دسته ها
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

برای داشتن زندگی شادتر باید به چه چیزهایی توجه نکنیم؟

  • سمیه نیک فرجام
  • ۳ تیر ۱۳۹۷
  • ۰

کیفیت زندگی در میان افراد و جوامع مختلف گوناگون ست و با معیارهای مختلفی سنجیده می شود اما شادای از مهم ترین عواملی است که نشان دهنده زندگی سالم خواهد بود.

افرادی که در زندگی فشار روانی زیادی را تحمل می کنند دچار افسردگی می شوند و از زندگی خود لذت کافی را نمی برند.

داشتن زندگی شادتر

عوامل مختلفی می تواند استرس و اضطراب را در شما به وجود بیاورد در برخی از موارد این استرس ها غیر قابل اجتناب هستند و شما با بی توجهی به آن می توانید از این موانع عبور کنید و زندگی شادتری را برای خود ایجاد کنید.

این سؤال مهمی است که برای داشتن زندگی شادتر و بالا بردن سطح کیفیت زندگی باید ازاچه مواردی گذر کرد و چه چیزهایی را نادیده گرفت؟ در ادامه به برخی از این موارد اشاره خواهیم کرد.

۱- تصورات دیگران:

کمتر به قضاوت ها و تصورات دیگران توجه کنید لذت بردن از زندگی عامل مهم است که شما برای آن زندگی می کنید بنابراین فکر دیگران درباره شما چندان اهمیتی ندارد و فقط خود شما هستید که روش و هدف زندگی خود را مشخص می کنید.

۲- نادیده گرفتن اشتباهات:

اشتباهات می توانند به عنوان یک تجربه برای شما باشند بنابراین از اشتباهات خود درس بگیرید نه اینکه در آن غرق شوید و با احساس گناه و عذاب وجدان زندگی خود را پر از فشارهای روانی کنید. جبران کردن این اشتباهات می تواند یک عاملی برای ایجاد شادی در زندگی شما باشد.

داشتن زندگی شادتر

  •  آرون گروپس

۳- توجه نکردن به نداشته ها:

افرادی که در زندگی بر روی نداشته هایشان تمرکز می کنند افکار منفی و نا امید کننده را به سمت خود می کشانند سعی کنید از زندگی لذت ببرید و با مقایسه خود با دیگران لذت زندگی کردن را از خود نگیرید.

رهایی از افکار منفی امکان پذیر است در صورتی که خود فرد بخواهد معنای واقعی زندگی کردن را پیدا کند افرادی که به دنبال تغییر خود و زندگی خودذ هستند راحت تر می توانند خود را تغییر بدهند.

۴- دوری از احتمالات:

در برخی از موارد فکر کردن درباره آینده و احتمالاتی که به وجود می آید می تواند شما را دچار استرس کند و فشار روانی زیادی را بر روی شما ایجاد کند.

۵- دوری از افسوس خوردن:

افسوس خوردن یکی از مواردی است که شیرینی زندگی را از شما سلب می کند اگر در زندگی دچار خطا و اشتباه شده اید به دنبال جبران باشید و با افسوس خوردن زندگی خود را نابود نکنید.

۶- خواب کافی:

افرادی که دچار کمبود خواب هستند به سختی می توانند انرژی خود را در طول روز حفظ کنند و با انرژی کارهای خود را انجام دهند در نتیجه دچار استرس می شوند.

۷- دوری از فشار اطرافیان:

در برخی از موارد اطرافیان و جامعه فشار زیادی را بر روی شما ایجاد می کنند این فشارها در مواردی به خرده فرهنگ ها و سنت های جامعه باز می گردد همیشه نیاز نیست که شما مطابق با سنت های جامعه عمل کنید.

 

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *