دسته ها
جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲

مراحل انتقال واتساپ به گوشی جدید با آموزش ساده

 • حکیمه فهیمی
 • ۲۶ اسفند ۱۴۰۱
 • ۰

اگر گوشی جدید خریداری نموده و قصد دارید برنامه های گوشی قدیمی خود مانند واتساپ را به آن انتقال دهید ولی با روش کار آشنایی ندارید ما در این مطلب روش انتقال واتساپ به گوشی جدید اندروید یا آیفون را ارائه می دهیم. با ما همراه باشید.

یکی از دغدغه های کاربران واتساپ بعد از خرید گوشی جدید انتقال سابقه چت ها و سایر اطلاعات به گوشی جدید است. خوشبختانه برای این کار روش های مختلفی وچود دارد. ادامه مطلب شما دوستان با روش انتقال واتساپ به گوشی جدید آشنا خواهیم شد.

روش انتقال واتساپ به گوشی جدید اندروید یا آیفون

برخی مواقع لازم است تا کاربران اطلاعات موجود روی گوشی خود را به یک گوشی جدید دیگر انتقال دهند. برای حفظ اطلاعات باید از این اطلاعات نسخه بکاپ تهیه شود. نسخه پشتیبان اطلاعات کپی شده را نگهداری می کند. گاها ممکن است اطلاعات به سرقت رود یا گوشی با اختلال یا خرابی روبرو شود.

موثرترین روش بکاپ گیری بوده تا اگر به هر علتی اطلاعات گوشی از بین رفت، بتوان آن ها را مجددا بازیابی نمود. امروزه گوشی های هوشمند امکانات گسترده ای دارند و اطلاعات را ذخیره می کنند. برنامه واتساپ یکی از شبکه های اجتماعی محبوب در میان کاربران است که برای انتقال این برنامه به گوشی جدید باید از فایل ها، سندها و … نسخه بکاپ تهیه شود تا کاربر در هر زمان به آن دسترسی داشته باشد.

به این ترتیب ذخیره واتساپ در کارت حافظه غیر ممکن است. برنامه واتساپ یکی از برنامه های ارتباطی پرطرفدار است که برخی کاربران به دنبال روشی برای انتقال آن به گوشی جدید خود می باشند. خوشبختانه برای این کار روش های مختلفی وجود دارد. در این مطلب روش مطمئنی ارائه می شود که توسط آن بتوانید سابقه چت ها و اطلاعات واتساپ خود را به گوشی جدید منتقل کنید. انتقال اطلاعات واتساپ به گوشی جدید به دو روش امکان پذیر است.

۱. بکاپ گیری واتساپ روی حافظه گوشی همراه

اگر گوشی همراه شما خراب شود یا بخواهید اطلاعات را از گوشی قدیمی به گوشی جدید انتقال دهید بایستی از آن نسخه پشتیبان تهیه نمایید. بکاپ گیری از واتساپ از اطلاعات و سندهای درون برنامه حفاظت می کند. این برنامه قابلیت گرفتن بکاپ را در اختیار کاربران قرار داده تا در هر زمان بتوانند آن ها را بازیابی نمایند.

 • قاصدک 24
 • مبل و میز

این برنامه قابلیت گرفتن بک اپ را در اختیار کاربران خود قرار داده است، تا در زمان نیاز بتوانند آنها را بازیابی کنند. به این ترتیب باید روی حافظه تلفن همراه نسخه بکاپ از برنامه را تهیه کنید. از این رو برنامه واتساپ را اجرا کرده و در منو تنظیمات از کشوی باز شده روی گزینه چت ها ضربه زده و بعد روی بکاپ چت کلیک کنید.

با انتخاب گزینه بکاپ، تهیه نسخه پشتیبان از واتساپ شروع می شود و آرشیو و گفتگوها ذخیره می شود. کاربر می تواند در صفحه باز شده قسمت بکاپ جزئیات آخرین نسخه را مشاهده کند. همه اطلاعات چت های آرشیو قابل رویت می باشند.

۲. بکاپ گیری واتساپ توسط گوگل درایو

برای این کار اول اطمینان یابید که آیا حساب کاربری گوگل درایو برای شما فعال است یا نه. برای کسب آگاهی از وجود اکانت برنامه گوگل را اجرا کرده و در گوگل درایو حساب کاربری جدید ایجاد کنید. اکنون برنامه واتساپ را باز کرده و در قسمت تنظیمات روی گزینه چت ها کلیک کنید. بعد روی بکاپ چت ضربه بزنید.

در کشوی نمایان شده تنظیمات گوگل درایو را مشاهده می کنید. می توانید به راحتی زمان بکاپ گرفتن را روزانه، هفتگی، ماهانه و… تعیین کنید. با انتخاب هر یک از گزینه ها بجز گزینه never عمل بکاپ گیری شروع می شود. می توانید با کلیک روی گزینه include derive از ویدیوهای خود آرشیو تهیه نمایید.

در قسمت حساب گوگل اکانت کاربری گوگل درایو را انتخاب نموده و منتظر بکاپ گیری از داده ها باشید.

انتقال واتساپ از گوشی اندروید به اندروید

در گوشی های اندروید این امکان فراهم است تا بتوان به دو روش گوگل درایو یا بکاپ لوکال از سابقه چت های خود نسخه پشتیبان تهیه کرد و آن ها را به گوشی جدید منتقل کرد. همانطور که پیشتر ذکر شد سرویس گوگل درایو یکی از روش هایی است که توسط آن می توان از سابقه چت ها و اطلاعات واتساپ نسخه پشتیبان تهیه و آن را به گوشی جدید انتقال داد.

ضمنا واتساپ این امکان را در اختیار کاربر قرار داده که با فعال کردن بکاپ اتومات از اطلاعات و سابقه گفتگوها به طور روزانه، هفتگی، ماهانه نسخه پشتیبان تهیه کرد. جهت انجام این کار باید حتما از یک شماره تلفن و حساب کاربری گوگل برای تهیه نسخه پشتیبان استفاده نمایید. ضمنا انتقال این برنامه به گوشی جدید بدون سیم کارت میسر نیست.

در ادامه مراحل زیر را طی کنید.

 • برنامه واتساپ را اجرا و در سمت راست بالا روی نماد سه نقطه ضربه بزنید.
 • سپس گزینه تنظیمات را انتخاب و بعد روی گزینه چت کلیک کنید. در ادامه روی گزینه بکاپ چت کلیک کنید.
 • اکنون روی گزینه اکانت ضربه زده و بعد حساب کاربری گوگل مدنظر را انتخاب نمایید.
 • اگر مایلید از ویدیوها نیز بکاپ تهیه شود، گزینه include derive را فعال کنید.
 • در پایان روی گزینه بکاپ ضربه زده تا از مکالمات و دیگر اطلاعات برنامه نسخه پشتیبان تهیه شود.

به این ترتیب از چت ها و اطلاعات برنامه واتساپ نسخه پشتیبان تهیه شده و می توانید با طی مراحل زیر به آسانی آن ها را در گوشی جدید بازیابی نمایید.

 • برنامه واتساپ را از گوگل پلی دانلود و نصب نمایید.
 • سپس برنامه را اجرا و بعد شماره تلفن خود را وارد کنید.
 • در صورت درخواست جهت بازیابی چت ها و اطلاعات خود از گوگل درایو روی گزینه ریستور کلیک کنید.
 • بعد از تمام شدن مراحل بازیابی، روی گزینه بعدی کلیک کرده تا چت ها و اطلاعات واتساپ قبلی شما نمایش داده شود.

همچنین روش دیگری هم وجود دارد که ارسال چت واتساپ به اندروید را ممکن می نماید. برنامه واتساپ هر روز به شکل خودکار از گفتگوها در حافظه داخلی بکاپ می گیرد. به این ترتیب می توان با کپی کردن فایل بکاپ و انتقال آن به گوشی جدید، چت ها و اطلاعات برنامه واتساپ قبلی خود را بازیابی نمایید.

دقت کنید این روش فقط در صورتی کار می کند که از یک شماره تلفن در هر دو دستگاه استفاده کرده باشید. از این روش به عنوان ارسال واتساپ به کارت حافظه هم یاد می شود. به این ترتیب مراحل زیر را دنبال کنید.

 • برنامه فایل منیجر گوشی را اجرا کنید.
 • بعد به قسمت اینترنال استوریج رفته و گزینه واتساپ را اانتخاب نمایید.
 • فایل موجود در پوشه دیتابیس را کپی کرده و به گوشی جدیدتان انتقال دهید.
 • فایل بکاپی که می خواهید آن را بازیابی نمایید را مشخص کرده و اسم آن را تغییر دهید.
 • برنامه واتساپ را در گوشی جدید نصب کرده بعد اجرا کنید.
 • بعد از وارد کردن شماره تماس و تایید آن کافی است تا گزینه ریستور را انتخاب تا اطلاعات واتساپ قبلی بازیابی شود.

انتقال واتساپ به گوشی آیفون

خوشبختانه روش های مختلفی وجود دارد که توسط آن می توان سابقه گفتگوها و دیگر اطلاعات واتساپ را به گوشی جدید آیفون منتقل کرد. آشکار ترین روش برای این کار تهیه نسخه بکاپ می باشد. برای این کار مراحل زیر را طی کنید.

 • ابتدا به منو تنظیمات گوشی رفته و روی اکانت اپل خود ضربه بزنید.
 • سپس روی گزینه آیکلود کلیک کنید.
 • در منو آیکلود فهرستی از برنامه ها نشان داده می شود که از اطلاعات خود در سرور آیکلود نسخه بکاپ می گیرد. برنامه واتساپ را پیدا کرده و اطمینان یابید که روشن است.

 • حالا برنامه واتساپ را اجرا و روی تنظیمات کلیک کنید.
 • سپس منو چت را انتخاب و روی گزینه بکاپ چت کلیک کنید.
 • در ادامه کلید Backup now را فشرده تا واتساپ عمل بکاپ گیری را شروع کنید.

در پایان با تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات واتساپ در گوشی جدید مراحل زیر را طی کنید.

 • برنامه واتساپ را از اپل استور دانلود و نصب نمایید.
 • سپس برنامه را اجرا و بعد شماره تلفن خود را وارد نمایید.
 • بعد از تایید شماره تلفن از شما سوال می شود که آیا می خواهید بکاپ موجود در آیکلود را بازیابی کنید؟ به این ترتیب برای بازیابی اطلاعات واتساپ قبلی روی گزینه ریستور کلیک کنید.

انتقال واتساپ از اندروید به آیفون و بالعکس

بیشتر افراد دوست دارند گوشی همراه خود را تعویض کنند یا اطلاعات شان را به یک گوشی دیگر منتقل کنند. یا حتی در صورت گم شدن گوشی به اجبار اطلاعات را به یک گوشی جدید منتقل کنند. یا دوست دارند از اندروید به آیفون و بالعکس مهاجرت کنند. به این ترتیب تمایل دارند اطلاعات برنامه های خود را به گوشی جدید منتقل کنند.

انتقال اطلاعات از اندروید به آیفون و بالعکس کار ساده ای می باشد. در ادامه با سه روش انجام این کار آشنا می شوید.

۱. از طریق ایمیل

یکی از قابلیت های واتساپ ارسال چت ها از طریق پست الکترونیکی یا ایمیل می باشد. در این روش اول باید به تنظیمات واتساپ رفته و روی گزینه تنظیمات چت ها کلیک کنید. بعد گزینه ایمیل چت را انتخاب کنید. دقت کنید که بایستی به گوشی همراه مبدا وارد شوید.

در ادامه همه اطلاعات و پوشه های علامت گذاری شده را با انتخاب گزینه Attach Media به ایمیل ارسال کنید. در صفحه گشوده شده اول آدرس ایمیل مقصد را وارد نموده و در انتها روی گزینه send ضربه بزنید. ضمنا امکان ارسال اطلاعات به چندین ایمیل وجود دارد. بعد برنامه واتساپ را در گوشی جدید باز کرده و توسط آدرس ایمیل لاگین شوید.

۲. بکاپ گیری

بکاپ گیری بهترین روش برای انتقال واتساپ به گوشی دیگر می باشد. با این کار اطلاعات به راحتی جابجا می شوند. برای تهیه نسخه پشتیبان از گوشی همراه مبدا شروع بکار کنید. به این ترتیب که به تنظیمات برنامه رفته و روی گزینه تنظیمات چت ها کلیک کنید. اکنون روی بکاپ چت ضربه بزنید.

برنامه واتساپ را از گوشی قدیمی یا مبدا حذف کرده و روی گوشی همراه جدید مجددا آن را بارگیری و نصب نمایید. با وارد شدن به برنامه واتساپ پنجره ای باز می شود و به شما یک فایل بکاپ را اطلاع می دهد. با ضربه روی گزینه ریستور همه اطلاعات و پوشه های واتساپ قبلی شما بازیابی می شوند.

۳. نصب نرم افزار جانبی

روش دیگر برای این کار نصب برنامه جانبی اختصاصی است که توسط آن اطلاعات به گوشی جدید منتقل شود. می توانید از نرم افزار حرفه ای Dr.fone کمک گرفته و به راحتی بکاپ تهیه کنید. این برنامه را نصب و اجرا کنید. بعد روی گزینه انتقال پیام های واتساپ کلیک کنید.

در ادامه گوشی را به رایانه وصل کرده و بعد از طیرمراحل درخواست شده، پیغامی مبنی بر انجام انتقال داده نمایان می شود.

انتقال برنامه واتساپ به شماره جدید

برخی کاربران مایلند شماره قدیمی خود از واتساپ حذف کرده و با شماره جدیدی به واتساپ وارد شوند. برای این کار باید اکانت واتساپ عوض شود. شماره تلفنی که در برنامه واتساپ می خواهید استفاده نمایید بایستی فعال باشد. در ادامه مراحل زیر را طی کنید.

 • برنامه واتساپ را اجرا و به بخش تنظیمات بروید.
 • از منوی گشوده شده روی گزینه اکانت کلیک و بعد تغییر شماره را لمس کنید.
 • سپس کلید بعدی را لمس کرده که به مرحله جدیدی هدایت شده و باید در بخش خالی ابتدا شماره همراه قدیمی را وارد نموده و در بخش دوم شماره جدید را تایپ کنید.
 • در صورت صحت شماره ها گزینه بعدی را انتخاب نمایید.
 • در نهایت اکانت قدیمی را حذف کرده و حساب جدید را نصب نمایید.

در پایان از همراهی شما سپاسگزاریم. همچنین پیشنهاد می شود در صورت تمایل برای آشنایی با روش انتقال استیکر تلگرام به واتساپ و ارسال لایو لوکیشن در واتساپ روی لینک ها کلیک کنید.

دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو

نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۷ کیلو لاغری در یک ماه، همین الان مشاوره رایگان بگیرین.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *