دسته ها
دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

با همسر شکاک چگونه رفتار کنیم؟

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱۲ آذر ۱۳۹۷
  • ۰

اعتماد و صداقت شاید از اولین و مهم ترین گزینه ها برای انتخاب یک همسر ایده آل باشد اما گاهی شما متوجه این موضوع می شوید که دارای یک همسر شکاک هستید و در اینجا است که از خودتان می پرسید باید با این موضوع چگونه برخورد کنید؟

نشانه های مختلفی در همسران برای شناسایی ویژگی شکاک بودن در آنها وجود دارد این نشانه ممکن اسن نشانه هایی کوچک مانند پرس و جو کردن و سوال پیچ کردن شما باشد و در برخی موارد نیز می تواند نشانه هایی بزرگ تر مثل چک کردن گوشی همراه و حتی تعقیب شما باشد. که در هر دو صورت شما با همسر شکاک رو به رو هستید که با توجه به میزان بروز این نشانه ها و شدت آن راه های مختلفی برای جلب اعتماد و اصمینان او وجود دارد. درمان همسران شکاک

نحوه برخورد درست با همسر شکاک:

شاید برای شروع لازم باشد این نکته را متذکر شویم که شکاک بودن همسر امری خود به خودی نیست و ریشه در عوامل مختلفی دارد که گاها به خود شما نیز بر می گردد. به عنوان مثال: ممکن است همسر شما با دیدن بی توجهی و کمبود محبت از سوی شما احساس خطر کرده و به چنین رفتاری دست بزند پس بهتر برای آغاز به دنبال ریشه این مشکل باشید.

اگر فکر می کنید شما علت بروز چنین رفتاری در همسر شکاک خود هستید باید ابتدا خودتان را تغییر دهید و تا متوجه تغییرات همسر خود شوید. در این میان اگر این ویژگی یک ویژگی ذاتی در او است باید با ایجاد اعتماد و محبت به او تکنیک های مختلفی را برای کاهش این رفتار به کار بگیرید.

با همسر شکاک چه کنیم

صبور بودن:

اولین نشانه ای که در همسران این افراد دیده می شود آستانه صبر و تحمل بالا است و این نشات گرفته از عشق و علاقه شما نسبت به همسرتان است. عی کنید در مقابل درخواست های همسرتان کوتاه بیایید و با آرامش بیشتر با او صحبت کنید و به خاطر داشته باشید که مقاومت کردن در مقابل درخواست همسرتان موجب شدیدتر شدن این رفتار می شود.

محدود نکردن خود:

برخی از مردان و یا زنان در مقابل رفتار همسر شکاک خود سعی می کنند تا خود را محدود کنند و با این رفتار مشکلات خود را به حداقل برسانند. بنابراین با حبس کردن خودتان در خانه و دست کشیدن از کار و تحصیل چیزی عوض نخواهد شد.

شما با پذیرفتن اینکه خودتان را در خانه حبس کنید به همسر شکاک خود این اجازه را می دهید که در قبال رفتار نادرست خود به آن چیزی که می خواهد دست پیدا کند و این موجب می شود تا دست به تغییر خود نزند و بر این تصور باشد که با قدرت زور می تواند حرف خود را به شما بفهماند.

شکاک بودن همسر

چیزی را از او پنهان نکنید:

پنهان کاری و نداشتن صداقت با همسر اولین ریشه بروز شکاک بودن در همسر است بنابراین برای از بین بردن جو پنهان کاری در فضای خانه با صداقت و رو راستی اعتماد همسر خود را جلب کنید. همچنین با این کار موجب می شوید تا جست و جو و تعقیب های همسر در رابطه با شما نیز به حداقل خود برسد و زندگی خود را بهتر حفظ کنید.

آنچه باید درباره اعتماد کردن به همسر باید بدانید این است که اعتماد رشته دو طرفه در روابط است و شما با دادن اعتماد می توانید آن را به دست آورید.

گفت و گو:

صحبت کردن و درد و دل کردن با همسر از رازهای موفقیت در زندگی زناشویی است و در هر زمینه ای کمک کننده خواهد بود در  هفته چند بار با همسر شکاک خود صحبت کنید و از او بخواهید که رفتارهای که از جانب شما موجب آزار او می شود را به شما بگوید و در مقابل نیز شما با بیان رفتارهای مثبت و خوب او از او بخواهید تا رفتارهای بد خود را تغییر دهد.

دست کاری نکردن نقطه ضعف:

شما به عنوان شریک زندگی همسرتان می دانید که چه رفتارهای او را آزار می دهد یا چه خط قرمزهایی در زندگی خود دارد و شما برای درمان همسر شکاک خود باید از این نقاط قرمز دوری کنید و با لجبازی او را بیشتر تحریک نکنید.

چه همسرانی شکاک هستند

چگونه با راه های افزایش عزت نفس شریک زندگی موجب افزایش عزت نفس شریک زندگیمان شویم؟ در این مطلب شما با راه های دادن اعتماد به نفس با همسر آشنا می شوید.

ایجاد جو عاطفی:

شکاک بودن همسر می تواند ریشه در عواطف و احساسات او نسبت به شما داشته باشد، شما با صمیمی تر کردن رابطه و برقراری رابطه ای دوستانه با همسر خود احساس عشق و محبت بیشتری به او بدهید و احساس شوق بیشتری را در او ایجاد کنید و با این محبت او را متوجه این موضوع کنید که این شکاک بودن در رابطه عاطفی شما بی معنا است.

 شما با دانستن این موضوع که اهمیت صداقت در زندگی و عشق چقدر است می توانید رابطه ای سالم تر و پر از عشق با همسرتان داشته باشید و از این طریق مشکلات زناشویی خود را خاتمه دهید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.