دسته ها
سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰

روش های عالی برای رفع کمبود ویتامین D در منزل

 • مهلا بستگان
 • ۲۲ خرداد ۱۳۹۷
 • ۰

از جمله ویتامین های مهم و ضروری برای بدن ویتامین D می باشد که این ویتامین برای سلامت بخشی از اندام‌های بدن مانند استخوان‌ها، ماهیچه‌ها، دندان‌ها و حتی تقویت سیستم ایمنی بدن، اهمیت بسیار زیادی دارد. این ویتامین به سختی تامین می شود و برای رفع نیاز بدن از کمبود ویتامین D به مصرف مواد غذایی نیازمندیم.

اگر بدن به اندازه نیاز ویتامین D دریافت نکند با مشکلات جدی از جمله، درد و ضعف ماهیچه ها، سر درد و سرگیجه، عفونت های مکرر، مشکلات گوارشی، عرق بیش از حد، احساس افسردگی و ریزش مو مواجه می شود و شما می توانید برای رفع کاهش این ویتامین از نکات کلیدی درج شده در ادامه این متن استفاده کنید.

ما در مقاله های قبلی مجله آرگا از مواد خوراکی حاوی ویتامین D، نشانه های کمبود ویتامین دی، خواص ویتامین D برایتان مقاله نوشته ایم، که با کلیک بر روی این عناوین می توانید به آنها رجوع کرده و توصیه های مهم آنها را به کار ببندید.

روش های رفع کمبود ویتامین D در خانه:

با انجام یک آزمایش خون (تفسیر آزمایش خون) ساده به راحتی می توانید از اینکه دچار بدنتان کاهش ویتامین D است یا خیر مطلع شوید و با تغییر سبک زندگی خود نیاز بدن را به این ویتامین برطرف نمایید:

راه و روش برطرف نمودن کمبود ویتامین D در خانه

 • قاصدک 24
 • کالا چیو
 • با مصرف مواد غذایی که منبع غنی از ویتامین D هستند همانند، زرده تخم مرغ، ماهی های چرب سالمون و تن، جگر گوساله، لبنیات، پنیر، غلات، آبمیوه و شیر بادام می توان نیاز بدن به ویتامین D  را برطرف کرد. این مواد غذایی می تواند شامل مواد طبیعی و مواد غنی شده از این ویتامین باشند.

راهکارهای مفید برای درمان کمبود ویتامین D در منزل

 • مصرف مکمل های غذایی ویتامین دی که پزشک بنا بر شدت کمبود این ویتامین تجویز می نماید نیز در این زمینه موثر است. البته کمبود این ویتامین در افراد مختلف بسته به سن و دیگر شرایط آن متفاوت است و به طور کل هر فرد زیر ۷۰ سال باید روزانه ۶۰۰ واحد و هر فرد بالای ۷۰ سال باید روزانه ۸۰۰ واحد ویتامین دی دریافت نماید. درضمن اگر فرد به علت کمبود این ویتامین دچار بیماری شده باشد تا درمان کامل احتمال مصرف روزانه ۴۰۰۰ واحد ویتامین دی نیز وجود دارد.

راهکارهای موثر در رفع کمبود ویتامین D در خانه

 • سه بار در هفته به مدت یک ربع ساعت در معرض نور آفتاب قرار بگیرید تا با این روش به برطرف نمودن کمبود این ویتامین در بدنتان بپردازید. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به طور مداوم از کرم ضد آفتاب استفاده می کنید شاید در اوایل این عمل کمی سخت به نظر بیاید ولی به تدریج به آن عادت می کنید.
  رفع کمبود ویتامین D در منزل

موثرترین راه های درمانی در این مورد همین سه روش یعنی مصرف مواد غذایی دارای ویتامین D، مصرف مکمل های حاوی ویتامین D و قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب می باشد.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.