دسته ها
چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲

تماشای باغ پرندگان شیراز و زیبایی هایی آن

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱۸ بهمن ۱۴۰۱
  • ۰

باغ پرندگان شیراز که یکی از جاذبه های دیدنی این شهر است، شامل گونه های مختلفی از پرندگان معمولی و سخنگو است. در این مجموعه ۲ هزار پرنده از گونه های مختلف آفریقایی، آسیایی و اروپایی نگهداری می شوند.

شیراز شهری سراسر زیبایی با جاذبه های دیدنی مختلف است که در این بخش با یکی از زیبایی های این شهر آشنا می شوید. باغ پرندگان شیراز یک مکان بسیار زیبا بوده که شما علاقه مندان می توانید از آن بازدید نمایید. این باغ ویژگی های مختلفی داشته و دارای انواعی از پرندگان زیبا است.

معرفی پرندگان شیرازی

شگفتی های باغ پرندگان شیراز:

این باغ امروزه از جاذبه های گردشگری و دیدنی های شیراز به شمار می آید. باغی پر از جاذبه های متنوع و زیبا که شما می توانید از نزدیک جاذبه های ان را مشاهده کنید. این باغ هر ساله میزبان مسافران و گردشگران زیادی است و همچنین به خوبی از پرندگان زیبای ایرانی محافظت می کند.

پرندگان شیراز

در باغ پرندگان چه می بینیم؟

در این باغ می توانید با جاذبه های دیدنی مختلفی آشنا شوید. در این مجموعه زیبا و تماشایی می توانید با ۳۰۰ گونه از پرندگان مختلف آشنا شوید. در واقع مجموعه پرندگان این باغ دو هزار پرنده هستند که شامل گونه های مختلفی می شوند. اغلب این پرندگان ایرانی و برخی از کشورهای آفریقایی، آسیایی و اروپایی هستند.

خانه پرندگان شیراز

جالب است بدانید از مجموعه پرندگانی در این موزه موجود هستند، ۳۰۰ نوع آن سخنگو بوده که می توانید از نزدیک مشاهده کنید. شما علاقه مندان برای بازدید از این باغ می توانید، ساعت های مختلفی را مشخص کنید.

  •  قاصدک 24
  •  مبل و میز

باغ پرندگان شیراز

این مجموعه برای کودکان بسیار جذاب و تفریحی است و توصیه می کنیم حتما کودکان خود را به این مجموعه ببرید. این باغ زیبا با دیگر دیدنی های شیراز مانند باغ ارم شیراز نیز برابری می کند. این شهر زیبایی های بی شمار دیگری نیز برای علاقه مندان دارد.

باغ زیبای شیراز

مسیر باغ:

برای بازدید از زیبایی های این باغ باید به بلوار دکتر حسابی در شیراز بروید. این مکان در سال ۱۳۹۲ با توجه به بارش های شدید برف آسیب های زیادی دید و بسیاری از پرندگان این مجموعه از بین رفتند. سال ها بعد تدابیری برای این مجموعه گرفته و در حال راه اندازی می باشد.

بازدید از مجموعه پرندگان شیراز

شما در باغ پرندگان شیراز می توانید، نمونه های مختلفی از پرندگان را مشاهده کنید. بسیاری از این گونه ها نادر بوده و شاید برای اولین بار آن ها را مشاهده کنید. شما با مراجعه به این مجموعه می توانید به راحتی با این گونه های جانوری آشنا شوید.

در روزهای تعطیل این مجموعه تطعیل بوده و در روزهای عادی امکان بازدید از ان را خواهید داشت. در راه اندازی این مجموعه میلیاردها هزینه و بودجه در نظر گرفته شده است. این مجموعه امروزه با بزرگ ترین باغ پرندگان رقابت می کند. اگر راهی شیراز هستید، علاوه بر این باغ می توانید از دیدنی های باغ جنت شیراز نیز بازدید کنید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *