دسته ها
دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸

راز شاد بودن چیست؟ و چگونه انسان شادی باشیم؟

  • سمیه نیک فرجام
  • ۹ فروردین ۱۳۹۷
  • ۰

انسان ها از راه های مختلفی به شادی دست پیدا می کنند اما بیشتر انسان های شاد خصوصیات مشترکی با یکدیگر دارند. بیشتر روان شناسان راز شاد بودن انسان ها را در عوامل محیطی و ژنتیکی می دانند.

انسان های شاد، اهداف مختلفی از شاد بودن دارند شاید بیشتر آن ها برای لذت بردن و گذراندن زندگی به سراغ شاد زیستن می روند و برخی دیگر به دنبال معنای اصلی زندگی و شاد بودن می باشند. شاد بودن می تواند با کارهای کوچک شروع شود. اما باید این راز شاد بودن را در خود جست و جو کرد و پی برد که در زندگی چه چیزی می تواند شما را خوشحال کند.

 شادی و موفقیت در زندگی

راز شاد بودن در افراد چیست؟

افراد غمگین شاد بودن را امری دست نیافتنی می دانند و این تصور را دارند که همیشه اتفاقات بد است که در زندگی در انتظار آن ها است. بنابراین می توان گفت اولین قدم برای رسیدن به شادی این است که  باید افکار منفی را دور ریخت و از تغییر دادن خود، شروع به این کار کرد و راهی برای شاد بودن پیدا کرد.

1- دوست داشتن خود:

افراد شاد، افرادی هستند که در زندگی از آنچه که دارند احساس رضایت می کنند و خودشان را با تمام ضعف ها و توانایی ها پذیرفته و باور کرده اند. این افراد، افرادی شاکر و سپاسگزارند و برای شاد بودن و لذت بردن از زندگی راهی می یابند.

چگونه شاد باشیم؟

از ویژگی های افراد شاد، نگرش مثبت نسبت به زندگی و انعطاف پذیری در برابر ناملایمات آن می باشد. بیشتر افراد انسان های شاد را دوست دارند و از کنار آن ها بودن احساس لذت و امنیت می کنند. این افراد افرادی نکته بین هستند که در شوخ طبعی این ویژگی را به کار می گیرند و از اتفاقات ساده، طنز می سازند.

آموختن روش شاد زیستن

2- مستقل بودن:

شاید یکی رازهای شاد بودن در افراد، استقلال و اتکای به خود در زندگی باشد. افراد شاد در رویارویی با مشکلات به خودشان اتکا می کنند و برای حل اینگونه مسائل به درون خود رجوع می کنند اینگونه افراد هیچ گاه اجازه نمی دهند تا شرایط محیطی و اطرافیان بر آنان غلبه پیدا کنند. افراد شاد باورهای خود را دارند و به دیگران اجازه نمی دهند تا این باورها را خدشه دار کنند.

راز شاد بودن در زندگی

3- در لحظه زندگی کردن:

یک راز شاد بودن در زندگی لذت بردن از آن در لحظه می باشد بیشتر افرادی که با شادی در زندگی خود دست یافته اند زندگی کردن در لحظه را با خاطرات گذشته و ترس از آینده نابود نمی کنند. این افراد برای ساختن خاطراتی شیرین و لذت بردن از زندگی تلاش می کنند تا لحظه ی شادی را فراهم کنند.

4- ارتباطات مثبت با دیگران:

علت اصلی ارتباط اینگونه افراد با دیگران گسترش دایره روابط اجتماعی و پیدا کردن دوستی های واقعی می باشد این افراد هیچ گاه به دنبال سوء استفاده کردن از موقعیت دیگران نمی باشند و خود را فردی کامل می دانند. این افراد برای رسیدن به اهدافشان از دیگران استفاده نمی کنند بلکه خودشان برای رسیدن به این اهداف تلاش می کنند.

راز طلایی شاد زیستن

5- پیدا کردن راه شاد بودن:

افراد شاد در زندگی به دنبال راه های شاد بودن می باشند و همیشه راهی برای رسیدن به این لذت پیدا خواهد کرد. این افراد عموماٌ با افرادی در ارتباط هستند که به آن ها انرژی می دهند و تفکرات مثبتی درباره زندگی در ذهن آن ها می سازند.

6- مراقبت کردن از خود:

این افراد برای زندگی سالم داشتن برنامه ریزی می کنند و سعی دارند خود را از محیط های استرس زا و آشفته دور نگه دارند. در برنامه روزانه خود برای ورزش کردن زمان تعیین می کنند. به دنبال ارتباطات صحیح و مفید با دیگران می باشند و افکار منفی را از خود دور نگه می دارند. سلامتی روح و جشم و مراقبت و ارتقاء آن یکی از مهمترین رازهای شاد بودن است.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.