دسته ها
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳

آموزش مراحل راه اندازی PLC و توضیحات آن

  • شقایق ایران دوست
  • ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳
  • ۰

مراحل راه اندازی PLC را به صورت کامل برایتان شرح می دهیم تا بتوانید با این راهنمایی ها به راحتی آن را تغییر داده و مورد استفاده قرار دهید.

مراحل راه اندازی PLC بسیار ساده می باشد و شما می توانید به راحتی و تنها با چهار مرحله ساده است سیستم ها را راه اندازی کرده و از آن ها استفاده کنید. در ادامه اطلاعاتی بسیار خوب در این زمینه به شما می دهیم تا بتوایند با استفاده از این اطلاعات به راحتی این سیستم ها را راه اندازی کرده و از پس این مسئولیت بر بیایید.

درست کردن PLC

آشنایی با مراحل راه اندازی PLC

یکی از مسائل مهمی که باید در این زمینه داشته باشید این است که این برنامه ها نهایی نمی باشند. همیشه شما می توانید آن ها را تصحیح کرده و اطلاعاتی را به آن ها اضافه و یا کم کنید و این برنامه ها را مطابق با سیستم جدید تعیین نمایید. در واقع تغییراتی که در این سیستم ها اعمال می شود در زمان راه اندازی بسیار ضروری می باشند. راه اندازی این سیستم ها دارای چهار مرحله می باشد و این مراحل شامل بررسی های سخت افزاری، انتقال و تست نرم افزار، بهینه سازی نرم افطار و در نهایت راه اندازی کل سیستم می باشد.

بررسی های سخت افزاری

اولین بخش راه اندازی این سیستم ها بررسی کردن بخش سخت افزاری آن ها می باشد. هر سنسور دارای سوییچ و کلید به یک ورودی خاص می باشد و هر محرک دارای یک خروجی است. در طی طراحی مهندسی باید توجه داشته باشید که آدرس سیم ها نباید با یک دیگر ترکیب شوند زیرا این کار می تواند منجر به راه اندازی غلط شود. همچنین در این بخش باید محرک ها و حس گر ها را چک کنید. این کار را برای این که از جای درست آن ها اطمینان پیدا کنید باید انجام دهید.

در طی فرایند چک کردن باید خروجی ها را در حالت آزمایش قرار دهید و سپس محرک ها را اعمال کنید و الزامات از پیش تعیین شده را برآورده نمایید. اگر تغییراتی که در این زمینه انجام شده باشد درست باشد باید بروز رسانی های لازم را برای یکسان سازی با واقعیت ها انجام دهید.

وسایل های ورودی مانند سوییچ ها را نیز باید چک کنید تا در شرایط درست باز و بسته شوند و LED های مرتبط با ورودی را مشاهده نمایید. این LED ها باید زمانی که در های ورودی بسته باشند روشن شده و زمانی که در های ورودی باز باشند نباید روشن شوند از این رو این موارد را باید به درستی چک کنید.

  •  آرون گروپس

نا توان بودن یک LED در روشن شدن می تواند به این دلیل باشد که دستگاه های ورودی به درستی کار نمی کنند از این رو بررسی کردن آن ها لازم و ضروری می باشد. حتی امکان دارد اتصالات سیم کشی مرتبط به ماژول ورودی نا درست باشد و یا دستگاه به درستی برق رسانی نشده باشد. همچنین امکان این که LED ها خراب باشند هم هست از اینم رو این موارد باید به درستی بررسی شوند.  اگر در این زمینه دستگاه های خروجی درست باشند شما می توانید دکمه های فشاری تعبیه کرده و در نهایت تست نهایی را انجام دهید.

کار با پی ال سی

انتقال و تست نرم افزاری

قبل از این که بخواهید این ابزار ها را راه اندازی نمایید باید همه نرم افزار ها را به صورت آفلاین و مجازی تست نمایید. این مورد باید به شدت رعایت شود و در غیر این صورت امکان دارد تبعاتی را در پیش داشته باشید. بعد از این که تست ها انجام شد واحد پردازش مرکزی در پی ال سی مجازی منتقل خواهد شد و در نهایت کل این برنامه ها بدون استفاده از PCL حقیقی اجرا می شود.

شما به عنوان کاربر باید بتوانید تغییراتی را روی سیگنال های ورودی شبیه سازی نمایید و نحوه خروجی واکنش خروجی ها را بررسی نمایید. البته هستند افرادی که تمامی پی ال سی های شبیه سازی شده را در یک پی ال سی واقعی انجام می دهند و تنها کاری که در این زمینه می کنند این است که خروجی ها و رودی ها متصل نمی شوند.

باید بدانید که پی ال سی را تنها می توانید در جدول های مخصوص خروجی پردازش کنید. ورودی ها و خروجی های فیزیکی پی ال سی نسبت به تصویر های ورودی و خروجی پی ال سی بروز پیدا نمی کند و باید بدانید که شما با این کار می توانید به قطعات یک ماشین و یا سیستم آسیب های شدیدی را وارد نمایید و یا ان ها را به صورت کلی نابود نمایید.

بعد از این که این مراحل تمام شد و تمامی بخش های برنامه کاربر و توابع سیستم ها مورد بررسی و تست شدن قرار گرفت باید یک سری کار های دیگر را مانند عملیات دستی تنظیم، برنامه های نظارت و اجر و در نهایت ادغام شدن بخش های برنامه را با کمک برنامه اصلی باید انجام دهید.

سیستم های اتوماسیون باید به صورت گام به گام مورد اجرا و راه اندازی قرار بگیرد و این مورد ضروری است. در واقع اگر در هر گام با خطا مواجه شدید می توانید آن را به راحتی تشخیص داده و در نهایت آن را تصحیح نمایید. این مرحله ها اهمیت دارد زیرا برنامه گام به گام انجام می شود و تشخیص های خطا قبه راحتی بوده و شما می توانید سریعا این برنامه را برای تصحیح متوقف نمایید.

  روش راه اندازی PLC

بهینه سازی نرم افزار ها

برنامه های این کاربر بعد از این که اولین اجرای آزمایشی خود را انجام داد می توانند بهبود پیدا کنند و اگر خطایی در این زمینه وجود داشت می توان ان ها را تصحیح نمود. در این زمینه اهمیت دارد که هر نوع اصلاحی که انجام می دهید با تغییرات تنها در برنامه نباشد و ان ها را در مستندات نیز بیاورید.

راه اندازی سیستم

آخرین مرحله از مراحل راه اندازی PLC راه اندازی این سیستم می باشد. در واقع بعد از این که بهینه سازی های لازم در این زمینه انجام شد مرحله اجرا انجام می شود. در واقع زمانی که برنامه کاربر پی ال سی و مستندات ان تثبیت شوند شما می توانید بار دیگر ان ها را به صورت گام به گام اجرا کنید. اگر هیچ نقصی در این سیستم نباشد آماده است تا مشتری آن را از شما تحویل بگیرد.

حال که با مراحل راه اندازی PLC آشنا شدید در ادامه می توانید اطلاعات دیگری در مورد ربات دستیار ترید و شبکه کردن دو کامپیوتر با هم نیز کسب کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *