دسته ها
پنج شنبه ۱ مهر ۱۴۰۰

آموزش گلسازی با پارچه با روشی ساده و زیبا

 • زهرا خانزاده
 • ۸ تیر ۱۴۰۰
 • ۰

این مطلب از آرگا را به گلسازی با پارچه اختصاص داده ایم، علاقمندان به هنر گلسازی می توانند در این قسمت با نحوه ساخت گل با پارچه و مدل های متفاوت گل پارچه ای آشنا شوند.

گل های پارچه ای در تزیینات انواع لباس، کلیپس و کش مو، انواع آویزهای تزئینی و … مورد استفاده قرار می گیرد. به همین منظور در ادامه، آموزش گلسازی با پارچه را به اشتراک گذاشته ایم و از شما عزیزان خواهشمندیم تا پایان همراه ما باشید.

آموزش ساده گلسازی با پارچه

ساخت گل پارچه ای ایده ای فوق العاده زیبا و جذاب می باشد و خانم ها می توانند انواع گل ساخته شده با پارچه را در تزیین لباس، تزیین کوسن، تزیین کیف نمدی و … به کار برند. برای ساختن گل با پارچه می توان از انواع پارچه در رنگ های زیبا و متفاوت استفاده کرد.

وسایل مورد نیاز :

 • پارچه ساده یا توری
 • لیوان
 • مقوا
 • مداد یا صابون خیاطی
 • قیچی
 • نخ و سوزن

در ساخت این گل باید ابتدا برای برش پارچه، یک الگو دایره مانند داشته باشید، که در این صورت با استفاده از یک لیوان می توانید این الگو را روی یک مقوا پیاده کنید.

 • قاصدک 24
 • کالا چیو

آموزش گلسازی با ایده های جدید

الگو کشیده شده روی مقوا را ببرید و آن را روی پارچه دلخواه خود قرار دهید و بعد از ترسیم این الگو (قالب) روی پارچه، به وسیله قیچی این اشکال دایره مانند را برش بزنید. تعداد پارچه های دایره ای شکل باید ۱۴ عدد باشد.

آموزش گلسازی با ایده های هنرمندانه

در مرحله بعدی گلسازی با پارچه باید، ۲ پارچه دایره شکل را روی هم قرار دهید و با کمک نخ و سوزن مرکز این دو پارچه را به هم متصل کنید. مرکز دایره در واقع پایه گل خواهد بود.

گلسازی با پارچه

آنگاه ۴ پارچه دایره شکل را از وسط تا بزنید و مطابق تصویر زیر بر روی دو پارچه متصل شده به یکدیگر بگذارید، که برای ثابت ماندن چهار پارچه تا زده شده، باید وسط آن را کوک بزنید.

گلسازی با انواع پارچه ها

هر یک از ۸ پارچه دایره مانند دیگر را همانند تصویر تا بزنید و لبه پایینی گلبرگ ها را نیز چند بخیه (کوک) بزنید، تا پایه کار ثابت بماند. سپس گلبرگ های ساخته شده را به هم متصل کنید.

ساخت انواع گل پارچه ای با ایده های خلاقانه

اکنون گل پارچه ای زیبا شما ساخته شده است.

آموزش آسان گلسازی

ایده های جذاب و متنوع زیادی برای درست کردن گل های پارچه ای با انواع پارچه حریر، نخی، ساتن، مخمل، نمد و … وجود دارد که در بالا با یک روش از ساخت گل زیبا آشنا شدید؛ استفاده از این گلهای زیبا برای تزیینات و اکسسوری مختلف دخترانه همچون تل، کلیپس، برای روی لباس، کیف، کفش و … کاربرد بسیاری دارد، در ادامه این بخش قصد داریم آموزش دیگری از گل پارچه ای زیبا و ساده را در اختیارتان قرار دهیم، بنابراین پیشنهاد می کنیم خواندن این مطلب را از دست ندهید.

آموزش گل سازی با پارچه

ساخت گل ساده و زیبا با پارچه

برای درست کردن گل پارچه ای که در تصویر بالا مشاهده می کنید؛ همانطور که می بینید هر گل به وسیله چهار شکوفه مشابه و نازک ساخته شده است، در زیر با آموزش این گل زیبا آشنا می شوید.

وسایل مورد نیاز برای ساخت یک گل

 • ۴ عدد گل پارچه ای مشابه و نازک
 • سوزن و نخ همرنگ پارچه
 • چسب تفنگی
 • پرچم گل

تصاویر گل سازی با پارچه

برای درست کردن گلهای پارچه ای نازک و یکسان می توانید، پارچه هایی نازک را تهیه کنید و همانند الگو از روی آن برش بزنید، سپس هر یک از این گلها را به صورت یک چهارم تا بزنید و انتهای آنها را یک کوک بزنید تا تای پارچه ها باز نشده و کنار یکدیگر فیکس بمانند.

ساخت گل با پارچه

در مرحله بعدی، گل دوم را نیز به یک چهارم تا بزنید و سپس آن را به وسیله چند کوک به گل اولی که تا زده اید، چسبانده و محکم کنید.

به همین ترتیب هر یک از چهار گل دیگر را نیز اینگونه درست کرده و کنار گل قبلی قرار دهید تا وقتی که به حجم دلخواه و مناسب گل برسید.

مدل گلسازی با پارچه

در انتها، نوبت وصل کردن پرچم های گل پارچه ای می باشد که می توانید با استفاده از چسب در مرکز گل فیکس کنید تا گل پارچه ای شما آماده شود.

ایده گل سازی با پارچه

گل سازی با پارچه

انواع گل پارچه ای

همانطور که در بالا نیز اشاره شد با استفاده از مدل های مختلف پارچه می توان گل های پارچه ای بسیار زیبا و جالب ساخت، از این رو در ادامه می توانید نمونه های متفاوت از ساخت گل با پارچه را ملاحظه نمایید.

آموزش ساخت گل با پارچهآموزش تصویری گلسازی

آموزش تصویری ساخت گل پارچه ای آموزش ساخت گل نمدی قرمز رنگ به شکل گل رز

ساخت گل جالب با پارچهگل زیبا و شیک پارچه ای

گلسازی با پارچه  گل های رز پارچه ای شیک و فوق العاده زیبا

آموزش سریع گلسازیگل های رنگارنگ پارچه ای تزئین شده با مروارید

ساخت انواع گل پارچه ای با ایده های هنرمندانهآموزش گل پارچه ای متفاوت و فوق العاده زیبا

گلسازی با پارچهساخت گل با تور در اندازه های مختلف و در انواع رنگ

آموزش سریع ساخت گل پارچه ای گل های پارچه ای برای تزئین کش مو و تل

گلسازی با پارچهساخت گل توپی شکل با رنگ های زیبا

ساخت انواع گل پارچه ای با ایده های جدید

ضمن سپاس از همراهی شما عزیزان با این بخش، امیدواریم از آموزش گلسازی با پارچه لذت برده باشد و به راحتی بتوانید از این آموزش نهایت استفاده را ببرید و گل های زیبا بسازید. همچنین با بازدید از مطالب پیشین آرگا در قسمت هنر در خانه می توانید با آموزش های مختلف و کاربردی در زمینه گلسازی، خیاطی و … بهره مند شوید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.