دسته ها
چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹

بهترین روش های نگه داری گل حسن یوسف و پروش آن + عکس

  • خانم تمدنی نژاد
  • ۳۰ بهمن ۱۳۹۴
  • ۰

در این مطلب اطلاعاتی جامع در مورد نحوه پرورش و نگهداری گل حسن یوسف زیبا و جذاب را آورده ایم و نیز در ادامه عکس این گل زیبا را در گونه ها و رنگ های مختلف با هم مشاهده خواهیم نمود. امیدوارم این مطلب برای شما مفید واقع شود.

در ایران تنوع گل ها بسیار زیاد می باشد یکی از گل های بسیار زیبا، زینتی و آپارتمانی گل حسن یوسف می باشد. در این مطلب اطلاعاتی جامع و کامل در مورد نگه داری و پرورش این گل زیبا آورده ایم. در ادامه عکس گل حسن یوسف را نیز با هم تماشا می کنیم. تا پایان مطلب همراه ما باشید.

حسن یوسف گل بسیار زیبایی است تنوع رنگ در برگ های این گیاه زیاد می باشد که رنگ های آن از جمله صورتی، قرمز، ارغوانی، قرمز و سبز هستند. این گیاه دارای گونه های مختلفی است و به دلیل زیبایی منحصر به فرد این گل یکی از گیاهان پر ارزش و دوست داشتنی محسوب می گردد. گونه های مختلف این گیاه در آب ریشه دار می شوند و در آب هم می توانند به خوبی رشد کنند. این گل زیبا همانند گل کوکب از جمله گل های زینتی محسوب می شود.

انواع رنگ های گل حسن یوسف

گل حسن یوسف

یکی از گل های زیبا گل حسن یوسف است. در این بخش به معرفی انواع گونه های این گل، روش نگهداری و پرورش آن می پردازیم و در ادامه عکس گونه های مختلف این گل زیبا را نیز با هم مشاهده می کنیم.

گونه های گل حسن یوسف

این گیاه خوشرنگ و زیبا دارای گونه های متفاوت می باشند که رایج ترین آن ها حسن یوسف معمولی و حسن یوسف رنیلت می باشند.

گل حسن یوسف سبز ارغوانی

طریقه پرورش

این گل برای داشتن پرورش خوب و مناسب به نور کافی، حرارت مناسب، آبیاری و خاک حاصلخیز نیاز دارد. برای داشتن عمر طولانی این گیاه باید سر گل ها را جدا کنید و شاخ و برگ های اضافه آن را بچینید. جالب است بدانید شدت نور دریافتی توسط گل حسن یوسف بر رنگ شاخ و برگ های این گیاه تاثیری قابل توجه دارد. برای پر پشت شدن وقتی ارتفاع آن به 10 تا 15 سانتی متر رسید ساقه های مرکزی را بیرون کشیده و جوانه گل ها را بکنید. اگر این گیاه خشک شد کافی است کمی آب به آن بدهید بلافاصله بهبود می یابد.

خاک مناسب گل حسن یوسف

نور:

این گیاه به نور مستقیم خورشید نیاز دارد به شرطی که در سایه قرار گیرد و اگر نور کافی دریافت نکند حالت علفی یا رن سبز می یابد که باعث می شود زیبایی و جذابیت خود را از دست بدهد.

دما:

دمای روز 25-30 درجه سانتی گراد و دمای شب 20-25 درجه برای رشد این حسن یوسف مناسب می باشد.

آبیاری

آبیاری گیاه حسن یوسف باید به صورت دائم انجام گیرد و خاک ان همواره مرطوب باشد.

خاک

خاک این گیاه باید حاوی 1/2 پیمانه خاک رس و یک پیمانه خاک برگ و ماسه باشد.

هرس

از آنجا که گل حسن یوسف جذاب رشدی سریع دارد برای جلوگیری از  ازدست رفتن جذابیت ان باید جوانه انتهای نوک ساقه را در مواقع لزوم قیچی کنید.

آفت

شپشک های آرد آلود، شته، مگس سفید و حلزون جزو آفات این گیاه زیبا می باشند.

نحوه کاشت گل حسن یوسف

تکثیر حسن یوسف

این گیاه به روش کاشت بذر و قلمه زنی تکثیر می یابد به صورتی که بذر آن را هر موقع از سال می توانید بکارید اما بهتر است در فضای بیرون و ده روز قبل از اولین یخبندان کاشته شود. بذر آن را در یک لایه خاک گلدان مرطوب و استریل و در سینی کم عمق کاشته و لایه ای از خاک لطیف روی آن بریزید. برای حفظ رطوبت قبل از جوانه زدن سینی را با صفحه شیشه ای یا پلاستیک بپوشانید. سپس سینی را در مکانی گرم و روشن قرار دهید پس از بزرگ شدن نهال ها به اندازه کافی آن ها را جدا کرده و در گلدان بکارید. با استفاده از قلمه زنی نیز هر موقع از سال می توانید گونه یکسانی از این گل را خلق کنید.

عکس های گل حسن یوسف

در مورد نحوه پرورش و نگهداری این گل زیبا و جذاب صحبت کردیم حال عکس های این گل زیبا را با هم مشاهده خواهیم نمود.

گل حسن یوسف تکثیر گل حسن یوسف نگهداری گل حسن یوسف گل حسن یوسف زیبا

عکس گل حسن یوسف زیبایی آن را به خوبی نمایش می دهد

گل حسن یوسف زینتی گل حسن یوسف آپارتمانی گل حسن یوسف قرمز گل حسن یوسف گیاه زینتی گالری گل حسن یوسف

پروش گل حسن یوسف در منزل را به تمام دوست داران گل و گیاه پیشنهاد می کنیم

گلدان گل حسن یوسف گلدان های گل حسن یوسف گل حسن یوسف بنفش گل حسن یوسف گیاه زینتی جذاب انواع گل های زیبا و زینتی  نحوه نگهداری گل حسن یوسف کاشت انواع گل حسن یوسف گل حسن یوسف زینتی زیبا گونه های گل حسن یوسف

همانطور که گفتیم گل حسن یوسف گلی زینتی و آپارتمانی می باشد. نحوه پرورش و نگهداری این گل زیبا را در این مطلب آوردیم. امیدواریم با استفاده از این مطلب بتوانید به راحتی این گل زیبا را در منزل پرورش دهید. در صورت تمایل برای مشاهده بیشتر عکس گل کلیک کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.