دسته ها
چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

آموزش ساخت کارت تبریک سه بعدی بسیار زیبا برای روز معلم

  • مرضیه نوروزیان
  • 29 آوریل 2018
  • ۰

شما می توانید به مناسبت های مختلف به عزیزانتان هدیه دهید و از آن ها قدر دانی کنید. با نزدیک شدن به روز معلم می توانید از ایده آموزشی جذاب ما برای ساخت کارت تبریک برای روز معلم کمک بگیرید.

شما می توانید کارت تبریک به مناسبت روز معلم را در منزل به شکل جذابی تهیه کنید. ساخت کارت پستال سه بعدی در چنین روزی ایده مناسب و متفاوتی است که در آخر نیز می توانید یک نوشته زیبا و تشکر آمیز به منظور  تبریک روز معلم بر روی کارت بنویسید و به معلم خود هدیه دهید.

از این کارت پستال ها جهت جشن تولد، روز مادر، روز پدر و.. نیز می توانید استفاده کنید. سبک طراحی این نوع کارت تبریک به گونه ای است که حتماً مورد توجه قرار خواهد گرفت. علاوه بر این از این کارت های زیبا می توان بعنوان کاردستی روز معلم نیز استفاده کرد و معلمین را سورپرایز نمود.

مواد لازم

  • ۲ عدد کاغذ رنگی: ۱۵*۱۵ سانتی متر
  • مداد شمعی
  • چسب مایع
  • مداد
  • قیچی
  • ۷ کاغذ رنگی: ۷*۷ سانتی متری
  • ۶ یا ۷ برش برگ با کاغذ رنگی سبز

ساخت کارت تبریک برای روز معلم

آموزش ساخت کارت تبریک برای روز معلم

ابتدا با یکی از کاغذها سه تا مربع به وسیله تا زدن درست کنید. کاغذ را مطابق شکل تا بزنید و آن گاه تا را باز کنید. حالا آن ها را به شکل یک گل در آورید. اطراف آن را برش بزنید. وسط گل را نیز با مداد شمعی رنگ کنید. در ادامه یکی از گلبرگ ها را قیچی کنید و ۲ سر گلبرگ را بر روی هم گذاشته و با چسب به هم وصل کنید. در این صورت شکل گل شما کامل می شود.

مراحل تهیه کارت تبریک روز معلم

همین مراحل را با بقیه کاغذ رنگی ها تکرار کنید تا ۷ گل شما درست شود. گل ها را مطابق شکل از وسط تا بزنید.

آن گاه گل ها را به ترتیبی که دوست دارید، کنار یکدیگر قرار دهید و بچینید. در این آموزش گل ها مطابق با عقربه ساعت حروف گذاری شده است. این حروف ها به شما کمک خواهد کرد تا جای نهایی گل ها را بر روی کارت بدانید.

مانند تصویر زیر گل حرف B و  c را بر روی گل A بچسبانید. در ادامه یک قطره چسب نیز بالای گلبرگ ها اضافه کنید. البته لازم نیست کل گلبرگ را چسب بزنید.

مراحل تهیه کارت تبریک روز معلم

مطابق تصویر تنها یک نقطه چسب بالای گلبرگ زده شود. گل حرف D را نیز بر روی سه نقطه چسب بچسبانید. چند نقطه دیگر چسبی نیز اضافه کنید. در مرحله بعدی ساخت کارت تبریک برای روز معلم باید مانند تصویر گل حرف E و F  را بر روی نقطه های بچسبانید. نتیجه باید مطابق شکل شود.

آموزش ساخت کارت تبریک روز مغلم

در آخر نیز گل حرف G را به نقطه چسبی بچسبانید. نتیجه حاصل باید به شکل زیر باشد.

ساخت کارت تبریک

برای کاغذ کارت پستال نیز، دو کاغذ رنگی را بر روی هم قرار دهید. البته این قسمت را به هر شکلی که دوست دارید تهیه کنید.

ساخت کارت تبریک سه بعدی

در ادامه یک قطره چسب بر قسمت مرکزی بالای گل حرف A بریزید و آن را بر روی سمت راست کاغذ بچسبانید. حتماً چسب بر بالای گلبرگ اضافه شود. چون در این صورت گل ها باز نخواهند شد. یک قطره چسب دیگر بر روی سمت دیگر گل یعنی گل حرف G بریزید و کارت را ببندید تا گل بچسبد.

کارت تبریک سه بعدی

ساخت کارت تبریک

حالا کارت را باز کنید. در نهایت امیدواریم ساخت کارت تبریک برای روز معلم مورد لطف و عنایت شما عزیزان قرار گرفته باشد و بتوانید این کارت پستال سه بعدی را در منزل تهیه کنید و به معلم خود هدیه بدهید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open

علی بابا