دسته ها
سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

معرفی انواع اکسیدان رنگ مو و نکاتی برای استفاده از اکسیدان ها با درصد های مختلف

  • ندا خوشرو
  • ۱۵ اسفند ۱۳۹۷
  • ۰

در این مطلب اطلاعاتی در مورد اکسیدان رنگ مو را در اختیار شما همراهان عزیز و همیشگی مجله آرگا قرار داده ایم که امیدواریم از مطالعه این مطلب نهایت بهره را ببرید.

اکسیدان رنگ مو از انواع رنگ های فعال کننده محسوب می شود که هر چقدر درصد آن بالا باشد میزان روشن کنندگی اش نیز بیشتر خواهد شد و اگر درصد اکسیدان پایین باشد میزان روشن کنندگی آن کمتر خواهد بود.

آنچه باید درباره اکسیدان رنگ مو بدانید

اکسیدان جزء جذایی ناپذیریی از رنگ ها است و نقش زیادی در رنگ پذیری و ترکیبات رنگ مو دارد و علاوه بر این اگر اکسیدان رنگ مو بدرستی انتخاب شود از رساندن آسیب به موها جلوگیری می شود و موهای شما نیز زیبا و جذاب تر به نظر می رسد.

معرفی انواع اکسیدان رنگ مو

اکسیدان ها در چه درصد هایی وجود دارند؟

به طور کلی اکسیدان ها در ۴ دسته زیر تقسیم بندی می شوند :

۱. اکسیدان ۳ درصد 

این نوع اکسیدان به ولوم ۱۰ یا اکسیدان شماره ۰.۵ نیز معروف است و جزء ضعیف ترین نوع اکسیدان ها به شمار می رود و از آن در هایلایت مو و مش مو و انواع لایت استفاده می شود همچنین در ترکیب رنگ های تیره نظیر مشکی و قهوه ای تیره برای ثبات و تیرگی رنگ نیز از این اکسیدان استفاده می شود.

اکسیدان سه درصد

۲. اکسیدان ۶ درصد 

این اکسیدان به ولوم ۲۰ یا اکسیدان شماره یک نیز معروف است و برای پوشش تارهای سفید مو و دکلره های ضعیف و دکوپاژ از آن استفاده می شود. این نوع اکسیدان همچنین برای رسوب کردن رنگ در قسمت ساقه موی سر تاثیر زیادی دارد و برای جلوگیری از سوختن موها در زمان مش فویل از آن استفاده می شود. در رنگ موهای آمبره و سامبره و رنگ ابرو نیز اکسیدان ۶ درصد تاثیر زیادی دارد.

اکسیدان 6 درصد

۳. اکسیدان ۹ درصد 

این اکسیدان به ولوم ۳۰ یا اکسیدان شماره دو نیز معروف است و قابلیت روشن کنندگی موها را دارد و از انواع اکسیدان های پرطرفدار برای دکلره کردن موها نیز به شمار می رود.

اکسیدان 9 درصد

۴. اکسیدان ۱۲ درصد 

این اکسیدان به ولوم ۴۰ یا اکسیدان شماره سه معروف است و برای دکلره های قوی از آن استفاده می شود ترجیحا بهتر است که شما برای دکلره از این نوع اکسیدان استفاده نکنید زیرا باعث آسیب های جدی به موها می شود و در صورت تمایل به استفاده از آن بهتر است از آرایشگران حرفه ای و با تجربه برای دکلره کردن موهایتان استفاده نمایید.

اکسیدان 12 درصد

نکات طلایی برای استفاده از اکسیدان

  • اگر شما تمایل دارید به مدل های سه بعدی رنگ مو دست یابید بهتر است در قسمت نقاط تیره و روشن موهایتان به شماره اکسیدان و مدت زمانی که مواد رنگ باید روی موها بماند توجه داشته باشید.
  • اکسیدان باید به اندازه مصرف شود و میزان استفاده از اکسیدان روی رنگ مصرفی مشخص شده است.

اکسیدان

در این مطلب اطلاعاتی درباره اکسیدان رنگ مو را در اختیار شما عزیزان قرار دادیم که امیدواریم به کمک این مطلب بتوانید به درستی از درصد اکسیدان ها برای ترکیب با رنگ ها استفاده نمایید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.