دسته ها
دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸

گالری عکس یوزپلنگ ایرانی در قاب دوربین های مختلف

  • یلدا محمدی
  • 29 ژانویه 2017
  • ۰

زیباترین مجموعه عکس یوزپلنگ ایرانی و گالری تصاویر انواع یوزپلنگ آفریقایی و گونه های مختلف آسیایی را در این مطلب ارائه می دهیم که با مشاهده این عکس های زیبا از یوزپلنگ های مختلف، بیشتر با این حیوان آشنا خواهید شد.

یوزپلنگ سریع ترین حیوان روی خشکی است که سرعتش ممکن است به حدود 100 کیلومتر در ساعت نیز برسد، یوزپلنگ های ایرانی به شدت در معرض خطر انقراض هستند و اکنون تنها چند ده قلاده از این حیوان در بخش های مختلف ایرانی وجود دارد. برای آشنایی بیشتر شما عزیزان با این حیوان و نژاد های مختلف آن، در این مقاله به ارائه عکس یوزپلنگ می پردازیم که امیدواریم از تماشای این عکس های زیبا لذت ببرید.

مجموعه تصاویر و عکس یوزپلنگ ایرانی زیبا و دیدنی :

یوزپلنگ ها دارای پوستی پوشیده از موهای کوتاه و زیر به رنگ نخودی هستند که تمام سطح بدنشان با خال های سیاه و کوچک پوشانده شده است. این حیوان دارای اندامی کشیده است که اندازه بدنش ممکن است تا 135 سانتی متر نیز برسد. معمولا وزن یوزپلنگ ها، بین 34 تا 54 کیلوگرم است و البته یوزپلنگ نر بزرگتر از نوع ماده آن می باشد. مشخصه ظاهری دیگر یوزپلنگ ها، خطی به نام خط اشک است که این خط سیاه رنگ از چشم های یوزپلنگ تا گوشه لبش امتداد یافته است. وجود خال های سیاه و تو پر و همچنین خط اشک باعث ایجاد تفاوت ظاهری زیادی بین یوزپلنگ و پلنگ شده است. در ادامه عکس یوزپلنگ ایرانی را مشاهده می فرمایید که مشخصات ذکر شده را می توان به وضوح در ظاهر آنها مشاهده نمود.

عکس خط اشک یوزپلنگیوزپلنگ ماده و بچه هایشعکس از زیباترین یوزپلنگ ایرانیعکس های زیبای یوزپلنگ ایرانی

یوزپلنگ ها به خاطر وجود خال های فراوان روی بدن خود، نسبت به دیگر گربه سانان به راحتی قابل تشخیص می باشند، این حیوان از آهو، میش، بز، خرگوش و حتی روباه و شغال تغذیه می کند و یکی از علت های رو به انقراض رفتن یوزپلنگ ها، کم شدن شکارهای اصلی این حیوان به دلیل از بین رفتن چراگاه های طبیعی می باشد. عکس های زیر یوزپلنگ ایرانی را در حال شکار نشان می دهد.

عکس یوزپلنگ آسیاییشکار خرگوش توسط یوزپلنگ ایرانی

یوزپلنگ در حال شکار آهونحوه شکار کردن یوزپلنگ

آموزش شکار به یوزپلنگشکار دسته جمعی یوزپلنگ های ایرانی

در حدود 2000 سال پیش یوزپلنگ ها در قسمت های مختلف آسیا حضور داشتند، اما اکنون تنها در بخش هایی از ایران یافت می شوند و می توان ایران را تنها زیستگاه یوزپلنگ های آسیایی دانست. در ادامه عکس های یوزپلنگ ایرانی را از زوایای مختلف مشاهده می فرمایید که امیدواریم برایتان جذاب و دیدنی باشد.

عکس یوزپلنگ ایرانیعکسی زیبا از یوزپلنگ ایرانی

عکس های یوزپلنگ ایرانیعکس یوزپلنگ ایرانی زیبا

عکس از یوزپلنگ ایرانیعکسی از جثه و اندام یوزپلنگ نر

یوزپلنگ های ایرانییوزپلنگ های ایرانی زیبا

عکس زیبا از یوزپلنگعکسی زیبا از یوزپلنگ های ایرانی

عکس های یوزپلنگ آسیاییویژگی های خاص یوزپلنگ ایرانی

عکس یوز ایرانییوزپلنگ آسیایی جوان و بالغ

با سرعت ترین حیوان خشکیعکس سریع ترین حیوان خشکی

عکس از یوزپلنگ زیباعکسی زیبا از یوزپلنگ ایرانی

یوزپلنگ های ایرانی زیبایوزپلنگ های ایرانی زیبا

یوزپلنگ ایرانی در جنگلعکس از زیباترین یوزپلنگ ایرانی

یوزپلنگ ها بیشترین آمار مرگ و میر فرزند را در بین گربه سانان دارد، متاسفانه توله های یوزپلنگ بعد از تولد به دلایلی از جمله کمبود غذا، کشته شدن توسط دیگر حیوانات، رها شدن و بیماری از بین میروند و تنها در صد کمی از توله های یوزپلنگ به سن بلوغ و باروری می رسند. این موضوع را می توان یکی از عوامل مهم در افزایش سرعت انقراض یوزپلنگ ها دانست. توله های یوزپلنگ تا حدود 18 ماهگی و تا زمانی که اندازه بدنشان نزدیک به ادازه بدن مادرشان شود با او می مانند و به ورت دسته جمعی زندگی می کنند. عکس های زیر، تصاویری از توله های یوزپلنگ را نشان می دهند که از نژاد یوزپلنگ ایرانی می باشند.

عکس بچه یوزپلنگعکس بچه یوزپلنگ

عکس بچه های یوزپلنگتوله های یوزپلنگ ایرانی

یوزپلنگ ماده و بچه هایشیوزپلنگ ماده با توله هایش

عکس بچه های یوزپلنگعکس بچه های چند روزه یوزپلنگ

عکسی زیبا از یوزپلنگ مادهیوزپلنگ ماده و بچه های زیبایش

عکس بچه یوزپلنگعکس بچه یوزپلنگ زیبا و دوست داشتنی

زندگی گروهی یوزپلنگ های ایرانیبچه های یوزپلنگ

عکس یوزپلنگ آسیاییعکس زیبا از یوزپلنگ ماده و بچه هایش

 با گالری عکس یوزپلنگ ایرانی آشنا شدید و عکس هایی زیبا از یوزپلنگ را مشاهده نمودید، امیدواریم این مجموعه عکس برای شما عزیزان ینز جذاب بوده باشد، شما دوستان علاقه مند می توانید با کلیک بر روی عکس حیوانات با تصاویر و عکس های دیگر حیوانات و همچنین ویژگی های هر یک آشنا شوید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.