دسته ها
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱

برای رفع تناژ بد رنگ مو چه اقدامی انجام دهیم؟

  • شقایق ایران دوست
  • ۱۶ اسفند ۱۴۰۱
  • ۰

اگر بعد از رنگ کردن موهای شما نیز دچار بدرنگی شده است بهتر است اطلاعاتی در مورد رفع تناژ بد رنگ مو داشته باشید تا بتوانید در این زمان رنگ مو های خود را باز گردانید.

بسیاری از افراد که از مواد دکلره کننده مو استفاده می کنند دچار بد رنگی در مو های خود می شوند و این حال می تواند برای افرادی که از رنگ های عادی نیز استفاده می کنند وجود داشته باشد. با این بهتر است روش های رفع تناژ بد رنگ مو را بدانید تا بتوانید در زمان مناسب از پس این مشکل بر آمده و رنگ مو های خود را به مدل دلخواهتان تغییر دهید.

 از بین بردن تناژ بد رنگ مو

تکنیک هایی برای رفع تناژ بد رنگ مو

تناژ های بد رنگ مو  ها می تواند برای بسیاری از خانم ها آزار دهنده باشد از این رو ممکن است نیاز به تغییر رنگ را احساس کرده و بار ها و بار ها مو های خود را در فواصل بسیار کم رنگ کنند از این رو آسیب های جبران ناپذیری به ریشه مو و ساقه مو ها خواهند رساند. تناژ زرد، قرمز، نارنجی و سبز از موارد بسیار مشابهی می باشند که می تواند برای شما نیز ایجاد شود از این رو نیاز است تا روش هایی برای رفع این تناژ ها بلد باشید.

یادتان باشد که انتخاب واریاسیون ها در رنگ کردن مو ها می تواند تاثیرات بسیار خوبی بر این موضوع داشته باشد و دیگر نیازی به استفاده از مواد دیگر برای از بین بردن تناز های بد رنگ نخواهید داشت بنابراین اولین قدم این است که در حین رنگ کردن از واریاسیون های مناسب کمک بگیرید.

روش های خنثی کردن تناژ زردی مو

برای این کار شما می توانید از روش های زیادی استفاده کنید و در ادامه سه روش برای این کار را برایتان بررسی می کنیم و آگاهی شما را در این زمینه افزایش خواهیم داد.

استفاده از شامپو

شامپو های ضد زردی در بازار موجود می باشند و اگر تناژ رنگ موی شما زرد می باشد می توانید به راحتی از این شامپو ها استفاده کرده و آن ها را خنثی کنید و رنگ مو های خود را تا حدود بسیار زیادی بهبود بخشید. برای استفاده از این روش کافی است تا ابتدا شامپو را به مو های خود بزنید و ۱۰ دقیقه آن را ماساژ داده و بعد مو های خود را شسته و خشک کرده و از ماسک های مو استفاده کنید.

  •  مبل و میز
  •  قاصدک 24

رفع تناژ زرد

استفاده از رنگ

 از دیگر روش ها برای رفع تناژ بد رنگ مو این است که از رنگ های روشن استفاده کنید و برای این کار کافی است یک رنگ شکلاتی با شماره ۸ انتخاب کرده و ان را با مقداری واریاسیون بنفش ترکیب کرده و به مو های خود بزنید و بگذارید ۳۰ دقیقه بماند و بعد از این که تغییر رنگ را مشاهده کردید مو های خود را آبکشی نمایید.

استفاده از این روش برای رفع زردی تناژ مش ها نیز کاربرد دارد ولی در این زمان دیگر نباید بگذارید بیشتر از ۶ دقیقه این مواد بر روی مو های شما بماند و باید در این زمان مو های خود را سریع تر بشویید تا مش ها تیره نوند هرچند که بعد از گذشت زمان و با شستشو مش های شما دوباره روشن خواهد شد وی دیگر تناژ بد زرد را نخواهند داشت.

استفاده از واریاسیون

آخرین روشی که می توانید با استفاده از آن تناژ زردی مو های خود را بگیرید استفاده از واریاسیون بنفش و اکسیدان ۹ درصد می باشد که باید ان ها را با یکدیگر ترکیب کرده و روی مو های خود زده و بعد از چند دقیقه مو هایتان را بشویید. در واقع این کار در ابتدا ممکن است منجر به تعجب شما شود زیرا مو هایتان را بنفش خواهد کرد ولی بعد از شستشو می توانید دوباره رنگ قبلی مو هایتان را بدون تناژ بد رنگ زرد مشاهده کنید.

رهایی از تناژ های بد رنگ مو

رفع تناژ نارنجی

معمولا مو ها زمانی که در پایه های ۵ و یا ۶ هستند امکان دارد رنگ نارنجی به خود بگیرند. برای این کار باید به سراغ رنگ هایی از خانواده دودی بروید تا بتوانید این بد رنگ شدن مو های خود را جبران نمایید. از رنگ های ۶ و ۷ دودی به نسبت مساوی ترکیب کرده و روی مو های خود را با این ترکیب رنگ و اکسیدان ۶ درصد رنگ نمایید. بعد از رنگ کردن ۳۰ دقیقه صبر کرده و بعد مو های خود را با استفاده از آب و شامپو بشویید.

اگر مو های شما مش شده می باشد و دارای این تناژ شده است همان ترکیب گفته شده را تنها به مدت ۳ الی ۴ دقیقه بر روی مو های خود ماساژ داده و از واریاسیون ابی نیز در این میان استفاده کنید.

رفع تناژ قرمز

خنثی کردن این تناژ از روی مو ها کمی سخت می باشد و باید برای این کار از رنگ های زیتونی و واریاسیون سبز استفاده کنید. برای رفع تناژ قرمز مو باید رنگ ۷ زیتونی را با مقداری واریاسیون سبز ترکیب کرده و با اکسیدان ۶ درصد به مدت ۳۰ دقیقه روی مو های خود قرار دهید. بعد از این که مو های خود را بشویید میزان قرمزی مو های شما به شدت کاهش خواهد یافت ولی امکان دارد تمامی ان از بین نرود.

رفع تناژ سبز

این تناژ سرد می باشد و می تواند منجر به بی روح شدن افراد شود از این رو بسیاری از خانم ها از این که این تناژ روی مو هایشان باشند دوری می کنند و دوست دارند سریعا آن را از بین ببرند. برای از بین بردن این تناژ از روی مو ها کافی است تا از رنگ شکلاتی و واریاسیون قرمز استفاده کنید و کمی از رنگ ماهاگونی شماره ۷ و مسی شماره ۶ نیز به ترکیب خود بزنید. این ترکیب را حدودا ۲۰ دقیقه بر روی مو های خود بزنید و بعد با آب و شامپو بشویید تا تناژ سبز از بین برود و صورت شما شاداب تر شود.

رفع تناژ بد رنگ مو

این مورد را در نظر داشته باشید که این تناژ با سایر تناژ ها متفاوت می باشد و شما نمی توانید مش مو های خود را که تناژ سبز دارد را با رنگ های ترکیبی از بین ببرید و برای این کار نیاز است تا ابتدا مو های خود را دکوپاژ کرده تا زنگ کاملا از بین رفته و بعدا رنگساژ با رنگ هایی که دوست دارید را روی مو های خود بزنید و با این کار تناژ های بد رنگ را نیز خنثی کنید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *