دسته ها
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳

افزایش بهره وری با انجام دادن 18 سرگرمی جالب و جذاب

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • ۰

روحیه افراد در بالا بردن بهره وری آنان در کار بسیار دارای اهمیت است انجام دادن سرگرمی ها می تواند به تقویت روحیه و بالا بردن انگیزه در افراد شود.

سرگرمی های مختلفی وجود دارند که علاوه بر پر کردن اوقات فراغت انسان و تقویت روحیه، موجب افزایش بهره وری و کارایی بیشتر اینگونه از افراد خواهد شد.

       18 سرگرمی جالب و جذاب

شما می توانید در طول روز با انجام دادن کارهای روزانه برای خود سرگرمی های مختلفی ایجاد کنید که فواید زیادی برای شما داشته باشند به عنوان مثال: آشپزی، پیاده روی و خیلی از فعالیت هایی که در طول روز بی تفاوت از کنار آنها عبور می کنیم می توانند یک جایگزین مناسب برای سرگرمی باشند.

1- آشپزی کردن:

آشپزی را به عنوان نوعی سرگرمی در نظر بگیرید این سرگرمی مزیت های فراوانی برای شما خواهد داشت افرادی که در طول روز با علاقه آشپزی می کنند و برای آن وقت می گذارند مهارت های برنامه ریزی، مدیریت زمان، زندگی در لحظه، تمرکز در انجام کار و … را در خود تقویت می کنند.

2- پیاده روی کردن:

پیاده روی تأثیرات مثبتی بر روی شما خواهد داشت و می توانید با انجام دادن این کار تجارب لذت بخشی را داشته باشبد. با پیاده روی کردن شما علاوه بر فعلایت های جسمانی فعالیت های ذهنی نیز  دارید که به کارایی بیشتر شما کمک می کند.

18 سرگرمی جالب و جذاب

3- نقاشی کشیدن:

نقاشی موجب پرورش خلاقیت خواهد شد و این امکان را به شما می دهد تا افکار و احساسات خود را بر روی کاغذ پیاده کنید و با این کار بهره وری بیشتری داشته باشید.

  •  آرون گروپس

 

4- ساختن مجسمه:

شاید بسیاری از ما به اصول مجسمه سازی واقف نباشیم اما با استفاده از خلاقیت خود می توانیم یک تصویرگری ساده داشته باشیم تا ذهنی بازتر و خلاق در ما پرورش بیابد. مجسمه سازی از هنرهایی است که توانایی فرد و بهره وری او را بالا خواهد برد.

18 سرگرمی جالب و جذاب

5- نویسندگی:

نوشتن خاطرات روزمره یا به قلم کشیدن افکار و احساسات یک شیوه مناسب برای افزایش خلاقیت شما می باشد با این کار شما می توانید افکار منفی و آزار دهنده را از خود دور نگه دارید.

6- دویدن:

دویدن به حفظ سلامتی شما کمک می کند و به عنوان یک ورزش آرام بخش، موجب تقویت روحیه شما خواهد شد و انرژی های منفی را از شما دور نگه می دارد.

18 سرگرمی جالب و جذاب

7- رقصیدن:

رقص یک فعالیت نشاط آور است و به تحرک و انجام فعالیت های جسمی منجر می شود که به حفظ سلامت جسم و روح کمک می کند انجام دادن این فعالیت در طول روز می تواند یک فعالیت سرگرم کننده محسوب شود.

8- ورزش یوگا:

انجام دادن حرکات یوگا موجب افزایش تمرکز شما خواهد شد در طول روز با انجام دادن چند حرکت ورزشی یوگا می توانید روز خود را پر انرژی و مفید کنید. حرکات مختلفی در یوگا وجود دارند که تأثیرات بسیار مطلوبی دارند و شما می توانید برای هوشیاری بیشتر در هنگام صبح با انجام 9 حرکت در ورزش یوگا به حفظ سلامت خود کمک کنید.

9- مطالعه:

کتاب خواندن یک سرگرمی بسیار مناسب و مفید است که می تواند تأثیرات گسترده ای در جامعه و خود افراد داشته باشد جایگزینی این سرگرمی فرصت های زیادی را در اختیار شما قرار خواهد داد.

18 سرگرمی جالب و جذاب

10- انجام بازی کامپیوتری:

بازی های کامپیوتری دارای یک نرم افزار سازمان یافته و هدفمند است انجام دادن اینگونه بازی ها موجب تقویت ذهن شما خواهد شد و به شما می آموزد که چگونه یک کار تیمی را سازمان دهی و مدیریت کنید.

11- باغبانی کردن:

افرادی که با گل و گیاه سروکار دارند افردای بانشاط و روحیه بالا هستند که درک بیشتری از زندگی دارند و سعی می کنند از آن لذت ببرند سر و کار داشتن با گل و گیاه روحیه شما را تقویت می کند.

18 سرگرمی جالب و جذاب

12- بافندگی:

بافندگی یک هنر خلاقانه است که به تمرکز و خلاقیت شما نیاز دارد و به عنوان یک سرگرمی مفید می تواند موجب تقویت مهارت های مختلف در شما باشد.

13- کاردستی با چوب:

کار کردن با چوب و پیاده کردن ایده های مختلف بر روی آن می تواند به افزایش اعتماد به نفس شما کمک کند برای این کار می توانید از کاردستی های ساده شروع کنید.

14- بازیگری:

بازیگری یک مهارتی است که ذهن شما را قوی می کند و موجب می شود تا تسلط بیشتری بر روی صحبت کردن و انجام حرکات داشته باشید این هنر خلاقیت و مهارت شما را می طلبد.

18 سرگرمی جالب و جذاب

15- انجام فعالیت رادیویی:

فعالیت داشتن در زمینه حرفه رادیو حتی به شکل ابتدایی آن یک مهارت است که مسائل و جنبه های مختلفی را در شما پرورش می دهد گویندگی در رادیو و به زبان آوردن الفاظ مثبت حس انرژی را در شما ایجاد می کند.

16- فعالیت بدن سازی:

بدن سازی یک فعالیت ورزشی است که به شما حس توانمندی و قدرت خواهد داد در اینگونه ورزش ها اراده افراد بسیار مهم است و انجام دادن این فعالیت ها موجب تقویت اراده و کنترل بر خود خواهد شد.

18 سرگرمی جالب و جذاب

17- شنا کردن:

شنا کردن تأثیرات مطلوبی بر روی سیستم بدن شما خواهد داشت ایجاد افکار و روحیه مثبت از دیگر تأثیراتی است که شنا کردن بر روی شما خواهد داشت.

18- خیال پردازی:

ذهن خود را رها کنید و به دنبال آرزوها و ایده آل های خود باشید در برخی موارد خیال پردازی ذهن شما را تقویت می کند و شما را فردی سرزنده و شاداب نگه می دارد.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *