دسته ها
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲

دلیل تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی چیست؟

  • ساناز براتی
  • ۱۶ آبان ۱۳۹۸
  • ۰

هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی ممکن است با عدم تخلیه آب مواجه شویم که به دلایلی مختلفی اتفاق می افتد. انسداد فیلتر، انسداد لوله تخلیه و یا خرابی پمپ تخلیه از دلایل تخلیه نشدن آب ظرفشویی است که به راحتی قابل حل هستند.

امروزه استفاده از ماشین ظرف شویی در اغلب منازل دیده می شود و یکی از شایعترین مشکلاتی که هنگام استفاده از ماشین ظرف شویی با آن مواجه می شویم تخلیه نشدن آب ماشین ظرف شویی است. که به سادگی مشخص می شود. و در اغلب موارد به راحتی برطرف می شود.

بررسی علل تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی

بررسی علل تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی

وقتی ماشین ظرفشویی مشکل تخیله آب را دارد شست و شو متوقف شده و یک کد خطا بر روی آن دیده می شود. هر کد تعریف بخصوصی در ماشین ظرفشویی دارد.

علت خارج نشدن آب ماشین ظرفشویی

انسداد فیلتر

از اصلی ترین دلیل های تخلیه نشدن آب در ماشین ظرف شویی گرفتگی و انسداد فیلتر است. پس در مرحله اول فیلتر خود را بررسی کنید. برای این کار پایین ترین سبد ماشین را خارج کرده و فیلتر مرکزی را به سمت چپ بچرخانید و بیرون بکشید. حال فیلتر ها را با آب گرم و صابون شست و شو دهید. از آب جوش برای تمییز کردن فیلتر بزرگتر استفاده نمایید. قبل از قرار دادن فیلتر در جای اصلی از تمییز بودن محفظه مطمئن شوید. برای جا انداختن فیلتر ها اول فیلتر شبکه ای بزرگ و بعد فیلتر مرکزی را در جای مناسب خود قرار دهید. دقت کنید که فیلتر مرکزی در جهت عقربه های ساعت قفل شود. سعی کنید هر چند وقت یکبار فیلتر ها را تمییز نمایید.

دلایل تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی

مسدود شدن لوله تخلیه ماشین ظرفشویی

بعد از تمییز کردن فیلتر ها اگر مشکل تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی برطرف نشد نوبت به بررسی لوله تخلیه می رسد. لوله تخلیه به لوله کشی داخل آشپز خانه متصل شده است. امکان وجود اشغال بزرگ در این لوله وجود ندارد اما ممکن است چربی های مواد غذایی به مرور به اطراف لوله چسبیده باشند و باعث گرفتگی لوله شوند. قبل از بیرون آوردن لوله تخلیه سعی کنید با فشار به لوله جامدات سفت شده در آن را بشکنید و راه را باز کنید. بعد برنامه شست شو را روی داغ ترین حالت ممکن قرار دهید. بهتر است شست و شو با آب داغ را هر چند یکبار انجام دهید تا چربی ها به خوبی تخلیه شوند.

علل خارج نشدن آب ماشین ظرفشویی

  •  مبل و میز
  •  آرون گروپس

خرابی پمپ تخلیه

بعد از بررسی موارد بالا اگر باز هم مشکل تخلیه نشدن آب ماشین ظرف شویی برطرف نشد، خرابی پمپ تخلیه ممکن است علت آن باشد. که در اینصورت باید تعمیر کار ماشین ظرف شویی آن را تعویض نماید. البته تعویض پمپ برای شما امکان پذیر است ولی کمی زمان بر است. پمپ های ماشین ظرف شویی اغلب در انتهای ماشین قرار دارند و در برخی اوقات به مخزن وصل می شوند. با بیرون آوردن پنل زیر ظرف شویی می توان به راحتی به پمپ دست یافت. پمپ تخلیه کوچکتر از دو پمپ دیگر به راحتی قابل دیدن است که با چند پیچ یا قفل ساده به پایه وصل شده است. قبل از تعویض پمپ بررسی کنید که مانعی برای فشرده شدن و وضعیت بد پمپ وجود داشته یا نه بعد اقدام به تعویض نمایید.

دلیل خارج نشدن آب ماشین ظرفشویی

در صورت رفع نشدن مشکل حتما از یک تعمیر کار ماشین ظرفشویی کمک بگیرید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *