در زمینه خرید اقلام غذایی ایجاد شده است و به طوری که اغلب افراد تمامی مواد غذایی خریداری شده خود را بیش از مصرف کاملا خواهند شد و آن را ضدعفونی خواهند کرد تا بتوانند از این ویروس خطرناک در امان بمانند.

چگونگی ضدعفونی میوه و سبزیجات

همانطور که می دانید استفاده از انواع سبزیجات و میوه ها باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود و در واقع مقدار زیادی از ویتامین های مورد نیاز بدن را تامین خواهد کرد ولی نکته ی مهم که در این زمینه بایستی بدان توجه داشته باشید ضدعفونی کردن میوه و سبزیجات خریداری شده است که امروزه نیز به دلیل شیوع ویروس کرونا در جهان به استفاده و نحوه ضد عفونی کردن مواد توجه فراوانی شده است. البته که شستشوی سبزیجات  و میوه ها محدود به فصل یا زمان خاصی نمی باشد و بایستی همواره مورد توجه قرار بگیرد زیرا که عامل اصلی انتقال بیماری ها به شمار می آید. به طور کلی می توان گفت که ضد عفونی کردن سبزیجات بخش مهمی است که اگر مورد توجه قرار نگیرد این مواد غذایی باارزش نه تنها باعث تفویت سیستم ایمنی بدن نخواهد شد بلکه تبدیل به یک ماده پر خطر برای سلامتی می شود.

چگونگی ضدعفونی میوه و سبزیجات

مراحل شستشو و ضد عفونی کردن:

مرحله اول: توجه داشته باشید که در مرحله اول بایستی میوه ها و سبزیجاتی را انتخاب کنید که دارای ظاهری سالم و بدون پوسیدگی هستند. پس از ورود به منزل بایستی کیسه های میوه و سبزی را در مکانی به دور از دسترس کودکان قرار دهید به گونه ای که هیچ تماسی با سایر وسایل منزل نداشته باشد.

مرحله دوم: بهتر است بدانید که در مرحله دوم که در واقع یک مرحله پیش از ضد عفونی کردن است بایستی سبزی ها پاک شوند و برگ های زرد و گندیده را جدا نمایید. سپس بر روی سبزی های پاک شده آب بریزید تا گل و لای های سطحی از روی آن پاک شود و بعد می توانید به سراغ مرحله سوم بروید.

مرحله سوم: مرحله سوم که در واقع بخش ضدعفونی نمودن میوه و سبزیجات است بایستی با دقت و رعایت اصول بهداشتی انجام گیرد. بهتر است بدانید که ویروس کرونا از دسته ویروس هایی است که با مواد شیمیایی از بین می رود و پس بایستی از مواد شیمیایی برای ضد عفونی نمودن آن ها استفاده کنید. به همین خاطر بایستی به مقدار یک الی سه قطره مایع ظرفشویی را در یک لیتر آب بریزید و میوه و سبزیجات را به مدت ۲ الی ۵ دقیقه درون محلول قرار دهید و سپس عمل آبکشی را انجام دهید.

توجه داشته باشید که با اتمام عملیات ضد عفونی کردن سبزی و میوه ها بایستی کیسه های پلاستیکی را دور بیندازید و سینک و محل قرار دادن کیسه ها را به خوبی بشویید و با مواد ضد عفونی نمایید. توصیه می شود که به هیچ وجه سبزی و میوه های نشسته را درون محیط یخچال قرار ندهید و تنها در صورتی که پس از شستشو آن را خورد کرده اید می توانید درون ظرفی با درب بسته داخل یخچال بگذارید. توصیه می شود که پس از اتمام کار حتما دستگیره در را ضد عفونی کنید و به یاد داشته باشید که مصرف میوه و سبزیجات خام در بیرون از منزل در این روز های کرونایی به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

مراحل شستشوی سبزیجات

آشنایی با محلول های ضد عفونی خانگی:

همانطور که می دانید بایستی در روند شستشو و ضدعفونی نمودن میوه و سبزیجات خود بایستی دقت داشته باشید که به همین منظور در ادامه به بیان برخی از محلول های خانگی برای ضد عفونی میوه و سبزیجات پرداخته ایم:

استفاده از آب سرد:

بهتر است بدانید که یکی از مراکز علمی آمریکا اعلام کرده که بیش از سه چهارم مواد حشره کش از طریق آب سرد از بین می روند و به همین خاطر توصیه می شود که برای شستشوی میوه و سبزیجات یکی از اولین عناصری که بدان نیاز دارید آب سرد می باشد.

استفاده از اب سرد برای تهیه محلول ضدعفونی

استفاده از آب نمک:

توجه داشته باشید که برای استفاده کردن این محلول بایستی ۲ قاشق مرباخوری و یا بیشتر و بسته به میزان سبزی ها داخل آب سرد بریزید و سپس اجازه دهید تا مواد خوراکی شما به مدت نیم ساعت در این محلول باقی بماند. توجه داشته باشید که این محلول بایستی کمی شور باشد و نمک آن بر روی زبان قابل حس باشد.

استفاده از سرکه سفید:

توجه داشته باشید که اگر تمایل به استفاده از سرکه سفید دارید بایستی مقداری از سرکه را درون آب سرد بریزید و اجازه دهید میوه و سبزیجات حدود نیم ساعت داخل محلول بمانند. به طور کلی اسیدی که درون سرکه هست سموم حشره ها را از بین خواهد بود و بدین ترتیب قادر خواهد بود ۹۰ درصد باکتری ها را از بین ببرد و همچنین جالب است بدانید که سرکه سفید می تواند به تازگی میوه ها و سبزیجات نیز کمک کند.

استفاده از جوش شیرین:

بهتر است بدانید که موادی مانند جوش شیرین و آب لیمو هر دو دارای خاصیت ضد عفونی کنندگی هستند و در تماس با یکدیگر واکنش از خود نشان می دهند که در نهایت منجر به از بین رفتن آلودگی ها خواهد شد. به همین خاطر برای استفاده از این محلول بایستی یک قاشق لیمو ترش را به همراه ۲ قاشق جوش شیرین ترکیب نمایید و سپس آن را درون آب سرد بریزید و اجازه دهید تا بر روی مواد خوراکی شما باقی بماند.

استفاده از جوش شیرین برای تهیه محلول ضدعفونی میوه و سبزیجات

توصیه های مهم برای شستشوی سبزیجات و میوه ها:

توجه داشته باشید که مصرف بیش از حد مایع ظرفشویی مضر خواهد بود اما به دلیل ویژگی انگل زدایی و ضد عفونی کنندگی که دارد نباید آن را حذف نمود ولی می توانید در مقدار آن دقت داشته باشید.

بهتر است بدانید که با شستن سبزی ها انگل ها به سطح آب می آیند و به همین خاطر بایستی به آرامی آب را دور بریزید تا انگل ها دوباره بر روی سطح سبزی ها ننشینند.

توصیه می شود که برای حفظ ظاهر سبزی ها حتما آن را با آب خنک بشویید.

توجه داشته باشید که برای شستشو و ضد عفونی میوه و سبزیجات برگ دار مانند کاهو یا کلم بایستی دقت فراوانی برای از بین بردن ویروس ها داشته باشید زیرا تمامی کثیفی ها بر روی برگ ها خواهند ماند و برای از بین بردن آن می توانید از روش چند دقیقه ای در آب همراه با مایع ظرفشویی استفاده نمایید تا گل و لای های بین برگ ها کامل از بین برود.

توصیه می شود که به هیچ وجه سبزی های نشسته را درون یخچال قرار ندهید زیرا انگل ها و میکروب های فراوانی در آن وجود دارند و ممکن است درون یخچال باقی بمانند و به همین خاطر بایستی به خوبی شستشو دهید و بگذارید آب روی سطح برگ ها خشک شود سپس آن ها را درون یک پارچه خشک قرار دهید و درون یخچال بگذارید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.