دسته ها
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

۴ گام ساده برای تعویض نام کاربری در ویندوز

  • حکیمه فهیمی
  • ۱۹ مهر ۱۴۰۱
  • ۰

اگر قصد دارید نام کاربری خود را در ویندوز ۱۰ تغییر دهید ولی با شیوه انجام کار آشنا نیستید. با این مطلب همراه ما باشید تا در چهار گام ساده به تعویض نام کاربری در ویندوز ۱۰ اقدام کنید.

اگر اسمی که برای ویندوز سیستم خود انتخاب کرده اید، چندان جالب نیست و قصد تغییر آن را دارید. در این مطلب روش تعویض نام کاربری در ویندوز ۱۰ طی ۴ گام ساده ارائه می شود.

تعویض نام کاربری در ویندوز ۱۰

قابل ذکر است که رایانه دقیقا مانند انسان می تواند اسم داشته باشد. این نام تاثیری در عملکرد سیستم نداشته و تنها به شناسایی کاربران و تفکیک آن ها از یکدیگر کمک می نماید. در صورتی که در یک سیستم رایانه ای چندین یوزر وجود دارد، ویندوز برای هر یک، اکانت جداگانه ای در نظر می گیرد. حال اگر اسمی که انتخاب کرده اید، چندان جالب نباشد، می توانید با روشی که در این مطلب ارائه می شود به تعویض نام کاربری در ویندوز ۱۰ اقدام کنید.

به طور کلی بعد از نصب ویندوز ۱۰ روی رایانه رومیزی یا لپ تاپ برای آن یک یوزر اصلی یا ادمین تعریف می شود و بعد این اکانت کاربری قادر به ساخت حساب های کاربری دیگر می شود. بالطبع هر یک از این یوزرها یا اکانت ها یک اسم اختصاصی دارند. به طور مثال برای اکانت یوزر ادمین نام خود و برای سایر یوزرها اسامی دیگری انتخاب می کنید.

حال بسیاری از افراد بعد از مدتی از اسم انتخابی رضایت نداشته و مایلند آن را تغییر بدهند. که در ادامه شیوه انجام کار ارائه می شود. اما پیش از آن قابل ذکر است که اسم رایانه تغییر داده نمی شود بلکه می خواهیم به تعویض اسم کاربری در بخش ویندوز بپردازیم. در حقیقت با این کار اسم نمایشی اکانت شما در صفحه ورود ویندوز تغییر می یابد.

گام اول

برای شروع به کنترل پنل ویندوز ۱۰ بروید. می توانید کلیدهای ترکیبی ویندوز و ایکس را همزمان فشار داده و در صفحه جدید گزینه کنترل پنل را انتخاب نمایید. البته این روش به ساختار ویندوز شما نیز بستگی داشته و ممکن است در فهرست نمایش داده شده این گزینه وجود نداشته باشد.

  •  آرون گروپس

گام دوم

از قسمت یوزر اکانت گزینه change account type را انتخاب نمایید. در قسمت بالا سمت راست گزینه ای به اسم view by وجود دارد. این گزینه حالات نمایش کنترل پنل را تعیین می کند. اگر آن را روی گزینه های لارج آیکون یا small آیکون قرار دهید، دیگر از دسته بندی خبری نیست. تنها آیکون ها در اندازه های کوچک و بزرگ به صورت یک لیست قرار می گیرند. دقت کنید که این گزینه روی category باشد.

گام سوم

در این گام اکانت مد نظر را انتخاب نموده و روی گزینه change the account name کلیک کنید.

گام چهارم

در نهایت در قسمتی که می بینید اسمی که مدنظر دارید را تایپ کرده و در پایان روی گزینه change name کلیک کرده تا فرایند تعویض نام کاربری به پایان برسد.

در این مطلب با روش تعویض اسم کاربری در ویندوز ۱۰ آشنا شدید. از همراهی شما با این مطلب کمال تشکر را داریم و امیدواریم مورد استفاده واقع شده باشد. همچنین پیشنهاد می شود در صورت علاقمندی برای آشنایی با تنظیم و تغییر زمان در ویندوز ۱۰ و تنظیم حالت خواب ویندوز ۱۰ روی لینک ها کلیک کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *