دسته ها
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳

روش های کاهش و قطع نویز تلویزیون

  • سمیه نیک فرجام
  • ۳ اسفند ۱۳۹۷
  • ۰

نویز تلویزیون می تواند برای هر فردی بسیار آزار دهنده باشد که در بیشتر موارد علت آن مشکلات فنی آنتن است. برای رفع این نویزهای آزار دهنده می توانید از راه های مختلفی استفاده کنید.

صدای آزار دهنده نویز تلویزیون برخی از موارد با وجود برفک نیز همراه است که در صورت وجود مشکل در آنتن با این امر مواجه خواهید شد. روش های کاهش دادن این نویزها بسیار ساده و راحت است اما افراد به دلیل آگاهی نداشتن ددر این زمینه نمی توانند این نویزها را از بین ببرند. یکی دیگر از دلایلی که می تواند موجب بروز این امر در تلویزیون شما باشد قدیمی بودن دستگاه و مشکلات داخلی است.

 نویز سیگنال تلویزیون

چگونه نویز تلویزیون را از بین ببریم؟

نویز اختلاف هایی است که در زمان پخش و در مواردی مانند صدا و تصویر ایجاد می شود و کیفیت تلویزیون شما را کاهش خواهد داد. تلویزیون های قدیمی بیشتر از تلویزیون های ال سی دی و ال ای دید در معرض نویزهای آزار دهنده قرار می گیرند. علت این امر وجود دستگاه سی آر تی در تلویزیون های قدیمی است.

یکی دیگر از دلایلی که موجب نویز انداختن در تلویزیون است حلقه زمین می باشد که به دلیل اتصال نشدن کامل و درست به شبکه دچار نویز می شود.

یکی از روش هایی که برای رفع اینگونه نویزهای می توانید استفاده کنید جدا کردن کابل دستگاه است که باید به ترتیب صورت بگیرد تا با جدا کردن کابل ها متوجه شوید که ایراد از کدام کابل است.

 کاهش نویز تلویزیون

دستگاه های جانبی که به تلویزیون متصل شده است را باید جدا کرده و به برق وصل کنید این کار موجب قطع نویز تلویزیون می شود و در صورت وجود سیگنال های مزاحم از افزایش آن جلوگیری می کند.

  •  آرون گروپس

از سیم ارت نیز می تواند با اتصال به زمین نویزها را از بین ببرد که بهتر است برای انجام این کار از یک فرد متخصص استفاده کنید. اگر مشکل نویز شما از سی پی یو و پردازنده گرافیکی باشد شما می توانید با آیکون picture size  تنظیمات شایز تصاویر را تنظیم کنید.

همچنین در صورت مشاهده خط های مشکی پارازیت بر روی نمایشگر باید از تنظیمات Gpu و گزینه Underscan/Overscan عیب یابی خودکار دستگاه خود را پیدا کنید.

نویز موجود در تلویزیون

نکات مهم:

درصورت مشاهده نویز تلویزیون باید به نکات مهم دیگری نیز توجه کنید که ممکن است با توجه به آن مشکل نویز و پارازیت برطرف شود.

  • قرار دادن دستگاه در مناطق نزدیک به خیابان و عبور ماشین ها موجب نویز و پارازیت می شود.
  • ممکن است در برخی از موارد اتصالی سیم ها مشکل اصلی باشند.
  • متصل کردن دستگاه های دیگر به برق رابط تلویزیون موجب نویز می شود این دستگاه ها شامل سشوار، شارژر و جارو برقی و … می باشند.
  • تنظیم کردن نور صفحه و نمایشگر تلویزیون
  • در دستگاه های جدید می تواند از آیکون نویز گر برای رفع نویز استفاده کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *