دسته ها
یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

آشنایی با کویر مصر و راهنمای سفر به آن

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱۷ بهمن ۱۳۹۷
  • ۰

یکی از مناطق خوش آب و هوایی که در ایران می توانی از آن دیدن کنید کویر مصر است که اصفهان واقع شده است. این مناظر دارای جاذبه های زیبا و دیدنی است که به علاقه مندان پیشنهاد می شود.

در فاصله ۴۵ کیلومتری از شهر خندق اصفهان و در یکی از روستاهای این منطقه منطقه ای کویری با نام کویر مصر واقع شده است که چشم اندازهای آن به دلیل منحصر به فرد بودن بسیار شناخته شده اند. شاید به تازگی یکی از پرفروش ترین تورهای مسافرتی تورهای کویری است که طرفداران زیادی دارنذد و گردشگران زیادی از اینگونه چشم اندازها و مناظر استقبال می کنند.

 نواحی از کویر جذاب مصر

سفر به کویر مصر و دیدنی های آن

برخی از گردشگران دوست دارند تا جاذبه هایی را تجربه کنند که تاکنون چنین مناظری را در هیچ کجای دنیا ندیده باشند و همین موضوع موجب می شود تا جذابیت مناظر کویری بیشتر شود. کویر جذابیت هایی خاص دارد که شاید در دیگر پدیده های طبیعی دیده نمی شود وجود زیست بوم های گوناگون و آسمان پر ستاره کویر در شب دلیلی برای امر است.

جاذبه های کویر مصر

یکی از دلایلی که به این کویر کویر مصر می گویند وجود داستان های گوناگون درباره این کویر است که معروف ترین آن داستان حضرت یوسف است. در سالیان دور فردی با نام یوسف به دلیل کم آبی این روستا چاه آبی را حفر می کند و به احترام حضرت یوسف و داستان در چاه افتادن او در کویر نام این منطقه را کویر مصر می گذارند.

اما جاذبه هایی که می توانید در این کویر آن را مشاهده کنید وجود تپه های ماسه ای با نما و چشم انداز زیبا است. تپه های این منطقه که زرد رنگ هستند در کنار رمل می توانند دیدنی باشند.

کویر دیدنی مصر

با ایستادن بر بالای رمل ها می توانید نقاط دور دست را نظاره گر باشید و به تماشای این چشم اندازهای بی نظیر بنشینید. با پیاده روی بر روی ماسه ها و گردش در کویر می توانید جاذبه های بسیاری را مشاهده کنید و از آنها لذت ببرید.

شاید یک تجربه بی نظیر در کویر لمس شنزارهای کویر است که لذتی جالب برای گردشگران دارد و آرامشی خاص را به همراه خواهد داشت.

کویر تماشایی مصر

نیمه شب زمان مناسبی برای دیدن چشم اندازهایی خاص تر و ویژه تر در کویر است وجود ستارگان و نزدیکی آسمان به زمین می تواند شگفتی بی نظیر را برای شما به ارمغان آورد و بی تردید یک لذت تماشایی خواهد بود.

اما یکی از وحشت هایی که برای سفر به هر منطقه کویری به ویژه کویر مصر وجود دارد نحوه رفت و آمد به کویر و آشنایی با نوع منطقه و شرایط اقلیمی آن است که می تواند سفر را سخت کند و خیلی از گردشگران را از انجام این سفر لذت بخش محروم کند.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.