دسته ها
دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

شناخت انواع عسل طبیعی و نکاتی که پیش از خرید باید بدانید

  • فرهاد هاشمی
  • ۱۲ دی ۱۴۰۱
  • ۰

وقتی صحبت از عسل طبیعی می‌شود، یعنی در مورد عسلی صحبت می‌کنیم که زنبور برای تهیه آن از شهد گل‌ها و گیاهان تغذیه کرده است و عسل به دست آمده حاصل تغذیه از مواد قندی نیست.

اما از آنجایی که گل‌ها و گیاهان مختلفی در طبیعت وجود دارند که هر کدام عطر، رنگ، بو و خواص متفاوتی دارند در نتیجه عسل به دست آمده از گیاهان مختلف باهم تفاوت دارند و ما هنگام خرید عسل طبیعی با چندین نوع عسل مواجه هستیم

شناخت انواع عسل طبیعی و نکاتی که پیش از خرید باید بدانید

معمول ترین نوع عسل طبیعی کدام است؟

اگر می‌خواهید بدانید که چند نوع عسل طبیعی در دنیا وجود دارد، بهتر است بررسی کنید که چند نوع گل و گیاه در طبیعت وجود دارد، به اندازه گل‌ها و گیاهان مختلف در طبیعت، می‌توان عسل طبیعی داشت، چرا که همه این گل‌ها، شکوفه دارند و شکوفه‌های آنها می‌توانند شهد مورد نیاز زنبور را تامین کنند.

اما در هر کشور، با توجه به این نوع پوشش گیاهی مناطق مختلف آن کشور، چند نوع عسل طبیعی مرسوم‌ هستند و بیشتر از سایر عسل‌ها در دسترس مردم قرار دارند و طبیعا قیمت مناسب تری هم دارند، هرچند که به طور کلی قیمت عسل طبیعی بالاتر از سایر عسل‌های سوپرمارکتی در بازار است.

در ایران عسل‌های مانند عسل آویشن، عسل کنار، عسل گون، عسل بهارنارنج یا مرکبات، عسل چهل گیاه، عسل زرشک، عسل وحشی، عسل خارشتر، عسل یونجه و… از مرسوم ترین عسل‌ها هستند که بازهم در میان همین لیست، چهار عسل کنار، گون، چهل گیاه و آویشن مرسوم تر و پرفروش تر هستند.

اگر کشورهای دیگر را بررسی کنید، قطعا عسل‌های مرسوم آن‌ها با عسل‌های مرسوم ما تفاوت‌هایی دارند که این به دلیل پوشش گیاه خاص آن کشور است، به طور مثال در نیوزیلند گیاه مانوکا وجود دارد و به همین دلیل عسل مانوکا مختص کشور نیوزلند است.

در نظر داشته باشید که تشخیص عسل طبیعی به هیچ وجه کار راحتی نیست و تنها روش بدون خطای تشخیص عسل، انجام آزمایش عسل است.

شناخت انواع عسل طبیعی و نکاتی که پیش از خرید باید بدانید

انواع عسل طبیعی در ایران با جزئیات بیشتر

مسلما مقدور نیست که ما انواع عسل‌های موجود در ایران را بررسی کنیم چرا که قطعا لیست کوتاهی نیست، اما در ادامه چند عسل مرسوم و پرخاصیت که امکان خریدشان برای شما فراهم است را کمی مفصل تر معرفی می‌کنیم.

 

  • عسل گون طبیعی

عسل گون طبیعی به عسلی گفته می‌شود که زنبور برای تهیه آن از شهد گیاه یا بوته گون تغذیه کرده باشد، گیاهی کوهستانی که در مناطق مختلفی از کشور یافت می‌شود اما در مناطقی مانند لرستان، کردستان، آذربایجان، اصفهان و خرسان رضوی… بیشتر به چشم می‌خورد.

گیاه گون چندین گونه مختلف دارد و به همین دلیل عسل گون مناطق مختلف تا حدی با هم تفاوت دارد، اما چون در هر حال اصل گیاه همچنان گون است، خواص آنها تقریبا یکی است، عسل گون دارای آنتی اکسیدان بسیار بالایی است و همچنین به دلیل ساکارز بسیار پایین، حتی در بین عسل‌های طبیعی، به عنوان عسل دیابتی هم معرفی می‌شود.

 

  • عسل آویشن طبیعی

عسل آویشن طبیعی به عسلی گفته می‌شود که حاصل تغذیه زنبور از شهد شکوفه‌های آویشن است، عسلی که خواص بسیار زیاد گیاه آویشن را با خود دارد و از این نظر یکی از پرخاصیت ترین عسل‌های طبیعی بازار است.

عسل طبیعی به خودی خود دارای آنتی اکسیدان بالایی است اما عسل آویشن به دلیل وجود آنتی اکسیدن در گیاه آویشن، دارای آنتی اکسیدان بسیار بیشتری است و از این نظر برای بیماری‌هایی مانند سرماخوردگی بسیار مفید است، دقیقا به همین دلیل هنگام گلو درد، التهاب و یا برای دفع سموم از بدن، از آویشن استفاده می‌کنیم.

شناخت انواع عسل طبیعی و نکاتی که پیش از خرید باید بدانید

  • عسل کنار طبیعی (عسل سدر)

مسلما عسل کنار هم حاصل تغذیه زنبور از شکوفه‌های درخت کنار است، درختی که میوه‌های خوشمزه‌ای شبیه به زالزالک دارد و در مناطق جنوبی کشور، در استان خوزستان، فارس و بوشهر بیشتر دیده می‌شود.

درخت کنار همان درخت سدر است، در واقع برگ درخت کنار به سدر معروف است و در شامپوی سدر هم از برگ‌های این درخت استفاده شده است، به همین دلیل برخی به آن عسل سدر هم گفته می‌شود، به انگلیسی بیشتر به عسل سدر شهرت دارد.

عسل کنار هم مانند سایر عسل‌های طبیعی خواص بسیار زیادی دارد، اما از نظر طعم و رنگ، کمی غلیظ تر، تیره تر و با شیرینی بیشتر است، حتی در آزمایش‌ عسل کنار طبیعی، میزان ساکارز بالای ۵درصد است، در حالی که در سایر عسل‌ها، ساکارز بالای ۵ نشان از غیر طبیعی بودن عسل دارد.

 

  • عسل چهل گیاه طبیعی

وقتی کندو در منطقه‌ای قرار دارد که بیش از ۳ نوع پوشش گیاهی مختلف در آن قرار دارد و هیچ پوشش گیاهی بر دیگری غالب نیست، در نتیجه زنبور تقریبا به شکل یکسان از شهد گیاهان مختلف استفاده کرد است و در نتیجه عسل به دست آمده عسل چهل گیاه یا چند گیاه نام دارد.

عسل چهل گیاه در ایران معمولا حاصل تغذیه زنبور از شهد گیاهان گون، آویشن و… است، هرچند که عسل چهل گیاه هر منطقه با عسل چهل گیاه منطقه دیگر متفاوت است، چرا که پوشش گیاهی مناطق مختلف باهم متفاوت است.

 

  • عسل مرکبات طبیعی

عسل مرکبات همانطور که از نامش پیداست، حاصل تغذیه زنبور از شهد شکوفه‌های درختانی مانند درخت پرتغال، نارنگی، نارنج و… است. این عسل معمولا در مناطق شمالی کشور دیده می‌شود، مناطقی که مرکبات در آنها زیاد است، در شمال عسل نارنگی هم یافت می‌شود.

عسل بهارنارنج از نظر بو و طعم یکی از خوش عطرترین و خوش طعم‌ترین عسل‌های بازار است و سرشار از ویتامین سی است به طوری که توصیه می‌شود روزانه یک قاشق عسل مرکبات را در یک لیوان آب سرد حل کنید و به جهت تقویت سیستم ایمنی بدن مصرف کنید.

