دسته ها
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲

روانشناسی رنگ خودرو و خصوصیات علاقه مندان به رنگ های مختلف برای خودروها

  • ساناز داور پناه
  • ۱۷ مرداد ۱۳۹۸
  • ۰

از نظر روانشناسان انتخاب رنگ و مدل یک خودرو و یا هر وسیله دیگری ارتباط مستقیم با شخصیت هر فرد دارد. در روانشناسی رنگ خودرو پی بردیم که رنگ های مختلف تاثیرات مختلفی روی ما انسان ها دارد.

روان شناسی رنگ خودرو را در این مقاله مورد بررسی قرار می دهیم. رنگ یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در زندگی انسان ها است و نقش اساسی در ایجاد ارتباط میان انسان و محیط اطراف ایفا می کند. می توان گفت انسان ها و رنگ ها زیر مجموعه ای از نظام کا جهان می باشند که دائما در حال تعامل و تعادل با یکدیگر هستند.

روانشناسی رنگ خودرو های مختلف

رنگ خودرو در شخصیت افراد

پس از تحقیقات زیادی که دانشمندان درباره رنگ ماشین و شخصیت افراد داشته اند متوجه شدند، که رنگ ماشین نسبت به شخصیت افراد تغییر می کند. در این مطلب با روانشناسی رنگ خودرو بیشتر آشنا شوید.

مشکی :

رنگ مشکی رنگ قدرت است به همین دلیل معروف ترین رنگ برای خودرو های لوکس و قیمتی است. رنگ مشکی در کشور های اروپایی بسیار مورد توجه است. کسانی که رنگ مشکی را برای خودرو خود انتخاب می کنند افرادی شتاب زده هستند و بیشتر بر اساس حدس و گمان، قضاوت و تصمیم گیری می کنند. همچنین رنگ مشکی مورد توجه تجار است اما باید بگوییم این رنگ برای خودرو چندان مناسب نمی باشد، چون طبق آمار بدست آمده دارندگان خودرو های مشکی بیشترین آمار تصادفات کوچک و بزرگ را داشته اند، اما شاید علت این امر تاریکی مطلقی که در این رنگ موج می زند بتوان پیدا کرد.

قدرتمند ترین رنگ خودر

سفید :

  •  مبل و میز
  •  آرون گروپس

رنگ سفید حس پاکی و تازگی می دهد و همچنین خودرو را نو و دست نخورده نشان می دهد. این رنگ، رنگ غالب خودروها در سراسر جهان است. رانندگان خودرو های سفید از اعتماد به نفس بالایی برخوردارند و تمایل دارند که سریع ترین رانندگان جاده ها باشند.

رنگ غالب در خودرو

نقره ای :

سومین رنگ پرطرفدار مربوط به رنگ خودروهای نقره ای است. صاحبان خودرو های نقره ای، خونسرد، آرام و متین هستند. رنگ نقره ای در جاده به خوبی دیده می شود بنابراین کمترین آمار تصادفات مربوط به خودروهای نقره ای است.

شناخت شخصیت افراد از رنگ ماشین آنهها

 

زرد :

افراد باهوش، سرزنده و شاداب این رنگ را انتخاب می کنند. از هر ۱۰۰ ماشین موجود در جاده ها فقط یکی از آن ها به رنگ زرد است.

روانشناسی خودرو زرد

آبی :

رنگ آبی جزو رنگ های سرد محسوب می شود و مردم اغلب آن را رنگ پایداری و امنیت می شمارند. داشتن خودرو آبی از اعتماد به نفس بالای صاحب آن سخن می گوید.

انتخاب رنگ سرد برای ماشین

قرمز :

شما فردی بسیار پر انرژی هستید که تمایل زیادی به قدرت، عمل و اعتماد به نفس بالا دارید. با توجه به تحقیقات انجام شده رنگ قرمز ناخودآگاه فرد را به فکر سرعت و بی توجهی هدایت می کند. رنگ روشن خودرو های قرمز باعث می شود در جاده ها بهتر دیده شود ولی طبق آمار به دست آمده تصادفات در این رنگ از ماشین ها حائز اهمیت است که البته ممکن است به خاطر هیجان و بی توجهی راننده اتفاق بیفتد.

پرخطر ترین رنگ برای ماشین

بنفش :

رنگ بنفش، رنگ عجیبی برای خودرو است و فقط افراد خاصی هستند که آن را انتخاب کنند. این افراد به قضاوت درگران اهمیت نمی دهند و از اعتماد به نفس بالایی برخوردارند و افرادی خوشحال و خلاق هستند.

عجیب ترین رنگ برای خودرو

 

قهوای :

در روانشناسی رنگ خودرو, رنگ قهوه ای ظاهری منحصر به فرد دارند و همچنین ظاهر غیر عادی دارند و قدرتمند تر از سایر رنگ ها است.

قدرتمند ترین رنگ خودرو

امیدواریم خصوصیات علاقه مندان ره رنگ خودروهای مختلف برای شما نیز جذاب بوده باشد. همچنین می توانید در لینک های مقابل با روانشناسی رنگ خاکستری، روانشناسی رنگ بنفش و روانشناسی رنگ قهوه ای آشنا شوید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *