دسته ها
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹

طرز تهیه ژله میان تهی در خانه، دسری که میهمانان را شگفت زده می کند!

  • زهرا خانزاده
  • ۱۷ بهمن ۱۳۹۷
  • ۰

در این بخش از مطالب آشپزی آرگا طرز تهیه ژله میان تهی را به اشتراک گذاشته ایم، ارائه این دسر جالب در مهمانی ها برای افراد و بخصوص کودکان مطمئا جذاب می باشد.

دغدغه بسیاری از کسانی که اهل مهمانی دادن و یا مهمانی گرفتن می باشند، این است که در مهمانی ها خود از دسری استفاده کنند، که علاوه بر شیک و خوشمزه بودن، دستور تهیه آن نیز ساده باشد. به همین منظور در این مطلب می توانید با نحوه ساخت ژله میان تهی آشنا شوید.

تهیه انواع دسر های مختلف با استفاده از پودر ژله در ایران طرفداران زیادی دارد از مهمترین دسرهای ژله ای محبوب در ایران می توان به ژله خرده شیشه، ژله رولی و نیز ژله رنگین کمان اشاره کرد. اما به یاد داشته باشید ژله میان تهی نیز می تواند گزینه متفاوت و جدیدی برای پذیرایی از مهمانان شما باشد.

طرز تهیه ژله میان تهی

طرز تهیه ژله میان تهی

ابتدا ژله ای را که در قسمت پایین لیوان قرار می گیرد را تهیه نمایید، برای این کار ابتدا درون یک ظرف پودر ژله(یک بسته) را با یک لیوان آب جوش کاملا ترکیب کنید و بعد یک لیوان آب سرد را به آن بیافزاید، حال ترکیب آماده شده را داخل چند جام(لیوان) بریزد، دقت داشته باشید که در هر جام به میزان یک سوم از این مایع بریزید.

روش های تهیه ژله میان تهی

سپس آن ها را داخل یخچال بگذارید، تا ژله بگیرد(می توانید جام یا لیوان را به صورت مورب درون یخچال قرار دهید).

در صورت تمایل می توانید، پیش از قرار دادن جام ها درون یخچال برش های میوه، دانه های انار و … را تا نیمه لیوان به آن اضافه کنید و بعد جام ها را به یخچال منتقل کنید.

در ادامه طرز تهیه ژله میان تهی باید دوباره ژله ای با رنگ متفاوت همانند روش بالا تهیه نمایید و  آن را در دمای اتاق قرار دهید، تا خنک گردد.

در مرحله بعد پس از بسته شدن ژله، جام ها را از داخل یخچال خارج کنید. سپس ژله آمده شده دوم را به آرامی به جام ها اضافه کنید، البته نباید جام ها را کامل پر کنید و حتما مقداری از سر جام خالی بماند.

سپس سطح جام ها را با سلفون به شکل درپوش، کامل بپوشانید و نسبت به محکم بون سلفون مطمئن شوید.

در گام بعدی به آهستگی جام را بگردانید و آن را به همان حالت بر عکس درون سینی بگذارید و سایر جام ها را نیز به همین روش آماه کنید، بعد سینی را داخل یخچال قرار دهید، تا ژله کاملا بگیرد.

پس از سفت شدن کامل ژله، جام ها از داخل یخچال بیرون بیاورید و سلفون جام ها را بر دارید.

حال سطح ژله آماده شده را می توانید با توجه به سلیقه خود و با استفاده از میوه های مختلف تزیین نمایید. که نمونه های از این نوع ژله را می توانید در ادامه مشاهده کنید.

دستور تهیه ژله میان تهی

آموزش تهیه ژله میان تهی

نحوه آماده سازی ژله میان تهیژله میوه ای میان تهی

آموزش مرحله به مرحله ژله میان تهی

روش تهیه ژله میان تهی  ژله ساده میان تهی

در پایان ضمن سپاس از همراهی تان با این مطلب، امیدواریم از دستور درست کردن ژله میان تهی استفاده لازم را برده باشید و با تهیه این دسر جالب و شیک در مهمانی ها، پذیرایی مناسبی از مهمان هایتان داشته باشید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.