دسته ها
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲

کسب آمادگی برای زایمان طبیعی با این توصیه های طلایی

  • سعیده ستاری
  • ۲۸ فروردین ۱۴۰۲
  • ۰

راهکارهایی چون پیدا کردن کمک برای هفته های ابتدایی زایمان، جمع آوری اطلاعاتی برای مراحل زایمان و … جهت آمادگی برای زایمان طبیعی لازم و ضروری می باشد.

کسب آمادگی برای زایمان طبیعی کمک می کند تا با آگاهی کامل از هرآنچه که قرار است برای شما اتفاق بیفتد به استقبال زایمان بروید و در نهایت ترس و استرس کمتری را در زمان زایمان تجربه کنید.

راهکار های آمادگی برای زایمان طبیعی

مزایا آمادگی برای زایمان طبیعی

دوران حاملگی افزون بر لذت هایی که دارد با سختی و دشواری هایی همراه است. این فراز و نشیب ها امکان دارد چنین تصوری را در شما ایجاد کند که این دوران سخت هیچ موقع به پایان نمیرسد. ولی اینطور نیست این روزها به زودی به پایان می رسد و شما به زودی و حتی خیلی زودتر از آنچه فکر میکنید کودکتان را در آغوش می گیرید. به جای هر روز فکر کردن و مشکلات و نگرانی ها از این فرصت استفاده کرده و خود را برای زایمان تمامی تغییراتی که پیش رو دارید آماده نمایید.

اگر سوال می کنید که چطور برای زایمان طبیعی آماده شویم، با چند راهکار ساده را به شما پیشنهاد میکنیم که با به کار بردن آنها به راحتی قادر هستید خود را برای زایمان آماده کنید.

۱. جمع آوری اطلاعاتی برای مراحل زایمان

امکان دارد چشم انداز زایمان برای شما اندکی دلهره آور باشد و ترجیح دهید به جای فکر کردن آن هرگاه افکاری از مراحل زایمان به سراغ شما آمد با پرت کردن حواس خود به یک موضوع دیگر همه را از فکر خود بیرون کنید.

ولی بیشتر متخصصان زنان و زایمان می گویند افرادی که درباره مراحل زایمان و تمامی آنچه که قرار است برای آنها رخ دهد اطلاعات مفیدی دارند نسبت به کسانی که هیچ اطلاعاتی در این زمینه ندارد افزون بر همکاری بیشتر در طول زایمان نتیجه بهتری نیز می گیرند.

  •  آرون گروپس
  •  مبل و میز

برای کسب این اطلاعات در یکی از کلاسهای آمادگی زایمان ثبت نام کنید. ترفندهای کنترل درد، تنفس صحیح، مدیریت شرایط بحرانی و غیره را آموزش ببینید. افزایش دانسته ها، اعتماد به نفس شما را بیشتر کرده و عملکرد بهتری در طول زایمان خواهید داشت. به خاطر داشته باشید که بالا بردن سطح آگاهی و آموزش ترفندها اساسی ترین گام در جهت آمادگی زایمان میباشد.

راه های آمادگی برای زایمان

جواب پرسش چطور برای زایمان طبیعی آمادگی داشته باشیم به یادگیری ترفند های مختلف زایمان بسیار اهمیت دارد. از ترفند های مختلف زایمان مثل زایمان طبیعی بدون درد، زایمان طبیعی، زایمان در آب، زایمان سزارین و فواید و معایب هر کدام اطلاع داشته باشید. با خود فکر کنید که کدام یک از فواید بیشتری برخوردار است و برای شرایط شما مناسب تر می باشد، درباره اولویت‌های خود با پزشک تان مشورت نمایید تا بتوانید درست ترین تصمیم را بگیرید و در نظر داشته باشید که اولین گام برای یک تصمیم گیری درست داشتن اطلاعات کافی می باشد. جریان زایمان پیچ و تاب های بسیاری دارد و بهتر است بدانید که به صورت کلی چه چیزی در انتظار شما می باشد

۲. پیدا کردن یک متخصص کودکان مناسب

امکان دارد زود به نظر برسد ولی هم اکنون که زمان کافی دارید بایستی یک متخصص مناسب برای نوزاد خود بیابید. درباره داشتن و یا عدم رضایت بیماران او جستجو کنید، ببینید آیا تحت پوشش بیمه درمانی شما میباشد یا خیر و آیا مطب و بیمارستان محل کار به منزل شما دسترسی مناسب دارد؟ بعد از زایمان و متولد شدن نوزاد که افزون بر عوارض جسمی ناشی از زایمان بایستی تمام وقت از نوزاد خود مواظبت کنید، به هیچ وجه زمان کافی برای انجام این کارها را نخواهید داشت. البته در صورت درگیر شدن با مسائلی مثل زردی نوزادی و غیره تقریباً می دانید که بایستی نوزادتان را نزد کدام دکتر به کدام بیمارستان ببرید که بدون تردید در آن شرایط بسیار آرامش بخش خواهد بود.

معرفی راهکارهای آمادگی برای زایمان طبیعی

۳. استفاده از تجربه دیگر مادران

مادر شدن جوانب زیادی دارد، به خصوص برای افرادی که برای اولین بار آن را تجربه می‌کنند می‌تواند سردرگمی هایی را همراه داشته باشد. حال که فرصت دارید درباره بهبودی بعد از زایمان، مسائل شیردهی، نگهداری از نوزاد، خواب نوزاد، مدیریت کردن اسهال و یبوست نوزاد، تسکین علائم کولیک و غیره با کسانی که فکر می کنید در این زمینه ها موفق بوده اند و تجربیات مناسبی دارند حرف بزنید از آنها سوال کنید چطور برای زایمان طبیعی آمادگی داشته باشیم، پاسخ ها را گوش داده، آنها را بررسی نمایید و بهترین گزینه را با توجه به شرایط خود انتخاب کنید.

احتیاجی ندارد همه چیز را خودتان تجربه کنید نکات کلیدی که مادرتان باتجربه به شما انتقال می‌دهند امکان دارد در شرایطی مثل یک فرشته نجات برای شما عمل کند.

۴. صحبت کردن با همسر خود در مورد تقسیم وظایف

اگر این سوال که چطور برای زایمان طبیعی آمادگی داشته باشیم، برای همسر شما نیز پیش آمده است، بهترین زمان برای طرح و بررسی تمامی نیازهایی است که امکان دارد در طی زایمان و بعد از آن برای شما به وجود آید. اطلاعات کافی و دانستن آن تغییراتی که با ورود نوزاد به زندگی شما به وجود می آید، قادر هستید پیش بینی کنید که احتمالاً در آن شرایط و موقعیت به چه پشتیبانی و کمک های احتیاج خواهید داشت. توقع نداشته باشید که او به خودی خود از همه چیز اطلاع داشته باشد به عنوان مثال با همسر خود حرف بزنید که در آینده کودکتان بیشتر وقت شما را به خود اختصاص می‌دهد و احتمالاً شما برای انجام امور منزل به کمک احتیاج خواهید داشت.

قرار گرفتن در یک موقعیت جدید و گاهاً دشوار بدون فراهم کردن پیش‌نیازهای مثل تقسیم وظایف، بدون شک تنش‌هایی را به دنبال دارد. به این ترتیب بایستی با همسر خود درباره تمام این موارد حرف بزنید و به یک نتیجه مشترک دست پیدا کنید.

بررسی راه های آمادگی جهت زایمان طبیعی

۵. پیدا کردن کمک برای هفته های ابتدایی زایمان

در هفته‌های ابتدایی پس از زایمان احتمالا شما توان جسمی و وقت کافی را برای انجام کارهای منزل، رسیدگی به دیگر اعضای خانواده به خصوص کودکان و حتی امور شخصی خود نخواهید داشت.

حال که فرصت داری یک نفر از اطرافیان خود را برای کمک در آن روزها در نظر بگیرید، با همسر خود درباره فرد انتخابی حرف بزنید، افرادی مثل مادر و خواهر که به مقدار کافی با آنها راحت هستید می‌توانند گزینه‌های مناسبی باشند. با خود شخص در این باره حرف بزنید تا او نیز شرایط کارها و وقت خود را با زمان زایمان شما تنظیم نماید. توصیه می‌کنیم افزون بر نفر اول گزینه دومی را نیز برای این کار در نظر داشته باشید اگر به هر علتی نفر اول نتوانست شما را همراهی نماید دچار مشکل نشوید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *