دسته ها
شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸

دلیل رنگ نگرفتن مو چیست؟

  • سحر بهرامی مقدم
  • ۲۰ فروردین ۱۳۹۸
  • ۰

خانمها معمولا تمایل زیادی به زیبایی خود دارند و دوست دارند این زیبایی را بدست اورند .درطول زندگی تقریبا تمام خانمها رنگ کردن موی سر را تجربه کرده اند اما عده ای هم هستند که تجربه های ناخوشایندی از رنگ نگرفتن مو دارند که ما این علت ها را بررسی می کنیم.

مو  حکم یک عضو زینتی برای خانم ها را دارد که معمولا با رنگ کردن ان این زیبایی می تواند چند برابر شود. موی هر انسانی  بافت خاص خود را دارد و شیوه رنگ پذیری آن هم بسته به جنس مو متفاوت است. عوامل متعدد و زیادی در رنگ نگرفتن مو وجود دارد که معمولا بیشتر خانمها با این مشکلات دست و پنجه نرم کرده اند.

عواملی که در رنگ نگرفتن مو موثر است

ضخیم بودن تار مو از عوامل تاثیر گذار در رنگ نگرفتن مو

چه عواملی موجب بی تاثیر بودن رنگ  روی مو می شود؟

بعضی از مو ها به علت بافت نرم و نازک بودن تار مو به خوبی رنگ پذیر هستند  و دردسری ایجاد نمی کنند اما در مقابل هر چه مو ز خیم تر باشد رنگ پذیری کم تری دارند و معمولا این نوع مو  مقاومت بیشتری در مقابل نفوذ مواد شیمیایی از خود نشان می دهد که یکی از عوامل نگرفتن رنگ بر روی موها است.

از عوامل دیگر رنگ نگرفتن مو  می تواند چرب بودن بیش از حد موی سر باشد. چربی باعث جلوگیری نفوذ رنگ به داخل تار مو شود پس قبل از رنگ کردن حتما باید موها با شامپو شسته شود.

معمولا با بالارفتن سن و سفید شدن موها خانمها تمایل بیشتری به رنگ کردن مو دارند.معمولا  موهای سفید به دشواری رنگ می گیرند.

رنگ نگرفتن موی سفید و چاره ان

یکی دیگر از عواملی که می تواند موجب نگرفتن رنگ مو باشد، استفاده از رنگ های نامرغوب و بی کیفیت است که آسیب زیادی به مو می رسانند  پس باید در انتخاب رنگ مو دقت کنیم یا از افراد ماهر در این زمینه مشورت بگیریم.

استفاده از رنگ نامرغوب برای رنگ زدن

رنگ زدن زیاد مو باعث باعث خشکی و شکنندگی مو می شود تکرار رنگ زدن باعث می شود رطوبت مو را از بین برود و خاصیت رنگ پذیری خود را از دست می دهد مو دچار موخوره شود.

داشتن مو خوره از عوامل رنگ نگرفتن مو

مشکل رنگ نگرفتن مو در خانم های که در دوره شیردهی هستند بیشتر به چشم می خورد در این دوره به علت تغییرات هورمونی ممکن است رنگ روی مو جواب ندهد. این مشکل در دوران قاعدگی هم به دلیل تغییرات هورمونی و به هم ریختگی ان می تواند باعث رنگ نگرفتن روی مو شود. پس ترجیحا بهتر است در این دوران از رنگ زدن موی خود منصرف شویم.

و در آخر باید به این نکته اشاره کنیم که رنگ ها از مواد شیمیایی قوی ساخته می شوند و رنگ زدن های پی در پی آسیب زیادی به مو وارد می کند که خود یکی از علت های رنگ نگرفتن مو می تواند باشد که باعث سستی ریشه مو می شود. پس باید در انتخاب رنگ مرغوب دقت کنیم و به دست افراد ماهر بسپاریم.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.