دسته ها
چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹

آموزش گلسازی با پارچه با روشی ساده و زیبا

  • زهرا خانزاده
  • 3 جولای 2019
  • ۰

این مطلب از آرگا را به گلسازی با پارچه اختصاص داده ایم، علاقمندان به هنر گلسازی می توانند در این قسمت با نحوه ساخت گل با پارچه و مدل های متفاوت گل پارچه ای آشنا شوند.

گل های پارچه ای در تزیینات انواع لباس، کلیپس و کش مو، انواع آویزهای تزئینی و … مورد استفاده قرار می گیرد. به همین منظور در ادامه، آموزش ساخت گل با پارچه را به اشتراک گذاشته ایم و از شما عزیزان خواهشمندیم تا پایان همراه ما باشید.

آموزش ساده گلسازی با پارچه

ساخت گل پارچه ای ایده ای فوق العاده زیبا و جذاب می باشد و خانم ها می توانند انواع گل ساخته شده با پارچه را در تزیین لباس، تزیین کوسن، تزیین کیف نمدی و … به کار برند. برای ساختن گل با پارچه می توان از انواع پارچه در رنگ های زیبا و متفاوت استفاده کرد.

وسایل مورد نیاز :

  • پارچه ساده یا توری
  • لیوان
  • مقوا
  • مداد یا صابون خیاطی
  • قیچی
  • نخ و سوزن

در ساخت این گل باید ابتدا برای برش پارچه، یک الگو دایره مانند داشته باشید، که در این صورت با استفاده از یک لیوان می توانید این الگو را روی یک مقوا پیاده کنید.

آموزش گلسازی با ایده های جدید

الگو کشیده شده روی مقوا را ببرید و آن را روی پارچه دلخواه خود قرار دهید و بعد از ترسیم این الگو (قالب) روی پارچه، به وسیله قیچی این اشکال دایره مانند را برش بزنید. تعداد پارچه های دایره ای شکل باید ۱۴ عدد باشد.

آموزش گلسازی با ایده های هنرمندانه

در مرحله بعدی گلسازی با پارچه باید، ۲ پارچه دایره شکل را روی هم قرار دهید و با کمک نخ و سوزن مرکز این دو پارچه را به هم متصل کنید. مرکز دایره در واقع پایه گل خواهد بود.

گلسازی با پارچه

آنگاه ۴ پارچه دایره شکل را از وسط تا بزنید و مطابق تصویر زیر بر روی دو پارچه متصل شده به یکدیگر بگذارید، که برای ثابت ماندن چهار پارچه تا زده شده، باید وسط آن را کوک بزنید.

گلسازی با انواع پارچه ها

هر یک از ۸ پارچه دایره مانند دیگر را همانند تصویر تا بزنید و لبه پایینی گلبرگ ها را نیز چند بخیه (کوک) بزنید، تا پایه کار ثابت بماند. سپس گلبرگ های ساخته شده را به هم متصل کنید.

ساخت انواع گل پارچه ای با ایده های خلاقانه

اکنون گل پارچه ای زیبا شما ساخته شده است.

آموزش آسان گلسازی

انواع گل پارچه ای

همانطور که در بالا نیز اشاره شد با استفاده از مدل های مختلف پارچه می توان گل های پارچه ای بسیار زیبا و جالب ساخت، از این رو در ادامه می توانید نمونه های متفاوت از ساخت گل با پارچه را ملاحظه نمایید.

آموزش ساخت گل با پارچهآموزش تصویری گلسازی

آموزش تصویری ساخت گل پارچه ای آموزش ساخت گل نمدی قرمز رنگ به شکل گل رز

ساخت گل جالب با پارچهگل زیبا و شیک پارچه ای

گلسازی با پارچه  گل های رز پارچه ای شیک و فوق العاده زیبا

آموزش سریع گلسازیگل های رنگارنگ پارچه ای تزئین شده با مروارید

ساخت انواع گل پارچه ای با ایده های هنرمندانهآموزش گل پارچه ای متفاوت و فوق العاده زیبا

گلسازی با پارچهساخت گل با تور در اندازه های مختلف و در انواع رنگ

آموزش سریع ساخت گل پارچه ای گل های پارچه ای برای تزئین کش مو و تل

گلسازی با پارچهساخت گل توپی شکل با رنگ های زیبا

ساخت انواع گل پارچه ای با ایده های جدید

ضمن سپاس از همراهی شما عزیزان با این بخش، امیدواریم از آموزش گلسازی با پارچه لذت برده باشد و به راحتی بتوانید از این آموزش نهایت استفاده را ببرید و گل های زیبا بسازید. همچنین با بازدید از مطالب پیشین آرگا در قسمت هنر در خانه می توانید با آموزش های مختلف و کاربردی در زمینه گلسازی، خیاطی و … بهره مند شوید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.