دسته ها
شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹

نحوه افزودن تیک در ورد با ۴ روش متفاوت

  • ندا خوشرو
  • ۱ شهریور ۱۳۹۸
  • ۰

در این مطلب ۴ روش افزودن تیک در ورد را به صورت مرحله به مرحله مشاهده خواهید کرد که امیدواریم از مطالعه این مطلب نهایت لذت را ببرید.

یکی از سوالات رایج برای کاربرانی که از نرم افزار ورد استفاده می کنند چگونگی افزودن تیک در ورد می باشد که این گزینه برای ایجاد فرم ها و … مورد استفاده قرار می گیرد.

۴ روش برای افزودن تیک در ورد

برای ایجاد تیک در ورد می توانید از ۴ روش کاربردی استفاده نمایید و به راحتی علامت تیک را در فرم مورد نظر خود ایجاد نمایید. در مطالب قبلی نحوه شماره گذاری صفحات در ورد و ایجاد نیم فاصله در ورد و فارسی کردن اعداد در ورد را مشاهده کردید در ادامه با روش هایی برای افزودن تیک در ورد آشنا خواهید شد.

ایجاد تیک در ورد

آموزش ایجاد تیک در ورد

  • روش اول 

در منوی insert روی گزینه symbol کلیک نمایید سپس گزینه more symbol را انتخاب نمایید و در پنجره ای که ظاهر می شود از لبه symbol قلم را روی گزینه wingding تنظیم نمایید و در بخشی که ظاهر می شود علامت تیک مارک مورد نظر خود را وارد نمایید.

ایجاد تیک در ورد

  • روش دوم 

ابتدا وارد محیط ورد شوید و روی منوی کوچک واقع در کنار نوار ابزار Bullet کلیک نمایید سپس در قسمت Paragraph کلیک نمایید و از منویی که باز می شود روی گزینه Define new bullet کلیک نمایید.

ایجاد علامت تیک در ورد

  • روش سوم 

۱. وارد منوی file شوید.
۲. گزینه options را انتخاب نمایید.
۳. در صفحه جدید روی گزینه customiz ribbon کلیک کنید.

تیک در ورد
۴. از لیست سمت راست تیک گزینه developer را انتخاب نمایید و روی ok کلیک نمایید.

ایجاد علامت تیک در ورد
۵. از قسمت سربرگ اضافه شده developer روی بخش controls روی شکل مربع تیک زده شده کلیک نمایید.

مراحل ایجاد تیک در ورد

افزودن تیک در word

  • روش چهارم 

برای ایجاد تیک در ورد می توانید فونت نرم افزار را روی wingding قرار دهید سپس کلید alt روی صفحه کلید را پایین نگه داشته و ارقام ۰۲۵۲ را فشار دهید و کلید alt را رها کنید. توجه داشته باشید که باید از اعداد قسمت numpad استفاده نمایید و کلیدهای بالای صفحه کلید برای این منظور کاربردی نمی باشند همچنین بعد از درج علامت ، تیک فونت را باید به حالت اولیه اش برگردانید.

ایجاد تیک در نرم افزار ورد

امیدواریم با استفاده از چهار روش ذکر شده در این مطلب بتوانید علامت تیک در ورد را به راحتی در فرم مورد نظر خود درج نمایید.  

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.