 

 

 

 

عسل خام چیست؟

عسل خام به عسلی گفته می‌شود که بعد از خروج از کندو، مستقیما به داخل شیشه یا حلب جهت عرضه ریخته می‌شود که برخی آن را کمی فیلتر می‌کنند تا تمیز شود و برخی هم به آن شکل آماده عرضه می‌کنند.

مهم این است که این عسل تا حد پاستوریزه شدن حرارت ندیده است و مانند عسل‌های سوپرمارکتی حرارت دیده نیست، حرارت دادن عسل موجب از بین رفتن بخش زیادی از خواص آن می‌شود و این کار تنها با هدف شکرک نزدن عسل و خوش رنگ شدن آن انجام می‌شد که عسل‌های سوپرمارکتی اغلب به این شکل هستند.

 

عسل با موم یا بدون موم؟

همین ابتدا بهتر است بدانید که موم داشتن یا نداشتن عسل، هیچ ارتباطی به طبیعی یا غیر طبیعی بودن آن ندارد، پس تصور نکنید که اگر عسل موم دارد، حتما طبیعی است.

اما توصیه ما به شما این است که عسل را بدون موم خریداری کنید، چرا که اولا ممکن است زنبوردار از موم مصنوعی استفاده کرده باشد که روی عسل هیچ تاثیر منفی ندارد، اما این موم برای خوردن مناسب نیست، دوما ممکن است زنبوردار از موم برداشت قبلی استفاده کرده باشد که بازهم برای عسل مشکلی ایجاد نمی‌کند، اما خود موم از نظر بهداشتی برای مصرف مناس نیست.

 

عسل تغذیه‌ای چیست؟

عسل تغذیه‌ای به عسلی گفته می‌شود که زنبور به جای تغذیه از شهد گیاهان، از مواد قندی تغذیه کرده است، معمولا زنبوردارها در فصولی که گل و گیاه برای شهد گیری وجود ندارد، از این روش برای زنده نگه داشتن زنبورها استفاده می‌کنند، اما برخی هم به طور کلی از مواد قندی استفاده می‌کنند و عسل خود را به عنوان عسل تغذیه به بازار عرضه می‌کنند که قیمت خیلی کمتری نسبت به عسل طبیعی دارد.

عسل تغذیه‌ای بی خاصیت نیست، چرا که توسط زنبور عسل تولید شده است، اما خواص آن به مراتب کمتر از عسل طبیعی است.

 

 

عسل طبیعی از کجا بخریم؟

متاسفانه تنها را دقیق تشخیص عسل طبیعی از تغذیه‌ای، انجام آزمایش است، هرچند که شاید با نگاه و کمی تجربه بتوانید عسل تقلبی و مصنوعی را تشخیص دهید، اما تشخص عسل تغذیه‌ای از عسل طبیعی به راحتی ممکن نیست، زیرا هر دو توسط زنبور تولید شده اند.

از سوی دیگر انجام آزمایش عسل هم برای همه خریداران به دلیل هزینه بالا ممکن نیست، در چنین شرایطی توصیه ما خرید از فروشنده معتبر و مورد اعتماد است.

فروشنده مورد اعتماد هم کسی است که محصولاتش را با ضمانت بازگشت وجه عرضه می‌کند، چنین فروشنده‌ای نسبت به محصولاتش اطمینان دارد و از مورد آزمایش قرار گرفتن محصولاتش نگرانی ندارد.

ما در مجموعه آویشا، عسل طبیعی را از بهترین و مطمئن ترین زنبورداران ایران به دست مصرف کنندگان می‌رسانیم، عسل های آویشا همگی طبیعی و خام هستند و با ضمانت بازگشت وجه به فروش می‌رسند، حتی اگر از طعم عسل راضی نبودید، می‌توانید درخواست بازگشت وجه کنید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *