دسته ها
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳

نکات مراقبت و تمیز کردن سوهان برقی

 • زهرا شفیعی
 • ۲۹ خرداد ۱۴۰۳
 • ۰

دستگاه سوهان برقی را باید بعد از هر بار استفاده برای مشتری کاملا ضد عفونی کرد. اگر به درستی مراحل ضد عفونی توسط اپراتور زیبایی صورت نگیرد به مرور زمان موجب زنگ زدگی دستگاه خواهد شد.

اگر جزو دسته افرادی هستید که در سالن های زیبایی مشغول مانیکور پدیکور مشتری های سخت پسند می باشید، پیشنهاد می شود تا با آشنایی از اصول تمیز کردن سوهان برقی ناخن از انتقال هر گونه میکروب یا ویروس به مشتریان در فاصله زمانی های متفاوت مراجعه پیشگیری کنید. با انجام این عملکرد می توانید از فایل های تمیز و ضد عفونی شده برای هر مشتری استفاده نمایید به این صورت روتین منظمی برای پاکسازی سوهان برقی خواهید داشت. حتی اگر باز هم سالن ها از فایل های شخصی برای هر مشتری به کار گیرند، بهتر است با پاکسازی مداوم از آن ها نگهداری شود تا از ضعیف شدن آن ها جلوگیری صورت بگیرد.

سوال اینجااست؛ سوهان برقی چیست و چه استفاده ای از آن می شود؟ سوهان برقی از اصلی ترین ابزار های کاری در صنعت زیبایی کاشت ناخن به شمار می آید که اپراتور ها برای اصلاح سطوح ناهموار در سطح ناخن از این دستگاه کمک می گیرند. اگر تا این قسمت معرفی، علاقمند به دنبال کردن حرفه کاشت ناخن شده اید؛ بهتر است بدانید که تا پایان کار شما نیاز به همین دستگاه دارید. پس برای افزایش طول عمر دستگاه تنبلی را کنار بگذارید و با آشنایی از چگونگی نگهداری و تمیز کردن سوهان برقی از خراب شدن دستگاه جلوگیری نمایید.

ضد عفونی کردن سر سوهان برقی

سر سوهان برقی دقیقا در قسمت جلویی دستگاه قرار گرفته که می توان بدون هیچگونه نگرانی ای از دستگاه جداسازی کرد و درون مواد ضد عفونی کننده قرار داد. اما بهتر است به انجام اصولی پاکسازی پایبند باشید و از موادی چون استون یا محلول ضد عفونی کننده مخصوص ابزار های فلزی کمک بگیرید.

اگر انتخاب شما سر سوهانی مرغوب بوده است پس نباید هرگز دل آشوب زنگ زدگی آن باشید ولی اگر سر سوهان از مواد بی کیفیت تهیه شده باشد احتمال شکل گیری این آسیب وجود خواهد داشت.

چکیده ای تمیز کردن سوهان برقی ناخن

آگاهی از چگونگی تمیز کردن سوهان برقی

همانطور که در قسمت چکیده توضیح داده شد سر سوهان تنها قسمتی از دستگاه است که می توان آن را جداسازی کرد و درون مواد ضد عفونی کننده قرار داد اما هرگز تصمیمی به دخالت قطعه مته و دیگر اجزا به ترکیب سر سوهان و مواد ضد عفونی کننده نداشته باشید چون احتمال آسیب رسی آن ها صد در صد می شود.

برای تمیزی سوهان نیازی به شست و شوی قوی نیست برای این منظور کافی است تا دستمالی نرم را به دست بگیرید و برای غبار رویی سطح دستگاه دستمال را جلو و عقب ببرید. اگر غباری میان درز و شکاف های دستگاه باقی مانده باشد پیش از پاکسازی با برس، دستگاه را از برق جدا نمایید.

 • آرون گروپس

حالا شاید سوال داشته باشید که ابتدا بهتر است دستگاه پاکسازی شود یا سر سوهان؟

سر سوهان باید برای هر شخص جداگانه باشد، پس با خارج سازی سر سوهان شروع به پاکسازی دستگاه نمایید و بلافاصله سر سوهان را درون محلول استون خیس کنید تا تمام مواد آکلریک یا ژل چسبیده شده به آن از بین روند.

با ضد عفونی شدن سر سوهان ها در محلول ضد عفونی کننده ابزارات فلزی بهتر است فرصت دهید تا سر سوهان ها کاملا خشک شوند.

سر سوهان ها را در فضایی مناسب نگهداری کنید.

سر سوهان ها در جنس های متفاوتی ساخته می شوند در نتیجه با کیفیت های خوب و بد وارد بازار می شوند. اگر کیفیت محصول پایین باشد با هر تماسی دچار آسیب و زنگ زدگی می شود اما اگر کیفیت محصول بالا باشد دیگر احتمال شکل گیری این مشکلات وجود ندارد.

سر سوهان ساخته شده از کاربید تمایل زیادی به زنگ زدگی دارد اما این تمایل در الماسه کمتر است یا باید گفت اصلا وجود ندارد.

جدای از کیفیت محصول سر سوهان دقت در انتخاب محلول ضد عفونی کننده مناسب هم حائز اهمیت است. اگر هر دو چاره برای تمیز کردن سوهان برقی در بالاترین کیفیت خود انتخاب شوند دیگر خبری از وجود مشکل نخواهد بود.

توصیه می شود هر ساله برای چکاپ شدن دستگاه، به متخصص تعمیر و نگهداری سوهان برقی مراجعه نمایید تا با مشاهده هر گونه اشکال شروع به تعمیر و بازسازی دستگاه نماید. اما نکته ای که باید به آن توجه شود این است که شما نیز پس از هر بار مصرف دستگاه به خوبی آن را چک کنید تا آسیبی ندیده باشد.

پس اگر خود شخص هم می تواند با چشم ایرادات دستگاه را مشاهده کند چه نیاز به مراجعه متخصص تعمیر سوهان است؟

یک متخصص آموزش دیده دوره های تخصصی تعمیر سوهان بهتر می تواند عیب های پیش آمده دستگاه را مشاهده کند، مشاهداتی که شاید شما متوجه آن ها نشده باشید. به فرض مثال بلبرینگ های دستگاه پر صدا و کثیف شده است اما شما در سالن های زیبایی پر سر و صدا، متوجه نشده اید.

رعایت نکات قابل اهمیت برای نگهداری اصولی از دستگاه سوهان برقی ناخن

قسمت هایی از دستگاه سوهان برقی ناخن که نیازی به تعمیر و نگهداری ندارند می توان به منبع تغذیه دستگاه یا همان دکمه های خاموش و روشن، کنترل سرعت و دکمه های جلو و عقب اشاره کرد. اما زمانی باید توسط افراد متخصص تعمیرات آن ها صورت بگیرد که فیوز همان ترانسفورماتور سوخته باشد و یا سیم های رابط آن شل شده باشد.

برای تمام قسمت های دستگاه سوهان برقی و حتی مته آن از انواع روان کننده ها بهره نگیرید چون عموما یاتاقان های دستگاه دارای روان کننده می باشند. اگر بیش از اندازه از روان کننده ها استفاده صورت بگیرد، میزان روان کننده ها به بیرون سر ریز شده در نتیجه یاتاقان ها از بین می روند. اگر هم که گرم شوند، اشکال اصطکاک و گرم شدن تمام دستگاه پیش می آید.

هرگز دستگیره دستگاه سوهان برقی را درون مواد ضد عفونی کننده چون استون قرار ندهید چون مواد محلول به داخل دستگاه راه پیدا می کنند و در نتیجه قطعات داخلی می سوزند.

هرگز زمانی که دستگاه روشن است، تصمیم به تعویض سر سوهان برای مشتری بعدی نداشته باشید. حتما پیش از جایگزینی سر سوهان از خاموش بودن دستگاه اطمینان حاصل کنید.

سیم های ارتباطی با قرارگیری در مسیر منبع تغذیه یا هندپیس دستگاه دچار آسیب و شل شدگی می شوند به این منظور پیشنهاد می شود که سیم دسته سوهان برقی را در زاویه ای طبیعی و مناسب قرار دهید تا از خم شدن آن پیشگیری داشته باشید.

در پایان حتما سر سوهان دستگاه سوهان برقی را از هندپیس جدا کنید.

هرگز به هنگام روشن بودن دستگاه سوهان برقی، جهت گردش سر سوهان را تغییر ندهید. چون بهتر است برای مدتی کوتاه دستگاه را خاموش کنید و بعد به ادامه کار بپردازید.

برای جلوگیری از وارد شدگی آسیب به هندپیس بهتر است از قرارگیری سر سوهان به روی دستگاه اطمینان داشته باشید چون در نهایت با دخالت آسیب مشکلاتی چون شکستگی، شل شدن و شکسته شدن پیش می آید.

چگونگی مراقبت و تمیز کردن سوهان برقی ناخن

ذکر نکات بسیار مهم در مورد چگونگی نگهداری و استفاده از دستگاه سوهان برقی ناخن

 1. هنگام تغییر چپ گرد و راست گرد، دیمر دستگاه سوهان برقی را صفر کنید.
 2. هرگز سه نظام دسته را بدون سر سوهان برقی و یا پایه کارخانه اتصال ندهید.
 3. حتما از بسته بودن ضامن دسته سوهان برقی پیش از شروع به کار اطمینان پیدا کنید.
 4. هرگز کنترل باکس را برای فعالیت در ایران به حالت ۱۱۰ ولت قرار ندهید.
 5. پیشنهاد می شود برای قرار دادن دسته روی میز کار از هنگر استفاده نمایید.
 6. هرگز دسته را باز نکنید و با مشاهده نشانه های خرابی به متخصص تعمیر سوهان برقی مراجعه نمایید.
 7. حتما برای سرویس های دوره ای دسته باز هم به متخصصین تعمیر دستگاه سوهان برقی رجوع کنید.

در پایان توصیه می شود برای آگاهی از آموزش سوهان زدن ناخن ، مراقبت از ناخن ها و ابزار های کاشت ناخن به مطالعه مقالات پیشین بپردازید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *