دسته ها
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹

آشنایی با پرنده لک لک و نحوه زندگی این پرنده

  • سمیه نیک فرجام
  • ۷ خرداد ۱۳۹۸
  • ۰

گونه ای از پرندگان با پا و گردنی دراز که از نوع پرندگان بزرگ به شمار می آیند منقار این حیوان بلند و راست است پرنده لک لک به دلیل جثه نسبتا بزرگی که دارد هنگام پرواز کردن کمی آهسته پرواز می کند و و در آسمان پا و منقار خود را در حالتی کشیده قرار می دهد.

لک لک نیز همانند پرندگان دیگر دارای گونه های نر و ماده است و به لحاظ ظاهری نیز هر دو نوع این پرندگان مانند یکدیگر هستند اغلب این پرندگان بر روی شاخه های درختان، ساختمان ها و صخره ها دیده می شوند و در این مکان های خانه می سازند و به لحاظ علمی نیز این پرندگان در شمار لک لک سان ها قرار می گیرند. این نوع پرندگان به گونه های مختلفی تقسیم می شوند در ایران نیز گونه های این پرندگان وجود دارد که طول آن ها به ۹۵-۱۰۵ سانتی متر می رسد. جالب است بدانید تغذیه این پرندگان حلزون، ماهی و دوزیستان است به همین دلیل این پرندگان بیشتر در آب دریاها دیده می شوند.

پرندگان لک لک

ویژگی های پرنده لک لک

از ویژگی های ظاهری پرندگان لک لک سفید رنگ می توان به طول ۱۰۵ سانتی متر، بال و پرهای سفید رنگ، شاهپرهای سیاه و براق در بال ها، منقار دراز، پای دراز، گردن دراز، پاهای سرخ رنگ و صورتی اشاره کرد. بیشتر این پرندگان در بالای درخت ها و ساختمان دیده می شوند زمانی که بر روی درخت فرود می آیند و می نشیند یک بال خود را در حالت جمع قرار می دهند. لک لک در هنگام راه رفتن آهسته راه می رود ور در حال پرواز نیز آهسته پرواز می کند.

زمانی که این پرنده در آسمان پرواز می کند بال های خود را دراز و کشیده نگه می دارد و بعد شروع به بال زدن می کند این پرندگان به صورت دسته جمعی مهاجرت می کنند.

پرنده لک لک

لک لک دارای دو رنگ سیاه و سفید است که گونه های سفید آن ۱۰۵ سانتی متر طول و گونه های سیاه آن ۹۵ سانتی متر طول دارد بال های آن ها به رنگ سیاه براق است و در قسمت هایی از بدن آن رنگ زرشکی و سبز دیده می شود که اغلب در قسمت زیر شکم است. دور چشم های لک لک و پاهای آن نیز سرخ رنگ است.

بیشتر شما ممکن است نام لک لک های ماداگاسکار را شنیده باشید که دارای ۵۰ سانتی متر طول هستند این نوع لک لک های بومی هستند و در مناطق جنگلی دیده می شوند. همچنین می توانید با کلیک بر روی لینک های مقابل با نحوه زندگی و ویژگی های پرنده طاووس، حیوان خرس و حیوان فیل آشنا شوید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.