دسته ها
پنج شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲

معرفی ۵ تا از بهترین مکمل های پوست و خصوصیات هر کدام

 • سعیده ستاری
 • ۷ خرداد ۱۴۰۲
 • ۰

از بهترین مکمل های پوست و مو می توان به قرص هیرتامین، قرص بیوتین و قرص یونی زینک اشاره کرد. حتما در استفاده مکمل های پوست و مو با پزشک مشورت کنید و بعد از مشخص شدن نتیجه آزمایش خون نسبت به مصرفشان تصمیم بگیرید.

انواع مواد پروتئینی و معدنی برای ماندگاری رشد مو و پوستی عالی اهمیت دارند. اما به علت اینکه امکان دارد به علت های گوناگون مثل انواع رژیم های خوراکی در جیره غذایی روزانه به اندازه کافی این گروه ویتامین ها به بدن نرسند انواع قرص و آمپول های تکمیلی و تقویتی به کمک اشخاص در زندگی افراد درگیر و پر مشغله آمده اند. ما در این مطلب بهترین مکمل های پوست را برای شما معرفی می کنیم.

معرفی بهترین مکمل های پوست

آشنایی با بهترین مکمل های پوست

قرص های مکمل همانگونه که از نامشان مشخص است برای تکمیل ویتامین های لازم بدن تجویز و پیشنهاد می شوند. همانگونه که در تحقیقات علمی و آزمایشگاهی هم به اثبات رسیده است، مهم و ضروری ترین ویتامین های لازم برای رشد و استحکام مو و پوست در خانواده C B D و E و زینک هستند.

ویتامین A: اساسی ترین ویتامین برای رشد سلولی است

ویتامین B7 یا بیوتن: جزو ضروری ترین ویتامین های بدن به حساب می آید و نقش اساسی در پیشگیری از ریزش مو و شکستگی ناخن ها دارد.

ویتامین های خانواده B ک یکی از با اهمیت ترین ویتامین ها برای استحکام و تحریک رشد مو، ناخن و سلامت پوست هستند.

 • آرون گروپس
 • مبل و میز

ویتامین B9 یا فولیک اسید: مانع مشکلات پوستی مانند جوش و ترک خوردگی های پوستی می شود.

زینک (روی): یکی از اساسی ترین مواد معدنی است که برای استحکام و رشد مو و ناخن ضروری است. افزون بر این در حفظ سلامت پوست نیز نقش اساسی و مهمی دارد به علاوه استفاده درست آن در رفع لک های سفید روی ناخن نیز کمک می کند.

به طور معمول شرکت های دارویی برای کسب نتیجه بهتر از تجمع زینک، ویتامین C و ویتامین های خانواده B در مکمل های رشد و تقویت ناخن، پوست و مو استفاده می کنند.

این مکمل ها به شکل دارو های نشخه آزاد در داروخانه و دراگ استورها به فروش می رسند. البته پیشنهاد می شود در ابتدا با یک آزمایش خون ساده از مقدار کمبود ویتامین ها و مواد مغذی بدنتان آگاه شوید و بعد به سراغ استفاده این مکمل های خوراکی بروید.

آشنایی با عالی ترین مکمل های پوست

۱. قرص یونی زینک

یکی از بهترین مکمل های پوست و مو قرص یونی زینک است. نام آشنای مکمل معروف پوست و مو برای خانم و آقایان ایرانی؛ خیلی از اشخاص با این مکمل آشنایی دارند. محتویات این مکمل شامل زینک، ویتامین C و ویتامین های گروه B هستنند. به علت غنی بودن گروه ویتامین های ضروری برای پوست و مو ، این مکمل در خیلی از اوقات برای رفع مشکلات ریزش و شکنندگی ناخن ها تجویز و پیشنهاد شده است. اثرات استفاده این مکمل نیز در دوره ۲ الی ۳ ماهه بهتر مشخص می شود. البته قابل ذکر است که استفاده این قرص به علت وجود زینک امکان دارد برای برخی اشخاص امکان دارد موجب حالت تهوع و دل به همخوردگی شود. به همین سبب توصیه می شود با توصیه و تجویز پزشک از این مکمل استفاده کنید.

۲. قرص سیستین ب ۶ زینک

عموما کمبود ویتامین ب در بدن خودش را به شکل ناخن های شکننده و موهای نازک نشان می دهند. کمبود زینک یا روی نیز با نشانه هایی مثل ریزش مو و صدمه های بستر و بافت ناخن مشخص می شود. این قرص ترکیبی از ویتامین ب و زینک، مکملی مناسب برای کنترل ریزش مو و افزایش استحکام ناخن برای خانم ها و آقایان است. اثرات مثبت این قرص که پس از استفاده ۲ الی ۳ ماه مشخص می شود عبارت است از:

 • افزایش ضخامت مو
 • درمان ناخن های شکننده و استحکام آنها
 • درمان ریزش مو و پر شدن جای مو

فواید بهترین مکمل های پوست

۳. کپسول هیربرست

قرص هیربرست در سال های اخیر با ارائه محصولات مکمل پوست و مو توانسته است توجه مصرف کنندگان را در سراسر دنیا به خودش جلب کند. افزون بر مکمل های خوراکی، انواع شامپو و نرم کننده نیز به گروه محصولات عرضه شده توسط این شرکت اضافه شده اند. ویتامین های تشکیل دهنده آن عبارت است بیوتین، زینک، سلنیوم، آمینو اسید های ضروری. نتیجه استفاده این محصول نیز داشتن موهای ضخیم، پرپشت، و کمک به سریعتر رشد کردن موها می باشد. به طور معمول پیشنهاد می شود برای نتیجه بهتر، حداقل سه دوره از این مکمل استفاده شود.

۴. قرص هیرویت

یکی از بهترین مکمل های پوست و مو قرص هیر ویت است. یکی از محصولات پرطرفدار برای رشد مو شناخته می شود. افرادی که به علت های گوناگون مثل استرس، تغییر وزن، رژیم های سنگین و … دچار ریزش از دست دادن موهایشان هستند می توانند از این مکمل استفاده کنند. هیر ویت به شکل اختصاصی برای ساختار موی خانم ها تهیه شده است.

مکمل های تغذیه ای موجود در این قرص عبارت است از گروه ویتامین های B، فسفر، مس. مس موجود در این قرص با اکسیژن رسانی به ریشه مو موجب افزایش ضخامت و تحریک رشد موی تازه می شود. به علت محرومیت این قرص  و وجود نمونه های مشابه فیک و غیر اصل، دقت کنید که حتما محصول اورجینال را تهیه و استفاده کنید.

معرفی عالی ترین مکمل های پوست

۵. قرص بیوتین

یکی از بهترین مکمل های پوست و مو در بسته بندی های گوناگون و از سوی شرکت های مختلفی دارویی به بازار ارائه شده اند. فرق آنها در مقدار بیوتین موجود و در برندینگ نام تجاری های شرکت است. بیوتین یا ویتامین ب ۷ به عنوان یکی از اساسی ترین ویتامین ها برای کمک به پوست ناخن و مو شناخته می شود و در معالجه ناخن های شکسته و آسیب دیده، انواع ریزش مو، زیبایی پوست و کاهش جوش نتایج ثابت شده ای دارد. خصوصیت مهم این ویتامین ناپایداری اش می باشد و برای مدت زمان طولانی در بدن باقی نمی ماند. به همین علت باید با استفاده از مکمل های خوراکی کمبود آن را در بدن فراهم کرد. استفاده مکمل های بیوتین نیز پس از دو لالی سه ماه در وضعیت استحکام ناخن و درخشندگی موها مشخص می شود.

۶. قرص هیرتامین

یکی از بهترین مکمل های پوست و مو قرص هیرتامین است. همانگونه که قبل از این هم برای شما بیان کردیم علت های ریزش مو فرق دارند اما همگی یک نتیجه دارند؛ از دست دادن مو ها به هر علتی صورت بگیرد مساله خویشاوندی نیست. کپسول های هیرتامین با تاکید بر پیشگیری از ریزش مو فرموله شده اند و برای خانم ها و آقایان به گونه ای است که می توانند مصرف کنند.مواد مکمل تغذیه ای به کار رفته در این کپسول عبارت است از ویتامین های گروه ب، ویتامین A، آلوورا، فلفل، زردچوبه و ویتامین D3. فلفل با تحریک خونرسانی به ریشه مو به رشد مجدد موها کمک می کند و خاصیت های ضدباکتریایی زردچوبه نیز برای بهبود فولیکول های مو و کمک به سلول های آسیب دیده می باشد. توجه استفاده این مکمل نیز سه دوره پیوسته برای گرفتن نتیجه عالی است.

توضیحات لازم بهترین مکمل های پوست

حال نکاتی که در استفاده از مکمل های پوست لازم و ضروری است را برای شما بیان می کنیم:

 • استفاده برخی از مکمل ها دارای تداخل دارویی با انواع انتی بیوتیک و دیگر مکمل های غذایی است. قبل از استفاده در خصوص انواع تداخل دارویی اطمینا پیدا کنید.
 • هر چند مکمل های معرفی شده در این مطلب به راحتی از داروخانه ها می توان تهیه نمود ولی حتما قبل از استفاده از هرگونه مکملی با پزشک مشورت و با مشخص شدن نتیجه آزمایش خون نسبت به مصرف اقدام کنید.
 • سلامت شما گرانبهاترین دارایی شما می باشد. برای اطمینان از اصل بودن مکمل ها، حتما از جای مشخص و معتبر تهیه کنید. به علت اشباع بودن بازار از وجود انواع مکمل های غیر اصل، زمان خرید به این نکته حتما توجه کنید.
 • استفاده مکمل های مو و پوست برای خانم های حامله و شیرده به طور معمول ممنوع است. حتما در این خصوص با پزشکتان مشورت کنید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *