دسته ها
جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰

همه چیز درباره نقاشی رئال و ویژگی های این سبک نقاشی

 • ملیحه بال افکن
 • ۵ فروردین ۱۳۹۹
 • ۰

نقاشی رئال که از دسته سبک های مشهور و محبوب در میان مردم گذشته بوده و در این مقاله سعی داریم تا به بیان هنرمندان نقاشی که در این عرصه فعالیت داشتند بپردازیم با ما همراه باشید.

بهتر است بدانید که نقاشی رئال یا رسم در واقع فرآیندی است که طی آن رنگ ها بر روی یک سطح مانند کاغذ یا بوم ایجاد نقش می کند و بدین ترتیب اثری شاهکار خلق خواهد شد. توجه داشته باشید فردی که اثری را خلق می کند یک نقاش نامیده می شود و به خصوص زمانی که نقاشی جزو حرفه ی شخص باشد.

آشنایی با نقاشی رئال

توجه داشته باشید که رئال به معنای واقعی و رئالیسم به معنای واقعی گرا و حقیقت گرا می باشد که در واقع نوعی گرایش هنری به شمار می آید و تمامی موجودات را آنگونه که زیبا و زشت هستند نمایان می کنند. بهتر است بدانید که این سبک در واقع نقطه مقابل سبک رمانتیک است و نقاش معروف در این عرصه سعی دارد تا موضوعات منتخب را بدون کم و کاستی در ذهن بیننده ترسیم کند. به طور کلی می توان گفت که مبنای کارهای نقاشان صادقانه نگری و صادقانه اندیشیدن است و از به کار بردن تخیلات در نقاشی های خود پرهیز می کنند. جالب است بدانید که این نوع از نقاشی علاوه بر اروپا بخش عظیمی از روسیه را نیز به خصوص در عرصه های اجتماعی و سیاسی در بر خواهد گرفت. به طور کلی هدف هنرمند از نقاشی به تصویر کشاندن موضوعات روزمره و عادی مردم در کوچه و بازار است.

آشنایی با نقاشی رئال

 • تصفیه آب خانگی آکواجوی
 • بلیط کیش

بهتر است بدانید که مشهور ترین و اصلی ترین هنرمند سبک رئال فردی به نام گوستاو کوربه نقاش فرانسوی است که هدف خود را از عرصه نقاشی بدین گونه بیان کرده: کوربه می گوید که هدف از نقاشی این بوده تا بتوانم رسوم، اندیشه و ظواهر را آنچنان که با چشم می بینم بر روی کاغذ شبیه سازی کنم. همچنین وی می گوید که من نمی توانم هرگز فرشته ای را ترسیم نمایم که تا به حال او را ندیدم و حتما بایستی فرشته ای را نشانم دهید تا بتوانم تابلویی از پیکرش تهیه کنم.

یکی از تابلوهای رنگ روغن گوستاو کوربه که با نام سنگ شکنان شناخته می شد در جنگ جهانی دوم ناپدید شد و این هنرمند در تابلو خود بر خلاف نقاشان سبک های قبلی تصاویر اساطیر و شاهان را ترسیم نکرده و تنها افراد کوچه و بازار را بر روی کاغذ ترسیم نموده است.

یکی دیگر از نقاشی های این فرد فرانسوی هنری است که در آن مراسم تدفین جنازه ای در منظره ای بیروح و ولایتی است که مردمی ناشناس و بی اهمیت از نوع شخصیت های داستان های بالزاک در آن حضور پیدا کرده اند. افراد زیادی که لباس های سیاه بر تن دارند دور کور حلقه می زنند و در همان حالت روحانی به خواندن دعای میت می پردازند. توجه داشته باشید که اغلب افرادی که در این مراسم وجود دارند در واقع بازتابی از واکنش آن ها و حالات مختلف روانی تشیع کنندگان را نشان می دهند. این موضوع که اگرچه تا سال های گذشته مورد اهمیت نبوده اما الان متوجه شده اند که به تمامی زوایای زندگی و هنر در سده نوزدهم مربوط است.

نقاشی رئال و اصول آن

 • قاصدک 24
 • مبل و میز

ویژگی های سبک رئال:

بهتر است که در ادامه سعی داریم تا به بیان برخی از ویژگی های سبک نقاشی رئال بپردازیم:

در نقاشی رئال در واقع زیبایی شناسی بر اساس روش های علمی و مشاهده واقعیت ها شکل خواهد گرفت.

توجه داشته باشید که میزان تاثیرات علوم طبیعی در روش های هنری بسیار زیاد است.

در سبک رئال واقع گرایی موضوعات با خوشایندی طبیعت همراه خواهد بود.

با توجه به طبیعت مهم ترین اصل در عرصه نقاشی سبک رئال می باشد.

تفاوت نقاشی رئال با نقاشی رئالیسم در نشان دادن احساسات زیبا به طبیعت است.

به طور کلی پیشنهاد می کنیم که در ادامه با کلیک بر روی لینک مقابل با نقاشی کوبیسم نیز آشنا شوید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.