دسته ها
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳

روش های درمان خانگی موکوسل و رفع فوری آن

  • شقایق ایران دوست
  • ۲۷ مرداد ۱۴۰۲
  • ۰

برای درمان خانگی موکوسل نیاز است تا اطلاعاتی در این زمینه داشته باشید تا بتوانید بهترین روش ها را برای این مورد به کار بگیرید.

درمان خانگی موکوسل بسیار ساده می باشد و شما می توانید به راحتی از پس ای مشکل در خانه تان بر بیایید. در واقع این کیست ها در لب و دهان شما ایجاد می شوند و بی خطر می باشند و می توان گفت خوش خیم اند. در ادامه روش های موثر برای درمان را به شما معرفی می کنیم.

   درمان خانگی موکوسل

روش های درمان خانگی موکوسل

کیست هاموکوسل از بی خطر ترین کیست ها می باشند از این رو نیاز است تا اطلاعاتی در این زمینه داشته باشید و بتوانید این مشکل را در خانه و به راحتی درمان کنید. در واقع این کیست ها مکی توانند به دلایل مختلفی مانند تروما و وجود التهابات در دهان ایجاد شوند از این رو اگر آن ها را یدید نیازی به نگرانی در این زمینه وجود ندارد زیرا شما می توانید به راحتی از پس این مشکل بر آمده و این بیماری را درمان نمایید.

استفاده از زاج

ساده ترین درمان برای این کیست های خوش خیم استفاده از زاج می باشد. در واقع شما با قرار دادن چند دقیقه زاج بر روی این کیست ها می توانید آن ها را از بین ببرید. یادتان باشد که برای بهبودی بهتر است دو بار در روز این کیست ها را با زاج  رو به رو کرده و بعد از استفاده دهان خود را با آب بشویید.

استفاده از نمک

برای استفاده از نمک کافی است تا یک لیوان آب ولرم و یک قاشق غذا خور نمک را با یک دیگر ترکیب کنید. آب و نمک را در دهان خود برای چند ثانیه نگه داشته و بعد آن را از دهان خود خارج نمایید.  در واقع نمک دارای فواید قلیایی می باشد و می تواند منجر به از بین رفتن کیست های شما شده و تاثیرات زیادی را با خود در پی دارد.

استفاده از گلیسیرین

این روش نیز برای درمان کیست های خوش خیم بسیار خوب می باشد و می تواند آن ها را در کم ترین زمان ممکن از بین ببرد. این ماده را باید روی پنبه ای بریزید و آن را روی موکوسل در دهان خود بگذارید و بعد تمامی دهان خود را با استفاده از آب تمییز نمایید و یادتان باشد که این ماده را نباید قورت دهید.

  •  آرون گروپس

سرکه سیب

طبیعی ترین روش برای درمان موکوسل استفاده از سرکه سیب می باشد. سرکه سیب دارای خاصیتی می باشد که می تواند PH را در بدن شما تعدیل کرده و مانع از بروز مجدد این کیست ها درون بدن شما می شود.

سرکه سیب برای آفت های دهانی

روغن گل مغربی

روغن گل مغربی دارا فواید درمانی زیادی می باشد و می تواند به بیماری های باکتریایی کمک کرده و ان ها را سریع تر درمان نماید. برای بهتر عمل کردن این روغن کافی است ان رابا مقداری جوش شیرین ترکیب کرده و روزانه دو بار با ایین ترکیب موکوسل ها را شستشو دهید.

روغن درخت چای

روغن درخت چای خاصیت ضد باکتریایی و ضد ویروسی دارد از این رو استفاده از آن برای درمان این کیست ها می تواند تا حدودی موثر باشد. البته باید بدانید که ین روغن را نباید به تنهایی مورد استفاده قرار دهید و باید دو الی سه قطره از آن را با عسل ترکیب کرده و روی موکوسل اعمال نمایید. بعد از استفاده از این روش نیز باید این مواد را به بیرون ریخته و دهان خود را با استفاده از آب تمیز کنید. این روش را باید دو الی سه بار در روز انجام دهید تا بتوانید سریع تر به درمان برسید.

جوش شیرین

جوش شیرین ترکیبی بسیار خوب برای کیست های دهانی می باشد و می تواند به سرعت موکوسل ها را درمان نماید ولی باید بدانید که با استفاده از این روش دچار مقدار کمی سوزش خواهید شد. جوش شیرین را با آب ترکیب کرده تا خمیری بدست آید و این خمیر را چند دقیقه ای بر روی موکوسل ها بگذارید تا بهبود پیدا کند و بعد از آن نیز می توانید دهان خود را با آب شستشو دهید.

آلوئه ورا

از دیگر مواد مفید برای درمان این مشکل می توان به آلوئه ورا اشاره کرد. در واقع آلوئه ورا دارای فواید ضد التهابی و تسکین دهندگی دارد و می تواند به بهبود پوست شما کمک کند تا از بروز موکوسل ها پیشگیری نماید. برای این کار کافی است تا مقداری از ژلآلوئه ورا را به صورت مستقیم بر روی موکوسل ها قرار دهید.

درمان موکوسل با آلوئه ورا

آب لیمو

از دیگر مواد در دسترسی که به راحتی می توانید از آن استفاده کنید آبلیمو می باشد و خاصیت ویتامین C که دارد می تواند به کاهش و تورم و درد این مشکل کمک نماید. یادتان باشد که روزانه دو الی سه بار از آبلیمو برای درمان خانگی موکوسل استفاده نمایید.

استفاده از چای کیسه ای

چای کیسه ای ساده ترین درمان برای موکوسل ها می باشد. برای این که از این روش استفاده نمایید باید ابتدا مقداری آب جوش تهیه کرده و چای کیسه ای را دم کنید و بعد کیسه چای را به مدت ۱۵ دقیقه روی موکوسل ها قرار دهید. این کار را در روز سه الی چهار بار تکرار کنید تا بتوانید نتیجه ای خوب بگیرید زیرا چای دارای تانیک اسید می باشد و می تواند التهابات ناشی از این مشکل را از بین ببرد.

روغن کرچک

استفاده از این روغن نیز می تواند با خاصیت ضد قارچی و ضد باکتریایی که دارد موکوسل ها را نابود نماید. در واقع استفاده از این روش بسیار ساده است و کافی است مقداری از این روغن را با پنبه به مدت ۳۰ دقیقه روی موکوسل ها قرار دهید. استفاده از این روش سه الس چهار بار در روز بدون مشکل خواهد بود.

ریشه شیرین بیان

برای این که بتوانید از شر موکوسل ها رها شوید آخرین پیشنهاد ما به شما این است که از ریشه شیرین بیان استفاده کنید. برای استفاده از این روش باید دو لیوان آب جوش را با این ریشه ها ترکیب کرده و بعد از این که دم کشیدند آن ها را صاف کرده و از این نوشیدنی برای غرغره کردن استفاده کنید. شیرین بیان از گیاهان خوب دارویی مکی باشد و می تواند در منطقه ای که مشکل دار شده است یک لایه مراقبتی ایجاد کند از این رو از تحریک شدن در این ناحیه پیشگیری خواهد کرد.

درمان مشکلات دهانی با ریشه شیرین بیان

استفاده از عسل

برای این که بتوانید موکوسل را درمان کنید نیاز است تا از عسل استفاده کنید. این روش طبیعی ترین و بهترین رشی می باشد که می تواند در زمان کمی به شما پاسخ خوبی بدهد. استفاده از عسل بسیار راحت می باشد و کافی است ان را روی موکوسل قرار دهید و بگذارید چند دقیقه ای بر روی موکوسل بماند. بعد از چند دقیقه باید دهان خود را آبکشی نمایید.

استفاده از زرد چوبه

برای این که بتوانید موکوسل را در خانه تان درمان نمایید نیاز است تا از زردچوبه استفاده کنید. در واقع زردچوبه دارای فواید آنتی اکسیدانی بالایی می باشد و می تواند برای این مشکل بسیار کارساز باشد. برای استفاده از این روش کافی است زردچوبه را با مقداری آب ترکیب کرده و در نتیجه خمیری تهیه کرده و ان را به مدت ۲۰ دقیقه بر روی موکوسل قرار دهید. بعد از این مدت زمان می توانید دهان خود را با آب ولرم آبکشی کرده و تمیز نمایید.

استفاده از مریم گلی

مریم گلی یکی از بهترین گیاهان برای درمان مشکلات باکتریایی را به سرعت از بین ببرد از این رو بهتر است از دمنوش این گیاه استفاده کرده و چند دقیقه ای آتن را در دهان خود غرغره نمایید. این روش را می توانید دو بار در روز استفاده نمایید تا بتوانید سریع تر نتیجه بگیرید.

استفاده از مر برای درمان موکوسل

برای درمان خانگی موکوسل می توانید از مر استفاده نمایید. این مورد بی دردسر تر از سایرین می باشد و به راحتی می توانید از این روش استفاده کرده و نتیجه ای بسیار خوب در کم ترین زمان ممکن استفاده کنید. استفاده از این مورد برای یک سری از افراد ممنوع می بباشد از این رو باید اطلاعات کافی قبل از استفاده از آن داشته باشید.

خانم های باردار و افرادی که دیابت دارند نباید از این روش استفاده نمایند زیرا این مورد برای آن ها بسیار ضرر دارد. این ماده می تواند منجر به کاهش قند خون خواهد شد. همچنین افرادی که دارای فشار خون می باشند نباید از این دارو استاده کنند زیرا این ماده می تواند منجر به افزایش فشار خون بالا گردد. استفاده از این ماده با دارو های ضد انعقاد خون مانند وارفارین تداخل دارد از این رو قبل از استفاده باید حواستان به این مورد نیز باشد.

برای استفاده از این ماده کافی است چند قطره از آن را روی پنبه بریزید و روی موکوسل قرار دهید و بعد از سه الی چهار ثانیه این ماده را با استفاده از آب از دهان خود پاک کنید و یادتان باشد که این ماده را قورت ندهید زیرا هم مزه تلخی دارد و هم باعث بروز مشکلات دیگر در بدن شما خواهد شد.

درمان موکوسل

اگر از درمان خانگی موکوسل رضایت داشتید در ادامه می توانید با درمان خانگی واریس پا و درمان خانگی درد فک نیز آشنا شوید و برای این کار کافی است تا از لینک های داده شده در این مطلب استفاده نمایید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *