دسته ها
چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲

سواحل مکران و جذابیت های گردشگری آن

  • سمیه نیک فرجام
  • ۷ اسفند ۱۴۰۱
  • ۰

شما علاقه مندان به گردشگری در این بخش با سواحل مکران سیستان و بلوچستان آشنا می شوید. این سواحل شگفتی های زیادی داشته و شامل ساحل صخره ای و مرجانی و ماسه ای هستند.

سیستان و بلوچستان با وجود دور افتاده بودن یکی از بکرترین و زیباترین نواحی کشورمان بوده که جاذبه های منحصر به فردی دارد. این استان گنجینه ای از جاذبه های منحصر به فرد بوده و زیبایی های زیادی به خود اختصاص می دهد. شما می توانید در این بخش با سواحل مکران که یکی از زیبایی های آن است، آشنا شوید.

سواحل مکران

معرفی سواحل مکران:

این ساحل از موقعیت مناسبی برخوردار است و مکان بکر و مناسبی برای گردشگران می باشد. این منطقه دارای مجموعه ای از سواحل ماسه ای، صخره ای، مرجانی بوده که به دلیل زیبایی های خاص خود مورد توجه قرار می گیرند. آثار تاریخی و باستانی که در این مجموعه وجود دارند نیز از جذابیت های زیادی برخوردار می باشند.

ساحل دیدنی مکران

یکی از ویژگی های بارز در این منطقه اتصال ان به ناحیه اقیانوسی است. کشتی های گردشگری که در این ناحیه دیده می شوند، موجب دسترسی راحت به سراسر دنیا هستند. در واقع می توان این سواحل را به عنوان دروزاه ورود ارتباط های دریایی دانست. این سواحل امروزه از دیدنی های سیستان و بلوچستان هستند.

زیبایی ساحل مکران

چشم اندازهای مکران:

همانطور که متوجه شدید این سواحل از زیبایی های زیادی برخوردار می باشند. جلوه نمایی دلفین ها از یک سو و از سوی دیگر طلوع و غروب خورشید مناظر زیبایی ار پیش روی شما قرار می دهند. پهنای این دریای بی کران دارای زیبایی های زیادی بوده که از ان دیدن خواهید کرد.

  •  مبل و میز
  •  قاصدک 24

ساحل صخره ای مکران

توسعه بسترهای زیرساختی در این نواحی نیز در سال های اخیر رو به رشد بوده است. فرهنگ این ناحیه از یک سو و از سوی دیگر اقلیم آن موجب شده تا شرایط جدیدی را در این منطقه تجربه کنید. در فصل های مختلفی از سال این ناحیه دارای زیبایی های مختلفی بوده به ویژه در فصل زمستان شرایط آب و هوایی این ناحیه معتدل و ویژه مسافرت است.

ارتفاعات ساحل مکران

جاهای دیدنی سواحل:

در سفر به سواحل مکران می توانید از شگفتی های زیادی بازدید کنید. گورستان جن تیس که یکی از نواحی باستانی و قدیمی در نزدیکی این سواحل می باشد، بادیدکنندگان زیادی دارد. این گورستان در شهرستان چابهار قرار دارد. شما می توانید در لینک با روستای تیس بیشتر آشنا شوید.

ساحل جذاب مکران

غارهای بان مسیتی نیز ویژگی های منحصر به فردی داشته و از این رو می تواند برای شما جذاب باشد. چشمه گل افشان بندر تنگ نیز از جمله مهم ترین چشمه هایی بوده که شما شاهد زیبایی های آن خواهید بود.

ساحل و اسکله بریس نیز از سوی دیگر توجه مخاطبان را به سوی خود جلب می کند و یکی از نواحی دیدنی و بکری بوده که شما امکان بازدید از آن را خواهید داشت. این اسکله در چابهار بسیار معروف بوده و زیبایی های زیادی دارد.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *