دسته ها
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲

خواص دعای یستشیر و فضیلت های خواندن این دعا

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱۰ تیر ۱۴۰۲
  • ۰

از مهم ترین خواص دعای یستشیر می توان به افزایش رزق و روزی اشاره کرد. این دعا در دنیا و آخرت برکات زیادی داشته و موجب رفع گرفتاری می شود.

ادعیه همواره می تواند، آرامش بخش روح و روان و حتی جسم آدمی باشند. از این رو است که ائمه و پیشوایان بزرگوار ما به خواندن دعاها بسیار تشویق می کنند، در این بخش نیز شما می توانید از مهم ترین خواص دعای یستشیر بهره مند شوید.

مهم ترین خواص دعای یستشیر

معجزه و خواص دعای یستشیر:

این دعا خواص و معجزه ای عالی داشته که به شدت در روح و روان شما تاثیرگذار است. هر فردی که سه نوبت این دعا را بخواند، خدا هر حاجتی که داشته باشد برای او برآورده می کند. از خواص مهم دیگر این دعا می توان به خیر و برکت در دنیا و آخرت اشاره کرد.

برکات دعای پر فیض:

از امیرالمومنین درباره این دعا نقل های فراوانی صورت گرفته است. ایشان می فرمایند: دعای یستشیر را پیامبر به من آموخته و به بنده امر کرده تا در زمان سختی ها و گرفتاری ها این دعا را بخوانم و به خلفای بعد از خود نیز تعلیم دهم.

این دعا ثواب و برکات زیادی دارد که برخی از ثواب های آن را حضرت علی می دانند. کسی که این دعا را می خواند، خیر و برکت زیادی به سوی او روانه می شود و می تواند از فضیلت های زیادی بهره مند شود.

ثواب دعای یستشیر:

طبق روایت های مختلفی که درباره این دعا وجود دارد، از خواص دعای یستشیر این است که هر فردی که این دعا را بخواند، خیر و برکت از فرق آسمان به سوی او روانه خواهد شد. او در انوار آرامش قرار می گیرد و برای این دعا نمی توان انتهایی به جز عرش پروردگار در نظر گرفت.

معنی دعای یستشیریکی دیگر از روایت ها می گوید، اگر فردی هر سه نوبت این دعا را بخواند، خداوند هر حاجتی که داشته باشد به او می دهد. او در دنیا و آخرت از این حاجت بهره مند خواهد شد. همچنین خداوند او را در دنیا و آخرت از عذاب دور خواهد کرد.

  •  مبل و میز
  •  آرون گروپس

با خواندن این دعا تنگی سینه برطرف می شود و به او شرح صدر عطا خواهد شد. زمانی که روز قیامت فرا برسد، خواننده این دعا سوار بر شتری تندرو و سفید خواهد شد که آراسته و مزیت به مرواریدها است. خداوند در این باره می گوید، همه کرامت ها به این فرد داده می شود. خدا در روز قیمات به افرادی که این دعا را می خوانند، می گوید: بنده ام به هر جای بهشت که می خواهی، وارد شو.

در صورتی که این دعا بر مجنون خوانده شود، در همان ساعت به سوی او می آید. زنی که زایمانی مشکل دارد با خواندن این دعا می تواند از مشکلات رهایی یابد. هر فردی که چهل شب جمعه این دعا را تلاوت کند، خداوند او را اصلاح خواهد کرد.

فواید دعای یستشیر

متن دعای یستشیر با ترجمه:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ
به نام خدا که رحمتش بسیار و مهربانى اش همیشگى است

الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی لا إِلَهَ إِلا هُوَ الْمَلِکُ الْحَقُّ الْمُبِینُ الْمُدَبِّرُ بِلا وَزِیرٍ وَ لا خَلْقٍ مِنْ عِبَادِهِ یَسْتَشِیرُ الْأَوَّلُ غَیْرُ مَوْصُوفٍ [مَصْرُوفٍ ] وَ الْبَاقِی بَعْدَ فَنَاءِ الْخَلْقِ الْعَظِیمُ الرُّبُوبِیَّهِ نُورُ السَّمَاوَاتِ وَ الْأَرَضِینَ [الْأَرْضِ ] وَ فَاطِرُهُمَا وَ مُبْتَدِعُهُمَا بِغَیْرِ عَمَدٍ خَلَقَهُمَا وَ فَتَقَهُمَا فَتْقا فَقَامَتِ السَّمَاوَاتُ طَائِعَاتٍ بِأَمْرِهِ وَ اسْتَقَرَّتِ الْأَرَضُونَ بِأَوْتَادِهَا فَوْقَ الْمَاءِ ثُمَّ عَلا رَبُّنَا فِی السَّمَاوَاتِ الْعُلَى الرَّحْمَنُ عَلَى الْعَرْشِ اسْتَوَى لَهُ مَا فِی السَّمَاوَاتِ وَ مَا فِی الْأَرْضِ وَ مَا بَیْنَهُمَا وَ مَا تَحْتَ الثَّرَى،

ستایش خدا را که معبودى جز او نیست، آن فرمانرواى بر حق آشکار، تدبیرگر، هستى بى آنکه او را وزیرى باشد و یا با آفریده اى از بندگانش مشورت نماید، آغازى است که در وصف نگنجد و پابرجاست پس از فناى آفریدگان، پرودگارى اش بس بزرگ است، روشنایى آسمان ها و زمین ها و آفریننده و پدیدآورنده آن دو است، آسمان و زمین را بى ستون آفرید، و از هم گشودشان گشودنى چشم گیر، پس آسمانها به فرمان او بر پا شدند، و زمین ها با کوه هایشان بر فراز آب جا گرفت، سپس بلندى گرفت پروردگار ما در آسمانهاى بلند، خدا بخشاینده بر فرمانرواى هستى چیره گشت، تنها از آن اوست آنچه در آسمانها و زمین است و هر آنچه بین آن دو و آنچه زیر

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *