دسته ها
پنج شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲

دیدنی های دشت هلن با چشم اندازهای زیبا

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱۲ خرداد ۱۴۰۲
  • ۰

دیدنی های دشت هلن از تنوع و جذابیت زیادی برخوردار است. این دشت دارای مراتع سرسبزی بوده و در فصل های مختلفی از سال جذاب است.

چهارمحال بختیاری به عنوان نگین طبیعت ایران شناخته می شوید. این استان دارای جاذبه های بسیار زیادی است که شما می توانید در این بخش با دیدنی های دشت هلن آشنا شوید.

دشت های زیبای هلن

معرفی دیدنی های دشت هلن:

این دشت شامل زیبایی ها بسیار زیادی است. از مهم ترین جاذبه های این دشت می توان به طبیعت سرسبز آن اشاره کرد. در پیچ و خم این مسیر شما می توانید با دامنه های کوهستانی زیبایی رو به رو شوید. با سفر به این ناحیه شاهد چشم اندازهای متنوعی خواهید بود.

دشت هلن را بشناسید

دشت های هلن یکی از مهم ترین نواحی حفاظت شده ای هستند که درای انواعی گونه های جانوری و به ویژه گیاهی می باشند. این مجموعه وسیع شامل دشت ها، دره ها، ارتفاعات سرسبز و روستاهای دیدنی است که شما می توانید از نزدیک این دامنه های سرسبز را مشاهده کنید.

دشت وسیع هلن

ویژگی های دشت:

برای بازدید از این دشت و لذت بردن از جذابیت های آن باید بیشتر با ویژگی های این ناحیه آشنا شوید. این دشت ها در سال  به عنوان یکی از نواحی محافظت شده ایران شناخته شد. این ناحیه که با مساحت ۴۰ هزار هکتار به عنوان دومین منطقه حفاظت شده شناخته می شود دارای جذابیت های زیادی است.

  •  آرون گروپس
  •  مبل و میز

ارتفاع دشت هلن

۳۰ هزار هکتار از مساحت این دشت را مراتع جنگلی و درختان بلوط تشکیل داده اند و از این حیث دارای اهمیت زیادی می باشد. در این دشت ها رودخانه ها و چشمه های آب متعددی قرار دارند که شما شاهد زیبایی های آن خواهید بود. از مهم ترین رودخانه های این ناحیه می توان به کارون اشاره کرد.

مهم ترین چشمه هایی که در این دشت ها می جوشند، شامل چشمه آب سفید، گردک، سیبا و … هستند که شامل زیباترین مراتع و چشم اندازها می باشند. شما با سفر به این منطقه می توانید از زیبایی های مختلفی دیدن کنید. این دشت امروزه از دیدنی های چهارمحال بختیاری است.

دیدنی های دشت هلن

زمان مناسب برای سفر:

دیدنی های دشت هلن در فصل های مختلفی از سال دارای زیبایی است. اما همانطور که می دانید در فصل بهار هال و هوای بهاری این ناحیه بیشتر خواهد بود. چشم اندازهای این دشت در بهار بسیار دیدنی تر هستند و از جذابیت های زیادی برخوردار می باشند.

این جنگل ها دارای پوشش های گیاهی انبوه و مناسبی بوده و همچنین گونه های جانوری مختلفی در آن یافت می شوند. جنگل های انبوه، حاشیه جنگلی و … از مهم ترین جاذبه ها و چشم اندازهایی هستند که شما می توانید در این نواحی مشاهده کنید. مسیر پر پیچ و خم و کوهستانی این ناحیه در بهار بسیار دیدنی تر می شود و جاذبه های بیشتری دارد.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *