دسته ها
پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹

اعتماد دوباره به همسر خطا کار آری یا نه؟

  • سمیه نیک فرجام
  • ۲۸ دی ۱۳۹۷
  • ۰

زوجین در زندگی مشترک و روابط عاطفی خود با اتفاقات غیر پیش بینی شده ای رو به رو هستند که در چنین موقعیت هایی مجبور به تصمیم گیری های سختی می باشند. یکی از این مسائل خطای همسر و تصمیم درباره اعتماد دوباره به او است.

اگر در زندگی مشترکتان دچار بی اعتمادی به همسرتان هستید باید این چالش را در زندگی خود حل کنید و راه حل از بین بردن این بی اعتمادی احیای مجدد اعتماد است. اما بیشتر افراد این سوال را می پرسند که چگونه می تواند اعتماد مجدد به همسر خود را به دست آورد و یا آیا این کار درست است یا غلط؟ هر چند این موضوع یک جنبه شخصی دارد و تصمیم نهایی مبنی بر نظر شخصی فرد است می توان راهکارهایی را ارائه داد که به بازسازی اعتماد از دست رفته کمک خواهد کرد.

 اعتماد دوباره و راهکارها

به همسر خطا کار دوباره اعتماد کنیم یا نه؟

بی اعتمادی در بین زن و شوهر بر مبنای عوامل مختلفی شکل می گیرد اما باید بدانید که این چالش و خطر در بین زوج ها بسیار حساس و تعیین کننده است تا جایی که دوام یک زندگی مشترک را تحت تاثیر خود قرار می دهد. اعتماد در یک رابطه موجب شکل گیری محبت، عشق، احترام و دوام آن رابطه است و در صورت نبود آن هیچ یک از این عوامل انجام شدنی نیست.

رها کردن گذشته:

فردی می تواند اعتماد مجدد را نسبت به همسر خود به دست آورد که گذشته و خطاهای او را از یاد ببرد و اگر هنوز فکر می کنید نمی توانید با موضوعی که موجب بی اعتمادی ما شده است در زندگی کنار بیایید بهتر است هنوز کمی صبر کنید و بیشتر فکر کنید.

اگر همسرتان برای به دست آورد اعتماد مجدد شما نیاز به زمان دارد می توانید این فرصت را به او بدهید و در این فرصت هر آنچه را که از او برای ایجاد اعتماد در رابطه خود می خواهید را بیان کنید.

اعتماد کردن دوباره

تعیین اهداف:

شما و همسرتان باید بنا بر هدفی زندگی خود را ادامه دهید به این معنا که شما در صورتی تمایل به ایجاد اعتماد دارید که می خواهید در آینده نه چندان دور به خواسته هایی در رابطه خود و در زندگی مشترک برسید. این کار موجب می شود تا شما دوباره مسیر زندگی خود را بسازید و برای رسیدن به این اهداف با یکدیگر تلاش کنید.

زمان بدهید:

وقتی که شما می خواهید مجدد به فردی اعتماد کنید که قبلا این اعتماد را نسبت به او از دست داده اید باید باور داشته باشید که زمان بیشتری را باید در اختیار داشته باشید.

چگونه اعتماد کنیم

زندگی دوباره:

ایجاد یک اعتماد دوباره نیازمند شروع و زندگی دوباره است به نحوی که شما را گذشته را به یاد نیاورید و این فرصت را به خودتان بدهید که زندگی جدیدی را شروع کنید.

مسئولیت پذیری:

در رابطه ای می خواهید درباره آن را بسازید باید هر فرد مسئولیت کارهای خود را بر عهده داشته باشد و هرگز نباید یکدیگر را مورد سرزنش قرار دهید. زیرا سرزنش و سرکوب تنها موجب درگیری بیشتر و بحرانی تر شدن رابطه می گردد.

اعتماد در رابطه

آنچه درباره اعتماد کردن به همسر باید بدانید این است که ایجاد اعتماد مجدد نیازمند تمایل و عشق شما خواهد بود یعنی اگر شما بر حسب اجبار یا از روی بی میلی رابطه را شروع کنید نمی توانید موفق عمل کنید و دچار شکست می شوید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.