دسته ها
سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

چند فوت و فن عالی برای افزایش رشد کاکتوس در خانه و نکاتی که باید رعایت کنید

  • سحر بهرامی مقدم
  • ۲۱ اسفند ۱۳۹۷
  • ۰

کاکتوس ها از بهترین و زیبا ترین گل های خانگی هستند به علت تنوع آن ها طرفداران زیادی دارد با رعایت چند نکته ساده در رشد کاکتوس به راحتی از این گیاهان زیبا مراقبت کنید.

کاکتوس ها از جمله گیاهانی است که دارای بیشترین و متنوع ترین انواع گونه ها هستند که هر کدام به نوبه خود چشم نواز هستند .بیشتر ما از کاکتوس ها توقع داریم در یک گوشه بنشینند و رشد کنند درحالی که اینگونه نیست هر گیاهی برای رشد بهتر خود نیازمند مراقبت و رعایت چند اصول ساده است اما باید گفت که رشد کاکتوس در بین گیاهان دیگر کمتر است.

رعاین چند نکته ساده برای نگهداری کاکتوس

چند اصول کلی برای رشد کاکتوس

انتخاب گلدانی مناسب زمانی که کاکتوسی را می خرید معمولا زمان بسیاری از رشد کاکتوس  در داخل آن گلدان  می گذرد برای همین ابتدا به تهیه یک گلدان مناسب و کمی بزرگ تر از اندازه کاکتوس می پردازیم در ته گلدان حتما چند سوراخ برای زهر کشی ایجاد نمایید.

مرحله بعد انتخاب خاک مخصوص کاکتوس که در تمام گل فروشی ها موجود است. برای تهیه خاک کاکتوس از خاکی استفاده کنید که بعد از آبیاری سریع خشک شود و رطوبت زیادی را در خود نگه ندارد

برای جابجایی کاکتوس به گلدان دیگر سعی کنید به ریشه آسیبی وارد نشود و ریشه زخمی نشود،زمانی که کاکتوس را به گلدان دیگر منتقل کردید تا یک هفته نباید در معرض نور آفتاب قرار بگیرد

کاکتوس ها در بهار و تابستان رشد فعالی دارند و نیازمند دمای۳۲ تا۳۸ درجه هستند، و در زمستان هم به خواب فرو می روند که به دمای ۷ تا ۱۲ درجه سانتی گراند نیاز دارند.

فوت و فن نگهداری از کاکتوس در منزل

آبیاری کاکتوس ها در فصل رشد بیشتر و در فصل استراحت کمتر می شود. بهترین راه آبیاری کاکتوس ها قرار دادن گلدان در مقداری از آب است از این طریق کاکتوس آب مورد نیاز خور را از پایین جذب می کند و همچنین از افشان کردن آب بر روی کاکتوس خود داری کنید.

کاکتوس ها به آبیاری مرتبی نیاز ندارند معمولا ذر فاصله خشک شدن خاک آبیاری می شود در هنگام ،آبیاری در فصل رشد فعالش سعی کنید تمام بستر خاک خیس نشود در زمان استراحتش معمولا چند هفته یکبار به آبیاری نیاز دارد.

کاکتوس ها به نور غیر مستقیم فراوانی نیاز دارند و میانه خوبی با تابش مستقیم نور خورشید ندارند

اضافه کردن کود ازت به خاک کاکتوس در بهار مناسب ترین کود برای این گیاه است.

اصول کلی برای پرورش کاکتوس

بزرگترین مشکلی که در مورد رشد کاکتوس اتفاق می افتد پوسیدگی آن ها از داخل است زمانی که کاکتوس به این مشکل دچار می شوند  دیگر راهی برای نجات این گیاه نیست این مشکل از زیاد آب دادن کاکتوس به وجود می آید که با رعایت در آبیاری دیگر شاهد مرگ کاکتوس نخواهیم شد.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.